четвртак, 16. мај 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

Представник сиријских Курда: Рака ће након ослобођења ућу у "федеративни систем“ на северу Сирије

Kоментари (3) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 четвртак, 26 мај 2016 15:45
Страдија за нато хонорарце
Амери увелико деле Сирију,док Руси поштују примирје,све су прилике да нусра и умерени почињу нападе на Алепо пошто су се неке најбоље сиријске јединице вратиле iz okoline Палмире u Алеп,укључујући и "Tiger Forces"!
Препоруке:
15
0
2 четвртак, 26 мај 2016 15:54
Боле
Курди су последњи адут на који САД играју у Сирији и није им за веровати. Међутим мишљења сам да заузимање Раке неће ићи баш тако лако као што се најављује. Има ту свачега. На пример зашто Асад и Русија нису затворили линију снабдевања за ИСИЛ из Турске код града Дер Хафер близу реке Еуфрат? Било би логично, али? Затварањем те руте ИСИЛ никако не би могао одбранити Раку и то би убрзало њен пад и уопште пад ИСИЛ-а. Наравно, не кажем да Руси и Асад сарађују са ИСИЛ-ом, али некада се повлаче потези из чистог интереса. Некада се чак поклопе и интереси Русије и Турске. У северном курдском региону близу границе са Ираком постоје две енклаве у градовима Камишли и Хасака где се налазе велике снаге сиријске војске. Све док егзистирају те две енклаве нема ништа од уједињења курдских региона. Пре месец дана је било опипавање пулса када су Курди изазвали инциденте у Камишлију. Циљ је био и биће да се сиријска војска повуче из ова два региона зато што су Курди свесни да су им велика сметња.
Препоруке:
15
0
3 четвртак, 26 мај 2016 16:19
Боле
@Страдија за нато хонорарце

Слажем се да Амери раде на подели Сирије. То је очигледно. Морам да признам да све ово у Сирији преспоро иде. Очигледно је да је Алеп био пред падом па се од тога одустало, па је кренуо напад на Палмиру која је заузета. Е сад, зашто се није кренуло даље у пустињу да се деблокира Дер Зор. Скоро два месеца читам исте вести у смислу "сиријска војска припрема велику офанзиву", а на карти нема никаквих померања осим чишћења јужног дела Источне Готе код Дамаска. Могуће је да се чека пад Фалуџе у Ираку како би ирачка војска изашла на сиријску границу па да се тад крене дубље кроз пустињу јер би тада сиријска војска имала залеђину. Логистика је у пустињи очигледно велики проблем за сиријске снаге. Нешто заузму, па им онда на потпуно другом делу преотму део територије, па онда премештају јединице да то поврате. Тако већ неколико пута.
Препоруке:
13
0

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер