четвртак, 09. мај 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

На данашњи дан Грузија напала Јужну Осетију, ОВК преузела одговорност за нападе на полицијске станице, рођена Мата Хари

Kоментари (4) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 недеља, 07 август 2016 12:34
све по плану
1996 - У Атини су се састали председници Србије и Хрватске Слободан Милошевић и Фрањо Туђман и постигли договор о нормализацији односа СР Југославије и Хрватске.
Два дана после прве годишњице "Олује". Да се зна.
Препоруке:
3
4
2 недеља, 07 август 2016 13:29
Стефан
Ако је Грузија 2008. напала Јужну Осетију која је њен саставни део, онда се може рећи да је и Србија напала Косово 1998. Уосталом, позадинска прича иза оба случаја је практично иста: након распада велике државе, мањина проглашава независност и добија помоћ од стране силе; матична држава покушава да поврати контролу, али страна сила је успешно спречава.
Препоруке:
1
9
3 недеља, 07 август 2016 13:38
Радгост
1996 - У Атини су се састали председници Србије и Хрватске Слободан Милошевић и Фрањо Туђман и постигли договор о нормализацији односа СР Југославије и Хрватске

То је био састанак руководилаца/председника држава југоисточне Европе-а не само Милошевић-Туђман састанак.Даље,тада су СРЈ и Бугарска договорили трговину без царина-царинска унија(али вест то не помиње иако веома важно).Сваки пут,за последњих 200 година,кад почне "приближавање" Србије и Бугарске,Запад је предузимао све врсте напада на Србију(оружане,привредне,идеолошке).
Јер Срби Тракијанци-све до Цариграда, би се врло радо ујединили са Србијанцима
Препоруке:
7
1
4 недеља, 07 август 2016 14:05
@Стефан
Није исто. По уговору о распаду СССР Јужна Осетија и Абхазија имале су право да прогласе независност од Грузије. Исто важи и за Севастопољ а по неким тумачењима и за цео Крим, у односу на Украјину. Покрајина КиМ ни по једном документу није имала то право иако је имала представнике у федералним органима СФРЈ. Нажалост, устав СФРЈ из 1974. толико је двосмислен и непрецизан да га може тумачити како ко хоће.
Препоруке:
9
0

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер