Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Na današnji dan: Rođen Cezar, završen Berlinski kongres, okončana ključna faza Kurske bitke , prvi put održani izbori za Opštinu grada Beograda

Komentari (11) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 ponedeljak, 13 jul 2015 08:11
Dragan
Germani su vazda otimali tuđe, to su lopivi na veliko - veliki lopovi, neće ukrasti sitnu stvar ali zato kradu cele države.
Preporuke:
17
3
2 ponedeljak, 13 jul 2015 08:30
7524
...i nametnuta lažna istorija o doseljavanju Slovena na balkansko poluostrvo i time jednim potezom obrisani milenijumi srbske povesti i osporeno pravo na oblasti zapadno od Drine. Između ostalog po starom srbskom kalendaru sada je 7524. godina.
Preporuke:
18
3
3 ponedeljak, 13 jul 2015 08:48
Cviko
Gledam niz fotografija: "Berlinski kongres", Đoković ljubi pehar a staramajka se moli sa suzama u očima. Život je to, nekom mati, nekom maćeha a sila iznad svega.
Preporuke:
13
2
4 ponedeljak, 13 jul 2015 09:50
a hoće li se konačno, objaviti i tajne klauzule, po kojima je Srbima `limitiran` prostorno-vremenski `okvir` u kojem mogu da vrše i objavljuju istorijska istraživanja o - samima sebi ???
Preporuke:
10
1
5 ponedeljak, 13 jul 2015 10:30
Mirko
7524, Pročitao sam pet knjiga, sa mnogo podataka i činjenica,na ovu temu i siguran sam da je doseljavanje Slovena u 6'om veku germanska izmišljotina. Srbi su jedan mnogo stariji narod na Balkanu, koji se prostirao od današnjeg Trsta do Crnog mora. Prošle godine je u Moskvi objavljena prva knjiga sa obimnom naučno istorijskom graćom na ovu temu. Nažalost, bilo kakvo naučno preispitivanje je previše krupan zalogaj za današnje režimske istoričare u Srbiji.
Preporuke:
12
1
6 ponedeljak, 13 jul 2015 11:55
revizija istorije
ponedeljak, 13 jul 2015 11:30
Mirko

.... Nažalost, bilo kakvo naučno preispitivanje je previše krupan zalogaj za današnje režimske istoričare u Srbiji.


Neka ovi prvo objasne otkud to, da prvorazredni izvor naziva Slovene Getima (Otrogotima, tj. Vislanskim Gotima, koji su obitavali os Baltika do Crnog mora).

Srbi su mahom poreklom ilirski Sloveni...

ps. od Berlinskog kongresa počinje i revizija istorije....

a imena tih Ostrgota "slučajno" vrlo liče na Vitomira, Vladimira,....

Let us now return to the tribe with which we started, namely the Ostrogoths, who were dwelling in Pannonia under their king Valamir and his brothers Thiudimer and Vidimer.
Preporuke:
4
4
7 ponedeljak, 13 jul 2015 13:47
Stanić Milan
Prvo. Zašto je došlo do Berlinskog kongresa? Tadašnje velike sile nisu bile saglasne sa Sanstefanskim mirovnim ugovorom sklopljenog između carske Rusije i Turske(1877.-78.)iz razloga, da Rusije teritorijalno ne ojača.
Ono,što je za Srbiju i C. Goru najvažnije je njihovo međunarodno priznanje sa znatnim teritorijalnim proširenjem.
Od ostalih odluka:Bugarska postaje kneževina,Istočna Rumelija postaje autonomna oblast, Rumunija isto dobiva nezavisnost, s tim, da dio teritorija koji je pripao Rusiji dobiva Dobrudžu.Rusija se teritorijalno širi na Batum,Kars i Ardahan.( U tekstu je nepreciznost; Novopazarski snadžak i dalje ostaje pod turskom upravom).Od ostalih odluka važno je napomenuti,da je plovdba Dunavom kao rečnom aretrijom slobodna,a njena regulacija je stavljena pod ingerenciju međunarodne komisije.
Preporuke:
5
0
8 ponedeljak, 13 jul 2015 14:36
Stanić Milan
Još nešto o Berlinskom kongresu.Ovaj važan politički događaj dolazi u osobitom vremenskom kontekstu, tzv. "Velike istočne krize"(Hercegovački ustanak 1875,Rusko - turski rat,rat Srbije protiv Turske).U to vreme na vlasti nalazi se dinastija Obrenović( Milan M. Obrenović IV) čiji su interesi vezani za AU i Zapadnu Evropu.U tom kontekstu Jovan Ristić i grof. Đula Andraši iz Ministarstva vanjski poslova AU započinju razgovore 6. juna 1878 o mestu i ulozi Srbije.Dogovorena je izgradnja pruge Beograd - Niš, sa dva kraka(Sofija i Solun) proširenje prema jugu,ali bez direktnog teritorijalnog kontakta sa C. Gorom,(Sandžak ostaje pod Turskom),čišćenje Đerdapa,i naravno samostalnost Srbije kao suverene države.
Rusija vodi prvenstveno računa o sopstvenim interesima.NA protest srpske Vlade,ministarstvo vanjskih poslova Rusije odgovara:"Najpre,idu interesi ruski,pa onda bugarski,pa tek posle njih srpski,a ima prilika u kojima bugarski interesi stoje na ravnoj nozi sa ruskim."
Preporuke:
6
1
9 ponedeljak, 13 jul 2015 16:48
Primorac
Ne razumijem zbog čega ste u tekstu o Berlinskom kongresu rekli sve osim to da je te 1878. godine Crna Gora dobila veliko teritorijalno proširenje (udvostručena, možda i utrostručena!) i da je i ona međunarodno priznata kao država? Na taj način samo "nalivate pogonsko gorivo" montenegrinskim šovinistima! Nema potrebe prećutati nešto što je istina! Pogotovo zato što tadašnja Crna Gora nije bila ni nalik ovome današnjem "čudu" gdje je sve laž, falsifikat i mržnja izazvana užasnim kompleksima! Naprotiv, dobro se znalo čija je to država i koji narod u njoj živi! Kome nije jasno, neka pročita pjesmu knjaza, kasnije kralja Nikole I Petrovića "Onamo, namo"!
Preporuke:
1
1
10 ponedeljak, 13 jul 2015 17:41
Turas
Berlinski Kongres je revizija (ko je tražio i zašto ?)
Sanstefanskog mirovnog ugovora . Neka to prouče pojedini komentatori pre nego daju primedbe .
Preporuke:
1
1
11 ponedeljak, 13 jul 2015 18:10
Banditski brlog
@Stanić Millan
Rusija vodi prvenstveno računa o sopstvenim interesima.Na protest srpske Vlade,ministarstvo vanjskih poslova Rusije odgovara:"Najpre,idu interesi ruski,pa onda bugarski,pa tek posle njih srpski,a ima prilika u kojima bugarski interesi stoje na ravnoj nozi sa ruskim.

Nebih da iritiram rusofile ali ne treba zaboraviti istorijsku činjenicu da je Sanstefanskim ugovorom bila stvorena Velika Bugarska, a na račun teritorija Srbije i ostalih suseda.Berlinskim kongresom to je anulirano i Srbija dovedena u mnogo bolju poziciju.
Preporuke:
2
1

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner