недеља, 25. мај 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

Андрија Мандић: Ђукановић има план да уз помоћ западних савезника на брз и преваран начин упакују Црну Гору у НАТО

Kоментари (12) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 петак, 11 децембар 2015 21:34
Кванте
Мило Ђукановић је прихватио од ЦИА-е све оно што Момир Булатовић није хтео. Последњи диктаторски режим на Балкану покушава да се кроз чланство у НАТО доживотно забетонира на власти у Црној Гори.
Препоруке:
43
1
2 петак, 11 децембар 2015 22:03
Zvonimir Bgd
Шта ви предлажете у датој ситуацији?

Мјера коју треба да пронађемо најбоље се може уклопити у проглашавању војне неутралности коју би гарантовале велике силе.

Eto, sta predlaze Mandic. Jesmo li svi to sada jasno i glasno culi i primili k znanju?
Boze me sacuvaj "neutralnih". I to u danasnjoj svetskoj situaciji! Ti "neutralni" najbrze i najgore legnu na rudu. Istorija nas uci tome. Jedan od primera je i knez Pavle sa svojom kastriranom kamarilom. Hteo je 1940/41.g. da bude "neutralan", a Evropa gori! A onda je, kao bela lala, sa sve drzavom uleteo u Trojni pakt i Hitlerov "Novi poredak".

Novi poredak globalistickog trojnog pakta SAD-NATO-EU siri se i na Crnu Goru, pripremajuci ceo Balkan za svoje topovsko meso protiv Rusije.

Pri tome, deo DF se vec opredelio - za NATO!
A Mandic bi da bude neutralan...
Препоруке:
21
4
3 петак, 11 децембар 2015 22:53
Жика
Распаковаће то Путин, а оно што не буде сварљиво завршиће у септичкој јами.
Препоруке:
16
3
4 субота, 12 децембар 2015 00:10
u cg ima ruskih drzavljana
Rusija ima svoje ciljeve i lepo radi da ih ostvari
i da se vidi da ona ce u buducnosti staviti gotovo celu siriju i naftna polja tamo pod kontrolu a turcima uvrnuti siju ...
sta ce balkanske uzasne diktatore vec 25 godina lupetanja i taj milo i njegovi majmuni...
nemam pojma a srbijanci
i germans=nksi konjusari
oni ce ici u eu i konjusariti ...sta bi drugo ...

ko sa svima ima posla neka mu pomogne galaxija ...
e top je tako

zivela rusija slobodna zemlja
Препоруке:
17
0
5 субота, 12 децембар 2015 01:03
OBILIĆ
mandiću prodaćeš ti Srbe ponovo...
Препоруке:
3
0
6 субота, 12 децембар 2015 05:56
Mato Glušac
Nakon privremene okupacije Kosova i Metohije uslijedilo je samoproglašenje države Kosovo, koju su priznale, prvo države agresori, članice NATO alijanse. Potvrdjeno je u praksi da medjunarodno pravo postoji koliko i Deda Mraz. Novoproglašena druga albanska država na Balkanu nastala je na osnovu etničkog čišćenja Crnogoraca i Srba. Crna Gora priznala je samoproglašenu državu Kosovo, nakon čega su uslijedile masovne demonstracije i brutalni obračun sa narodom.Danas Srbi imaju iste neprijatelje na Balkanu, koje su imali nakon Hitlerove i Musolinijeve okupacije 1941. godine. Da tom društvu ne pripada crnogorski narod potvrdjuju i današnje demonstracije.
Препоруке:
5
2
7 субота, 12 децембар 2015 06:08
Mato Glušac II
Nakon razbijanja demonstranata uslijedila su hapšenja i mučenja. Drastičan primjer je i prebijanje Aleksandra Pejanovića, popularnog Nakon razbijanja sportistu i šampiona u boksu. Njega su noću, na smjenu, sa fantomkama na glavama, prebijali iz Interventne šest policajaca jedinice. Sličan događaj – prebijanje i okrutno ubistvo na protestima u Aleksandriji mladog Kaleda Saida 25. januara 2011. godine od strane korumpiranih policajaca dovelo je do pada višedesenijske vlasti Hosnija Mubaraka. Mladi kompjuterski stručnjak Vael Gonim, potpuno nepoznat pojedinac, okrutno ubistvo koje su izvršili organi reda plasirao je (film) na individualnoj mreži Facebook i pozvao sunarodnike na otpor ličnoj vlasti diktatora. Na poziv se odazvalo preko 80.000 građana Aleksandrije. Protesti su prošireni širom Egipta što je vodilo neizbježnom padu režima. To je bila prva “internet revolucija” i prva “ manifestacija moći individualnog komunikativnog suvereniteta koja je iznenadila svjet.”
Препоруке:
3
2
8 субота, 12 децембар 2015 12:44
Petrushin
"Ne u NATO" poruke su za obdaniste!

Trebali su da odstampaju 100-tinjak plakata i majci za organizatore demonstracija ovakve sadrzine po gradovima, I to par dana prije demonstracija:

US Army World Tour 1950-2015

http://postimg.org/image/4t49gyzuz/

Na dnu liste jos dodate: "Crna Gora 201?"

ps. Slike se uvijek bolje pamte, nego rijeci!

pps. "Slika je 1000 rijeci"
Препоруке:
2
1
9 субота, 12 децембар 2015 14:10
ovde se stice utisak da je rusija nejaka i da ma nato je super sila mario game
Koliko su ovde balkanski narodi potpuno ludi
i mastaju je da neshataju da je globalno bila uvek rusija > nato , pa jedna zemlja protiv svih bubnjara
i kada su ispusili na ukrajini jos nisu ni shvatili nego jasu i mastaju evo ga ispus u siriji...
i opet trckaraju okolo i kao nekada u bubnjeve udaraju
nato nato otan tano ...
e igre su igre a nafta i nafta i
pogledajte sta se sve menja od kada rusija ulazi u igru
a na balkanu isti manijaci
iz petnih zila nato nato nato a to su sve ljudi koji
su iz yugoslavije koja je bila neutralna
a sada bi da su u nato ratovanju ...o kom miru oni sanjaju nato je u ratu ...
dalje sta se to desava sa slovenijom
ona dize zice oko hrvatske sto govori i sumljivo izgleda sve to, kako je to moguce

i ko zna sta se sve krije od ludih mila, i srbijanaca
sta radi ta luda nazisticka evropska unija sa skoro vise od dva milijona izbeglica koje i dalje dolaze a sada kuda idu niko i nece ili je zabranjeno da se prica jer sve se radi u mraku
Препоруке:
1
1
10 субота, 12 децембар 2015 15:34
Милутин
петак, 11 децембар 2015 21:03
Zvonimir Bgd

Boze me sacuvaj "neutralnih". I to u danasnjoj svetskoj situaciji! Ti "neutralni" najbrze i najgore legnu na rudu.


Мислим да је Мандић тројански коњ опозиције. Тако је бар писао Дедеић на свом блогу.

Није он нимало наиван, и отуд и "неутралност"
Препоруке:
3
1
11 субота, 12 децембар 2015 15:35
dušan
podele po religioznim ,nacionalnim,ideološkim ili bilo kojim drugim kriterijumima su potpuno prevaziđene sad su podele svuda na one koji su za i protiv rusije.
Препоруке:
3
1
12 субота, 12 децембар 2015 16:25
Gabrijel
Vrlo jasna slika : Sa pristupanjem Crne Gore NATO alijansi CEO Jadran bi bio POD KONTRILOM NATO-a (citaj Izraela).
Препоруке:
3
0

Анкета

Да ли мислите да ће у 2025. години бити одржани ванредни парламентарни избори?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер