петак, 26. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

Ној у Србији

Kоментари (2) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 субота, 11 октобар 2008 02:38
Rade
Dolar raste jer ga je sve manje u opticaju. Evro pada sto treba da pospesi evropski izvoz. Iznosi koje strane banke drze u Srbiji su za njih marginalni. Istovremeno u Srbiji je njihova zarada veca.
Препоруке:
0
0
2 петак, 17 октобар 2008 17:50
Emilijan, Njujork
Da, dolar raste jer ga je manje u opticaju, ali samo opticaj ne predstavlja jedini uticaj na vrednost dolara. “Noj u Srbiji” upucuje na barem jos jedan. Mislim da Plan koji je usvojen u Kongresu nece biti “tezak” 700 vec preko 850 milijardi dolara. Dodatnih 150+ milijardi ce dobiti pojedine drzave ciji su predstavnici u Kuci podrzali Plan nakon prvog propalog pokusaja da se Plan usvoji. Kako ce to uticati na ekonomiju i vrednost dolara, ostaje da se vidi obzirom da novac predvidjen Planom jos nije u sistemu. Istina je i da su iznosi koje uglavnom evropske banke drze u Srbiji marginalni za te banke. Ali to sto evropske banke proporcionalno zaradjuju vise u Srbiji nego u EU, na zalost, ne predstavlja odgovor na pitanja koje postavlja “Noj u Srbiji” – pitanja u vezi sa kredibilitetom i sumom od “nezaradjenih” 9 milijardi dolara koji se godisnje potrose u Srbiji i uticajem verovatnog smanjenja te sume na zivot obicnog gradjanina.
Препоруке:
0
0

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер