недеља, 12. мај 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

Уставни суд одбацио захтев за оцену уставности Бриселског споразума

Kоментари (155) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 понедељак, 15 децембар 2014 10:52
Београђанин
Никола Селаковић изјавио је средином ове године да Уставни суд Србије треба да се прогласи ненадлежним за утврђивање уставности Бриселског споразума између Београда и Приштине јер је реч о политичком акту.

„Уставни суд није надлежан да оцењује политички акт, јер ће тиме преузети улогу Владе Србије за утврђивање и вођење политике


Министар правде тако изјављује да је уставни суд:

1) ненадлежан за уставна питања

2) влада сме да доноси неуставне одлуке

На овај начин влада је суспендовала надлежности уставног суда и најтеже повредила уставно устрјство земље.

Ако то није дефиниција велеиздаје, ја онда не знам шта јесте.
Препоруке:
349
80
2 понедељак, 15 децембар 2014 10:56
Jelena
Kakav bre politicki akt,Briselskim sporazumom priznaju deo Srbije za drugu drzavu,a ovi moroni kazu politicki akt.
Препоруке:
275
81
3 понедељак, 15 децембар 2014 11:01
Predrag
Kakav sud,takva i drzava!
Препоруке:
251
79
4 понедељак, 15 децембар 2014 11:14
Горан Станковић
Поднесите колективно оставку, растеретите буџет Србије. Кад се већ не мешате у свој посао. На локалном нивоу ( смисао државе ), ово је равно бомбардовању НАТО пакта Србије ( смисао светског поретка ).
Препоруке:
259
74
5 понедељак, 15 децембар 2014 11:23
Žalosna sova
Baš ova odluka Ustavnog suda je politički akt sudija "najboljih od najboljih" koji su dužni na samostalno postupanje, bez ičijeg zahteva, na prvi znak narušavanja Ustava. Ali, kada dođe vreme, svi komplet će da odgovaraju za udruženi zločinački poduhvat protiv Ustavnog uređenja države Srbije. Neće valjda onda samo pojedinac "žalosno da skonča", nije tako bilo u Srbiji ni u slučaju Nedića posle oslobođenja.Švaba dođe i prođe, Srbija ostaje.
Препоруке:
217
79
6 понедељак, 15 децембар 2014 11:26
R.R.
Da li je to Premijer preko Selakovića poručio: Država, to sam ja.? Kako Ustavni sud može da kaže da je Briselski sporazum politički akt ako on proizvodi pravne posledice. Zar nije pravna posledica ako se tzv. Zajednica srpskih opština (ako je uopše bude) konstituiše po zakonima NATO države, a ne prema Ustavu Srbije. Da li Ustani sud može da navede jedan jedini pravni akt koji reguliše pravnu materiju na KiM koji je u skladu sa Ustavom Srbije? Gospodo iz Ustavnog suda podnesite što pre ostavke ne sebe radi jer ste ukaljali svoju čast i dostojanstvo, već zbog struke i Otadžbine Srbije.
Препоруке:
197
70
7 понедељак, 15 децембар 2014 11:26
Бошко
Овим актом Уставни суд је суспендовао устав и све законе и прогласио Србију диктатуром и криминализованом државом у којој сваки политички, привредни и класични криминалац више нема никакву одговорност пред уставом и законом.

Грађанима остаје једино да се самоорганизују за одбрану од "уставних", "законодавних" и "извршних" "власти".
Препоруке:
208
69
8 понедељак, 15 децембар 2014 11:28
Дринко Кончаревић
Људи, а кад се то судило политици?
Препоруке:
62
70
9 понедељак, 15 децембар 2014 11:34
salle
Vojme oca i sina...neverovatno! pa kakva je to "drzava" Srbija kada su Politika i Vlada iznad Ustava tj. iznad zakona.
Препоруке:
171
58
10 понедељак, 15 децембар 2014 11:34
sve je trulo u državi ovoj
Naš Ustavni sud se ugledao na Haški tribunal.
Radi kako mu se kaže, a zarad ličnih privilegija.

A i logično je da Ustavni sud nema blage veze sa zaštitom Ustava. Pa to je bar jasno svakom detetu.
Препоруке:
160
57
11 понедељак, 15 децембар 2014 11:36
Маки
Захваљујући том политичком акту ми доносимо одлуке о увођењу царине са самим собом (Косметом), не признајемо грађанска права србима који живе на Космету, укидамо право на образовање по српским законима на Косову, укидамо судове Србије на Космету, све државне надлежности на Косову и тд. Ова одлука личи на ону одлуку Међународног суда правде о статусу Косова. Може бити али не мора да значи. Какав је то политички акт који је за наше атуелне властодршце акт важнији од устава земље на чијем су челу. Па свака њихова реч, дело, потез, размишљање, рад, задатак, акција, и друго окренуто је Бриселском споразуму као највишем и најважнијем акту према којем Србија треба да се равна и повинује. И какав је то Уставни суд који доноси одлуку у складу са препоруком оног нотарског тајкуна Селаковића?
Препоруке:
142
56
12 понедељак, 15 децембар 2014 11:41
Мићуновић
Одлуку су донели тек када су Селаковићу из Брисела доставили образложење. Кратко и јасмо. Коме служи 40 страна и коме шаљу образложење? У Србији је Устав стављен ван снаге! Политика је изнад Устава.Да ли је то могуће?
Препоруке:
155
64
13 понедељак, 15 децембар 2014 11:46
Србин
СРАМНО.
Одлука ткзв уставног суда је ПОЛИТИЧКА, по наредби узурпатора власти у Србији.
Ако се судије Уставног суда овако плаше узурпатора власти, шта је остало обичном грађанину?
Удруженим грађанима је остала мотка и побуна.
Једног по једног грађанина ће трпати у затворе и ломити АЛИ удружене грађане у побуни НЕЋЕ МОЋИ.
Препоруке:
145
64
14 понедељак, 15 децембар 2014 11:49
Stanić Milan
Bože dragi kakvim se idijotarijama služi srpska plutokratija od državnog udara 2000-te!Pa Briselski sporazum ima sve karakteristike međunarodnog ugovora,jer je overen od EU kojoj je Srbija predala suverenitet nad KiM.Njim je definitivno izuzet suverenitet nad KiM od Srbije, koji je rezolucijom 1244 SB UN bio prenet na UN i naravno dat šiptarskim teroristima."Žuti"su "stepeničasto"urušavali suverenitet R.Srbije,međutim ovim političkim prostitutkama se jako žuri.Pročitajte "spiku"minstra vanjski poslova R. Srbije - jednostavno, normalan čovek zaneme.
Dali će oćutati profesori prava i politikologije koji se još koliko-toliko osećaju rodoljubima?Pa ovo je čisto pravno nasilje.Ovim se još jednom potvrđuje pravilo,da je svaka sudska instanca ustvari "politički sud."Zašto? Pa to je uvek i zanavek pravni izraz političke volje klase na vlasti!
Препоруке:
127
63
15 понедељак, 15 децембар 2014 11:58
Vera Nastasovic
Na ovakvu odluku odgovor je samo jedan, REVOLUCIJA!!! U Srbiji za sada ni na vidiku nema snage koja bi tu revoluciju pokrenula pa ćemo samim tim ostati u diktaturi neodređeno vreme.
Препоруке:
125
22
16 понедељак, 15 децембар 2014 11:59
"pravni sistem" "Republike Srbije"
Neka je svima jasno.

Otprilike, sa izuzetkom hrabrih pojedinaca i advokatske komore, pravosudni sistem zapravo ne postoji u Republici Srbiji.

Krpa u usta ustavnog sudije je ništa drugo nego poslednji ekser u kovčeg pojma pravne države.

Srećna ti diktatura jednog čoveka Srbijo.
Препоруке:
134
21
17 понедељак, 15 децембар 2014 12:09
panta reić
A zato se svi ovde nepotrebno žeste i iščezavaju, ovo je odlična vest, ovim su sada prenete nadležnosti i pravo odlučivanja na preki narodni sud. On će jedini umeti da oceni izdajnički akte i oktroisanu vlast kralja "Tomislava Vučića".
Препоруке:
109
18
18 понедељак, 15 децембар 2014 12:26
Југ
Оваквом одлуком, укинут је и последњи елемент наше државности. Устав је сада само мртво слово на папиру.
Ако постоји било какав патриотски блок, сада мора да се иде на улицу. Ако не постоји, онда је време за хајдучију. Што би било ко поштовао законе, када ни сама тзв. "Влада" и тзв. "Уставни суд" не поштују тзв. "Устав"?!
Препоруке:
122
4
19 понедељак, 15 децембар 2014 12:29
Данко
Да ли је уставни суд уопште прочитао бриселски споразум којим се Србија обавезале да постави: Официра за везу- амбасадора, постави царину, нуди свом нараду аутономију- асоцијацију српских општина на независном Косову са Косовским законима, пристаје да на Косову постоји једна полиција која ће се звати Косовска полиција а плате ће бити исплаћиване искључиво од стране косовског буџета, прихвата да министарство унутршњих послова Косава именује регионалне командире полиције за Северну Митовица, Звечан, Зубин Поток и Лепосавић, прихвата да Правосудна власт буде интегрисана и да ради у оквирима правног система Косова, обавезује се да одржи локалне изборе у Српским општинама уз подршку ОЕБС-а и по законима Косова, обавезују се да не кочи разговоре о телекомуникацијама и енергетици и да их заврши и да неће блокирати, нити подстицати друге да блокирају напредак Косова у међународним организацијама. Ово је ВЕЛЕИЗДАЈА и надам се да ће неко због овога одговарати.
Препоруке:
106
4
20 понедељак, 15 децембар 2014 12:30
Велизар М.
Бриселски споразум је уговор и као такав има правно дејство и оставља правне последице! Политички акт може бити само одлука да се тај уговор потпише! Ако је ова вест тачна то онда значи да ми више немамо уређену државу тј немамо све елементе управљања државом, немамо више ни правни инструмент заштите грађана и устава за који су гласали. Народ има пуно право да власт сматра нелегитимном и да предузме одговарајућу акцију. А кад дођу ови са запада да злочиначку власт бране, тутнути им под нос америчку декларацију о независности:
... сви људи створени једнаки и да је њихово неотуђиво право право на живот, слободу и тежња ка срећи. Да би та права остварили, људи стварају државе и организују праведну власт. Ако је та власт штетна, они могу да је замене, укину и установе нову државу.
Препоруке:
105
4
21 понедељак, 15 децембар 2014 12:30
Мистер Х
Сад знамо шта ће бити кад ова власт и de-jure призна Косово. Ова банда неће хтети о томе да одлучује.
Препоруке:
97
3
22 понедељак, 15 децембар 2014 12:37
Биљана Николић
Ова одлука Уставног суда представља правну заштита противуставних међународних споразума, правну аболицију потписника Бриселског споразума, владу Србија ставља изнад Устава Србије па се Устав Србије мора прилагођавати одлукама владе Србије. Ова одлука је много више од издаје, ова одлука је отклањање сваке препреке за кршење Устава. Кршење Устава правно више није кршење Устава.
Препоруке:
108
3
23 понедељак, 15 децембар 2014 12:40
џ
Срамота! По `најави` `легенарног` министра !? А коће ли тужилаштва да гоне све оне који ВАНУСТАВНИМ папиром разарају српски правни поредак ?
Препоруке:
74
3
24 понедељак, 15 децембар 2014 12:42
Slavomir Srpski
Sa zaljenjem konstatujem da je pitanje o ustavnosti Briselskog sporazuma jedan politicki problem a ne pravni iz vise razloga:
1. STA je Briselski sporazum i gde je on formalno usvojen u zakonski sistem Srbije? (ja ga ne vidim).
2. Briselski sporazum nije pravni akt, vec izrazava NAMERE vlade Srbije i PREDVIDJA jedan normativan PROCES promene zakonodavstva Srbije.
A namerama se u sudu ne koze suditi (kao kada bi sudili nekome ko namerava neki akt iako je to samo verbalni akt. Pravni sistem sudi po zakonima i po antizakonskim faktima koji moraju da budu podneseni kao izvrsne akcije subjekata.

Pitanje je lose postavljeno (kao ono u OUN o samoproglasavanju Pristine). Mnogo bolj pitanje je da Ustavni sud presudi da li je ustavno razresivanje srpskih institucija na KIM. TO je pravo pitanje (posledice politickog cina "Briselskog sporazuma", koji su precizni akti o kojima zakon ima svoju pravno-validnu rec).
Препоруке:
22
43
25 понедељак, 15 децембар 2014 12:43
софи
Ова одлука је без узора и пандана у читавој уставноправној теорији и пракси. Још се сећам предавања из Историје дражаве и права када је професор сугерисао и једну карактеристику акта о потписивању Тројног пакта - рекао је да је врло дискутабилна уставност оваквог акта не улазећи у његовоу политичку позадину!!! За оне који су мање упућени у састав ,,елитног" суда: један од судија је бивши судија Општинског суда у унутрашњости. Имао сам расправе код њега. Када сам сазнао за његов избор, све ми је постало јасно.
Препоруке:
79
3
26 понедељак, 15 децембар 2014 12:53
Чедин пасторак
Господин Југ је тачно све рекао.
Оваква изјава Усатавног суда је сулуда.Ако неки политички акт противуречи или се коси са Уставом и то производи посдедице неповољне по цео народ, зар је тај чин старији, и кад је старији од Утава да се Уставни суд према њему не може да одреди.Он је за то не надлежан , него за то и постоји.
Препоруке:
70
3
27 понедељак, 15 децембар 2014 12:55
Slavomir Srpski, Sta USS mora i moze
Уставни суд је, претходно у јуну 2013. године, донео одлуку да застане са поступком о оцени уставности ове уредбе. Том одлуком суд је дао могућност влади да усагласи ову уредбу са Уставом. Влада је, наиме, имала могућност да уклони уредбу из правног поретка или да је промени тако да она буде у сагласности са Уставом, законима и међународним конвенцијама.

U tom dokumentu poptisanom od Dacica i Tacija postoje samo gneralni principi a ne tacne pravne odredbe o tome kako da se normalizuje odnos Srbije i AP KIM: dakle samo u tehnickom delu ostvarivanja tih principa moze da se ukazu nesaglasnosti sa Ustavom: recimo o katastarskim knjigama, gde je Ustav obavesti vladu da je protivzakonski i da mora da bude USAGLASENO sa Ustavom u roku od 6 meseci. Ono sto USS danas moze je da da definitivan sud o neustavnosti TOG konkretnog poteza vlade i pokrene postupak protiv vlade po ovom pitanju pred Predsednikom Srbije kao garantom Ustava. TO mora i moze.
Препоруке:
28
17
28 понедељак, 15 децембар 2014 13:03
Slavomir Srpski, Djavo je u detaljima
Dakle Briselski "sporazum" svakako NIJE pravni vec politicki akt opredeljenja vlade Srbije na koji nacin da uredi odnos sa svojom AP KIM. Problem su konkretne akcije koje se zatim odradjuju posto su vecinom protivzakonske ili uradjene bez zakonske osnove u Ustavu: recimo u Ustavu NIJE jasno pravno razradjeno politicko-institucionalno uredjeneje te AP ali je samo istaknuto da ona po Ustavu POSTOJI. Pa u takvu prazninu moze mnogo sto sta da se ubaci bez da je formalno antiustavno ali je politicki nelegalno jer o njima narod nije dao svoju potporu, recimo referendumom ,gde bi se te nove nadopune Ustava legalizovale po vazecem zakonodavstvu. Recimo, pre stvaranja neke "zajednice" Srba na KIM, prvo bi to morao postati pravni akt izglasan u Skupstini i usaglasen sa postojecim zakonodavstvom, a zatim takva promena Ustava bi morala na narodni referendum da bi bila legalizovana.
Препоруке:
11
27
29 понедељак, 15 децембар 2014 13:06
Југ
Briselski sporazum nije pravni akt, vec izrazava NAMERE vlade Srbije i PREDVIDJA jedan normativan PROCES promene zakonodavstva Srbije.

Славомире, побогу! Па тако би и проститутка кад је полиција ухапси на улици могла да каже, "Нисам се ја проституисала на улици, само сам изражавала своје намере да нормативно ступим у сексуалне односе са пролазницаима за новац". Или би пљачкаш, могао да каже, "Ма нисам ја пљачкао банку, само сам демонстрирао своју намеру да нормативно побијем све присутне, ако ми не дају паре"!
Питање је било, има ли Влада право да као институција државе склопи такав споразум, или њиме крши Устав, који је оквир у оквиру кога Влада и парламент имају овлашћења.
Препоруке:
67
3
30 понедељак, 15 децембар 2014 13:09
Opet na prvom mestu
Srbija opet zauima prvo mesto na svetskoj listi. Ne da nam je sve jagore u svetu, sada smo I prvi na nepostovanju sopstvenog Ustava.
Nevidjeno, Ustavni sud ne postuje Ustav.
Izdajnistvo nad izdajnistvom.
Dole Vlada, dole Ustavni sud Srbije!.
Препоруке:
71
5
31 понедељак, 15 децембар 2014 13:11
Миладин
Да ли неко зна о којој већини се ради 8-7 или некој другој?Показали су да су потпуно НЕДОСТОЈНИ функције. Велеиздаја.
Препоруке:
72
4
32 понедељак, 15 децембар 2014 13:13
Slavomir Srpski, @Biljana Nikolic
..па се Устав Србије мора прилагођавати одлукама владе Србије. Ова одлука је много више од издаје, ова одлука је отклањање сваке препреке за кршење .

Postovana, potrebno je praviti razliku od prevnog prekrsaja i politicke volje vlade koja nam se ne svidja i koju moramo rusiti politickom voljom vecine gradjana. U svakoj kontitutivnoj drzavi vlada moze da predstavi plan izmena zakona pred Skupstinu na glasanje, pa tek u Skupstini se onda on razmatra da li je ili nije u skladu sa postojecim zakonima, a Ustavni sud tek nakon takvih formalnih predstavljanja od strane vlade u Skupstini oze da da svoj sud. To je normalni proces. Vlada ne izdaje pravno Srbiju, vec donosi politicke odluke za koju verovatno nije vecina gradjana, pa njene namere mogu da se napadaju na politickom terenu. Jedino nezakonske ODLUKE Skupstine, koje gaze postojece zakone, su objekat Ustavnog suda, jer ZAKONI se donose u Skupstini a ne u vladi. Naucimo jednom da ne napadamo na vetrenjace kao Don Kihot!
Препоруке:
7
46
33 понедељак, 15 децембар 2014 13:21
Slavomir Srpski @Jug
"Ма нисам ја пљачкао банку, само сам демонстрирао своју намеру да нормативно побијем све присутне, ако ми не дају паре"

Verovatno imate dobru nameru ali slabo poznajete pravni sistem: u primeru gore navedenom se vidi da je taj pljackas vec izvrsio AKT pljacke, a ne neki verbalini akt gde sugerise svom prijatelju "da ima nameru da ljacka banke". To su dve sasvim razlicite pravne stvari. Procitajt ostale moje omentare da bi bilje uvideli razlike ko sta radi, ko ima pravo da podnosi zakonske promene (parlamentarni predstavnici vlade ili opozicije), a ko ima ODGOVORNOST (Skupstina) da ih usvaja kao vazece u odnosu na postojeci zakonski sistem. Vlada moze da ima i politicje inicijative suprotne volji vecine gradjana, pa je to politicki akt kojem narod sudi na izborima. Sto se tice zakona, vlada je samo IZVRSNA vlast. Ustavnost se sudi na odlikama Skupstine!
Препоруке:
3
37
34 понедељак, 15 децембар 2014 13:25
Srećna ti diktatura Srbijo
To vam je tako kada u Ustavnom sudu sede insajderi Informera, Kurira, Bljica, Pinka, B92!
Narod, javnost to ovako treba da razume: pošto je Ustavni sud političko telo vladajuće vrhuške to više nema pravo da odlučuje o bilo čemu što se ne tiče statuta SNS-a!
Препоруке:
52
0
35 понедељак, 15 децембар 2014 13:26
Ким Џонг Ун
Ја сад маштам да живим у слободној Србији.
Препоруке:
37
0
36 понедељак, 15 децембар 2014 13:26
Велизар М. @Slavomir Srpski
Sa zaljenjem konstatujem da je pitanje o ustavnosti Briselskog sporazuma jedan politicki problem a ne pravni iz vise razloga:
1. STA je Briselski sporazum i gde je on formalno usvojen u zakonski sistem Srbije? (ja ga ne vidim).
2. Briselski sporazum nije pravni akt, vec izrazava NAMERE vlade Srbije i PREDVIDJA jedan normativan PROCES promene zakonodavstva Srbije.

Иако се са вама у много чему не слажем, радо признајем да и те како знате шта пишете када се тумачи право. Зато ова питања постављам вама:
1. Да ли то значи да би споразум постао део законског система тек ратификацијом у скупштини?
2. Ако да, да ли то важи за све уговоре које потписују чланови владе или овлашћена лица?
3. Ако је и на то одговор да, како је било могуће да трпимо правне последице уговора који нису ратификовани (пример, афера "сателит")?
Препоруке:
53
1
37 понедељак, 15 децембар 2014 13:29
Југ
Славомире, ја разумем Ваш став. Ви кажете, пустите бриселски споразум, јер он је тек једно обећање и уместо тога исправите законе којим се обећања из бриселског споразума претварају у законске обавезе.
Међутим, Славомире, Устав је гарант грађанских права, а бриселским споразумом се Влада одриче грађана са КиМ. На то она нема право. Она није нечија прћија, па не може да даје чак ни лажна обећања и зато је "уставни суд" и те како имао основа да каже да Дачић, у улози премијера, није имао право да да таква обећања јер она нису у складу са Уставом и као таква нису спроводива.
Препоруке:
53
0
38 понедељак, 15 децембар 2014 13:33
Slavomir Srpski, STA je bila incijativa Cavoskog
Kada Je Cavoski postavio ovo provokativno pitanj "ustavnosti Briselskog sporazuma" on je delovao izrazito POLITICKI, da bi stimulisao gradjane Srbije na POLITICKI otpor prema vladi Srbije i svrgavanja vlade kao drzavne izvrsne vlasti koja ne postuje politicku volju vecine gradjana.

Tako treba razumeti politicku akciju Cavoskog, a ne kao pravnika koji "sudi" drzavi.

U stvari, svi mi komentatori ovde izrazavamo politicku osudu briselskog sporazuma: taj sporazum je vrlo generalni medjunarodni akt koji predvidja dopune Ustava po kome KIM ostaje Autonomna Pokrajina. Samo detalji, izglasani u Skupstini kao NOVI zakoni mogu da budu protivustavni i da o NJIM USS da svoje misljenje. Recimo, o katastarskim knjigama, o raspustivanju drzavnih institucija bez da je prethodno u Skupstini izglasan NOVI zakonski okvir za nih i td..


A to da je ovo dobra prilika da narod izadje i POLITICKI protestviuj protiv vlade, je svakako dobra stvar: neka opozicija izadje jednom na ulice!
Препоруке:
5
31
39 понедељак, 15 децембар 2014 13:46
ona cije su vlastito ime ukrali - Katarina Krstic
Koliko god bilo zastasujuce, komunisti su uspeli da pre roka ispune zavet koji su dali - Srbije vise nema, i to odlukom Ustavnog suda koji resi da je od Ustava jaca svaka politicka odluka (istina, potvrdjena u Skupstini), jednog pojedinca i to -simbolike radi - saopsti bas onog dana kada taj isti i komunisti vratise petokraku i jos jednom uskliknuse austorugarskom kaplaru Josipu Brozu. I, sve to na dan kada obelezismo jednu od najvecih srpskih i saveznickih pobeda u Kolubarskoj bici, proglasise da Srbije vise nema.

Dakle, gospodo, Srbija vise ne postoji, sve vam je na volju, samo ako imate dovoljno moci.

Bravo, komunjare, nisam ocekivala da za zivota vidim kako je moguce uopste ziveti kada drzava ne postoji, stvarno ste u stanju da ostvarite nemoguce.
Препоруке:
52
3
40 понедељак, 15 децембар 2014 13:46
Slavomir Srpski, O Ustavnom Sudu
Ustavni sud ne moze da razmatra politicke odluke vlade, kao sto ni vlada ne moze da sprovodi svoje odluke bez da one prethodno ne budu ozakonjene u Skupstini: to je princip nezavisnosti izvrsne vlasti (vlada),zakonodavne (Skupstina) i sudske koja sudi samo na osnovu formalno predtaljenih pravnih akata u Skupstini,ili inicijativom kontrole ustavnosti predlozenih amandmana u Skupstini.Dakle,ako bi se mi branili Ustavnim sudom mi bi bili uvek u velikom zakasnjenju: kada je zlo vec odradjeno,pa Ustavni sud moze samo da naknadno overi da je IZVRESENA veleizdaja,na primer.

To da USS moze da bude povod opoziciji da utice na javnost,politickim motivisanjem protiv NAMERA vlade,je u izvesnu ruku patologija nemoci,gde se ono sto treba da uradi politicka opozicija vlade, pravljenjem masovnih protesta,licemerno prebacuje na poslednju kariku drzave: na Ustavni Sud. Takvu patologiju politicke borbe je potrebno izmeniti vecim angazovanjem opozicionih stranaka: recimo organizovanjem protesta
Препоруке:
3
37
41 понедељак, 15 децембар 2014 13:51
Биљана Николић@Slavomir Srpski
Скупштина Србије је усвојила (26.или27.априла 2013) извештај Владе о току дијалога са Приштином и Бриселским споразумом.
Влада је стала иза потписа премијера, скупштина је стала иза владиног извештаја.
На потезу је Уставни суд који доноси одлуку да није надлежан јер се ради о "политичком акту који је усвојила скупштина".

Из оваквог следа догађаја, следи и мој коментар који сте цитирали и ставили примедбу.
"владу Србија ставља изнад Устава Србије па се Устав Србије мора прилагођавати одлукама владе Србије."
Да појасним - Влада и скупштина могу из незнања или намере да донесе неуставну одлуку или закон. Уставни суд постоји да би такву грешку исправио.
Кад Уставни суд одбиле да оцењује одлуке владе и скупштине онда је

"Ова одлука је много више од издаје, ова одлука је отклањање сваке препреке за кршење Устава. Кршење Устава правно више није кршење Устава.
Препоруке:
54
2
42 понедељак, 15 децембар 2014 13:52
Коста Јеремић
Па, пошто су Бриселски споразуми политички акт, значи да су сви прописи који су на основу њих донети од стране било ког органа било где, па и у нашој јужној покрајини од сецесиониста, неправни акти и да су као такви противуставни и да морају да се сматрају апсолутно ништавим, што даљњ значи обавезу државе Србије да у складу са тим делује!
Препоруке:
48
2
43 понедељак, 15 децембар 2014 13:58
Stanić Milan
Stanić M.- Slavomir srpski

Pa pobogu Slavomire kako Briselski sporazum nije pravni nego politički akt?Šta Vam je čoveče?Briselski sporazum je međunarodni pravni aktkoji je kao takav prouzročio pravne posledice na međunarodnom i unutrašnjom pravu R. Srbije.Pa student prve godine prava zna, da Ugovor između dva pravna subjekta ima snagu zakona za strane ugovornice.EU nije samo politička i vojna asocijacija država,nego ima čvrst pravni okvir koji ima pravne posledice za članice i one države koje imaju nameru po međunarodnom pravu da stupe u određene odnose sa istom.Nemojte braniti nemuštim političkim galimatijasem ono,što se ne može braniti!Gde je g-đa Jasna da Vam pojasni kao pravnik?
Препоруке:
48
2
44 понедељак, 15 децембар 2014 14:00
Lavica
U danasnjoj Srbiji moguci su svako ludilo I svaki apsurd sve dok ne progledaju I najzaslepljenije pristalice velikog vodje Kim Il AV-a!
Препоруке:
47
1
45 понедељак, 15 децембар 2014 14:01
doterali cara do duvara
He,he, vučićevci su čak angažovali i sudije Ustavnog suda da, onako besposleni, u ulozi sns-botova udaraju minuse na naše komentare!
Koje kude Srbijo - zeman došo valja vojevati!
Препоруке:
67
1
46 понедељак, 15 децембар 2014 14:01
Kostja
Mogu li ovi veleizdajnici da ocene, kad su vec tu, ustavnost neuspeha nase fudbalske reprezentacije koja se sigurno nece kvalifikovati na EP?
Ne smem da ih pitam za ustavnost uvodjenja sistema Bus+, to je vec komplikovanije pitanje i za njih.
Nisam siguran da cu dobiti odgovor ako ih skromno upitam da li imaju bar mako stida u sebi i da li misle da smo svi ostali sasave budale?
Препоруке:
48
1
47 понедељак, 15 децембар 2014 14:18
пародија
Томислав Вучић се прогласио диктатором и прогласио стогодишњу тишину над небом Србострадије, за сваки случај је наручио десет крокодила из пријатељске Африке како вечити мрак и тишина ничим не би били нарушени.
Кад је то чуо реформисани Ивица Петокрака се бацио на дијету како не би изазивао крокодилске апетите!
Препоруке:
34
1
48 понедељак, 15 децембар 2014 14:23
nenad
divna vest! Nista nas vise ne koci dok jurimo u EU i NATO. West is thet best!
Препоруке:
2
39
49 понедељак, 15 децембар 2014 14:25
Прагма
Сад наставимо сви да плаћамо Уставни суд и друге кроз што већи промет у продавницама, кроз куповину дрангулија за Нову годину, крпица, џиџа-биџа и свега другог на чему држава убира ПДВ. Алтернативно, приштедимо и створимо свој лични капитал. Сваком на избор.
Препоруке:
37
0
50 понедељак, 15 децембар 2014 14:26
veca vestica
Ustavni sudovi postoje u drzavama,a koliko znam Srbija je neka paralizovana zajednica,tako da odluka ima svoju poruku.
Препоруке:
35
1
51 понедељак, 15 децембар 2014 14:27
Ненад
Иронија је што је овом одлуком Уставни суд постао политичка институција.
Препоруке:
47
0
52 понедељак, 15 децембар 2014 14:32
Дринко Кончаревић
Ботови су се поново јавили са својим "минусима" за које не дајемо ни пет пара. Ипак, треба им захвалити јер својом глупошћу, ударањем минуса, потврђују исправност наших ставова. Зато хвала им уз напомену, да нема нас, неби било ни њих.
Препоруке:
41
1
53 понедељак, 15 децембар 2014 14:36
ona cije su vlastito ime ukrali - Katarina Krstic
Slavomire Srpski, razumem da pokusavate da spasete koliko se moze, ali vasa pravna akribija pada na vasoj osnovnoj premisi
taj sporazum je vrlo generalni medjunarodni akt koji predvidja dopune Ustava po kome KIM ostaje Autonomna Pokrajina

koja je pogresna, jer tako nesto (podvuceno) ne postoji u pravu.
Shavatam da pokusavate da "podmetnete" ne biste li da vase teze budjenja nade podrzite, ali to ne pije vodu.

Briselski sporazum ima karakter medjunarodnog, specijalnog ugovora (ili "samo" predugovora), stavise trostranog, od kojih cak dve strane imaju medjunarodnopravni subjektivitet, Srbija i EU. Iako je samo posredno potvrdjen u Skupstini, potvrdjen jeste. I, kao svaki ugovor javnog prava deluje erga omnes. Vrlo precizno, tzv.KosovA se pojavljuje samo kao benificijar ovog ugovora. Taj ugovor ima sve elemente i formalne i sadrzinske da bude ugovor. I, US je morao da to procenjuje i uskladjenost sa srpskim pravnim poretkom. Ugasili smo.
Препоруке:
39
0
54 понедељак, 15 децембар 2014 14:37
Одлуке Уставног суда се поштују и не коментаришу!
Уставни суд Србије одбацио је захтев за оцену уставности Бриселског споразума јер је већином гласова оценио да је реч о политичком, а не о правном питању, сазнаје „Политика”.



Одлуке Уставног суда су коначне и обавезујуће,исте се поштују и не коментаришу!
Препоруке:
0
57
55 понедељак, 15 децембар 2014 14:49
Bas sada je general strajk ili general nacional strike en Belgium en Bruxelles
O cemu se radi
srbi su sami sebi lud svet
koji radi za eucrate koji su americke korporate lobbysts,
usvojiti sve zakone pre zemalja osnivaca foundera
evropske unije i onda emitovati spotove na cnn da je austerities to je super i biti najpametniji
amerika unistava ekonomije i sada posaljite te vase ljude jer pamet ex yugoslavije nema a ovo su delikventi dacic vuckovic i svi ex yugoslavije
vidite u HK je kraj , i ko ce dati posao tamo tim delikventima , nece niko...
u asiji je nemogue to sve ...
sto se tice vaseg sistema prava
to je sve mafija
i nema ekonomije
sve su monopols i absolute power
i e zbog toga je i sada propao i swisse franc
i swiss nationale bank
ako nema normalne trzista i ekonomije
od monopola i apsolutne moci sve propadne
i srbija
bolje svi u strajk i stop svemu
niko vas nije u to ubacio ni belgique ni france ni spain ni greece ni itally
vi imate ludake na vlasti
decenijama

xinnien kuaile 2015
shangdan kuaile
Препоруке:
25
2
56 понедељак, 15 децембар 2014 14:54
Биљана Николић@Одлуке Уставног суда се поштују и не коментаришу!
ЗАШТО ЈЕ ОНДА МИНИСТАР СЕЛАКОВИЋ КОМЕНТАРИСАО ПРЕКО МЕДИЈИМА ШТА УСТАВНИ СУД ТРЕБА ДА УРАДИ?
Министар правде је себи дозволио да саветује Уставни суд шта треба да ради и гле чуда, Уставни суд је управо поступио како му је извршна власт саветовала.

Где сте били да тада оставите коментар који сте оставили сада?
Препоруке:
51
0
57 понедељак, 15 децембар 2014 14:55
Југ
Verovatno imate dobru nameru ali slabo poznajete pravni sistem: u primeru gore navedenom se vidi da je taj pljackas vec izvrsio AKT pljacke, a ne neki verbalini akt gde sugerise svom prijatelju "da ima nameru da ljacka banke".

Славомире, ако уставни суд то посматра из ваше перспективе, онда нека се тако и изјасни у образложењу. Нека јасно каже да на основу тог споразума не наступају никакве обавезе за Републику Србију и нека све државне органе упозори да немају право да директно примењују споразум.
Да се не ради тек, о томе да је пљачкаш тек причао са својим другаром Тачијем, о хипотетичкој велеиздаји, сведочи нпр. то што су терористима предате адресе наших грађана, да их "Република Косово" позове на изборе. То је урађено просто позивањем на тај споразум.
Препоруке:
32
1
58 понедељак, 15 децембар 2014 14:56
...
Вучићева власт је много фина. Он и његови политичари су толико фини да се не баве политиком, па је и Уставни суд послушао давну сугестију министра правде и не бави се оним што процени да је политички акт. Каква будалаштина! Па сваки акт који има правно дејство јесте правни акт, чак и ако му еј садржина политичка. Замислите да вам кажу како је закон о здравственој заштити медицински акт или да вам кажу како је закон о социјалној заштити социолошки акт. Бриселски споразум произвео је дејство на готово све сфере правног живота, а Селаковић се лепо сетио како то "није правни акт" и тиме се директно умешао у рад правосуђа. Ова одлука Уставног суда није разлог за оставку само чланова Уставног суда и бившег министра правде, већ за оставку читаве Владе Србије!
Препоруке:
32
0
59 понедељак, 15 децембар 2014 14:58
Биљана Николић@Одлуке Уставног суда се поштују и не коментаришу!
А шта ћемо са "молбом" председника државе да Уставни суд сачека са својом одлуком о Уставности Бриселског споразума? И тако Уставани суд замајава јавност више од годину дана да би се сада прогласио ненадлежним.
Препоруке:
44
0
60 понедељак, 15 децембар 2014 15:07
Одлуке Уставног суда се поштују и не коментаришу!
Биљана Николић@Одлуке Уставног суда се поштују и не коментаришу!
ЗАШТО ЈЕ ОНДА МИНИСТАР СЕЛАКОВИЋ КОМЕНТАРИСАО ПРЕКО МЕДИЈИМА ШТА УСТАВНИ СУД ТРЕБА ДА УРАДИ?

Где сте били да тада оставите коментар који сте оставили сада?


Министрово понашање је срамно и барем политички треба да буде санкционисано смјеном са те функције, уколико је као што пишете вршио јавни или (ко зна тајни?) притисак на Уставни суд!Уколико је то тако министар је требао да сноси и друге правне полсљедице због противуставног притиска на Уставни суд.
Само сам навео правни принцип а који је сваком правнику познат, а ради одржавања правне безбједности.Уколико се не поштују одлуке Уставног суда, онда идемо у анархију.
Препоруке:
4
26
61 понедељак, 15 децембар 2014 15:08
Џери Ролингс @Одлуке Уставног суда се поштују и не коментаришу!
Тачно. Али ово више није Уставни суд већ група појединаца који су узурпирали институцију. Као што ни влада више није влада већ криминалцима предвођена скупина која је узурпирала државу. Долази време када ћемо и државу и суд вратити народу. Милом или силом.
Препоруке:
41
0
62 понедељак, 15 децембар 2014 15:10
Одлуке Уставног суда се поштују и не коментаришу!
Биљана Николић@Одлуке Уставног суда се поштују и не коментаришу!
А шта ћемо са "молбом" председника државе да Уставни суд сачека са својом одлуком о Уставности Бриселског споразума? И тако Уставани суд замајава јавност више од годину дана да би се сада прогласио ненадлежним.


Одлуке Уставног суда се поштују и не коментаришу, а то што пишете ако је тако је опет противуставни притисак од стране предсједника на Уставни суд, а које би политички и правно требало санкционисати.Такође то је већ друго питање да ли има корупције и у самом суду?Ко тврди да има треба правно и да докаже?!И опет судским путем?!
Препоруке:
2
28
63 понедељак, 15 децембар 2014 15:12
Kostja
sledece je hapsenje neposlusnih, a la Erdogan.
Препоруке:
29
0
64 понедељак, 15 децембар 2014 15:19
Gordana
E, sutra da vidimo ima li u Ustavnom sudu Srbije iko castan! Hoce li iko od njih da podnese ostavku ili su svi krpetine za patos. Sram da ih bude od zvanja koje nicim nisu zasluzili!
Препоруке:
36
0
65 понедељак, 15 децембар 2014 15:20
Slavomir Srpski, @Krstic
"Briselski sporazum ima karakter medjunarodnog, specijalnog ugovora (ili "samo" predugovora), stavise trostranog, od kojih cak dve strane imaju medjunarodnopravni subjektivitet, Srbija i EU. Iako je samo posredno potvrdjen u Skupstini, potvrdjen jeste. I, kao svaki ugovor javnog prava deluje erga omnes."

To ne negiram, to jeste medjunarodni ugovor, kao recimo onaj o Juznom Toku. Ali u tom ugovoru ne stoji nista protiv Ustava Srbije, niti tretira Pristinu kao samostalnu drzavu, vec samo principe za normalizaciju odnosa: recumo za nas da se u Ustav unesu novi zakoni o Autonomnij Pokrajini KIM. Dakle tek u REALIZACIJI tog ugovora, oko ove ili one posebne teme, moze da dodje do urusavanja nekih postojecih zakona Srbije. Dakle antiustavnost moze da se dostigne tek nakon izvesnih novih ZAKONA izglasanih u Skupstini, ukoliko oni krse Ustav i postojece zakone. Jel sada malo jasnije GDE se Ustav moze da krsi: u Skupstini (ja ne branim vladu i PROTIV sam Briselskog sporazuma).
Препоруке:
2
27
66 понедељак, 15 децембар 2014 15:22
Биљана Николић@Одлуке Уставног суда се поштују и не коментаришу!
Ајде се ви направите да нисте прочитали коментаре на ову одлуку Уставног суда, као што се правите да нисте упознати са изјавама министра и председника.

Или ајде ви мени судским путем докажите да је мој коментар одлуке Уставног суда срљање у анархију,
или да оваква одлука Уставног суда није директан суноврат у анархију. Или кад већ нисте запретили министру и председнику, немојте ни мени претити судом.

Ако већ инсистирате на поштовању суда, дајте судске одлуке. До тада, будите узоран грађанин и ћутите.
Препоруке:
30
0
67 понедељак, 15 децембар 2014 15:25
ona cije su vlastito ime ukrali - Katarina Krstic
@Одлуке Уставног суда се поштују и не коментаришу

Naravno da govorite gluposti, verovatno naucene na FPN.

Ne komentarisu se samo nepravosnazne odluke sudova. Pravosnazne, konacne i izvrsne odluke sudova se komentarisu, cak i u dikaturama, jer inace nikakve pravne nauke ne bi bilo, niti bi bila moguca.

Odluka US je pravosnazna, konacna i izvrsna (ne postoji pravo zalbe). Takva odluka je apsolutno podobna za svaku vrstu komentarisanja,i to ne ovog vida po sajtovima i forumima, vec mnogo znacajnije u pravnoj struci i nauci, uprkos cinjenici da vise nikakvi strucni casopisi, a kamoli oni od ugleda ne postoje.

Stavise, s pravno-politickog stanovista, buduci da je US ukinuo Ustav, Dravu, pa i sebe samog, osim komentarisanja (i drugih sredstava) nista drugo i ne preostaje.

Sedi, -1 i vrati diplomu.
Препоруке:
42
0
68 понедељак, 15 децембар 2014 15:27
Грегор Самса-трансформација од бубе ка човеку
Значи овако...
Уколико се неким политичким актом, суспендују нека фундаментална права некој заједници или појединцу, наш Уставни суд би се прогласио ненадлежним.

Најпоштеније би било укинути овај политички инструмент у рукама олош елите и уштеде би на годишњем нивоу биле заиста значајне.
Препоруке:
30
0
69 понедељак, 15 децембар 2014 15:27
Slavomir Srpaki @Krstic (2)
Drugi izvor krsenja Ustava moze da bude od izvrsne vlasti (vlade), ukoliko sprovodi i izvrsava neke mere koje su protiv postojecih zakona_ dakle ne protiv medj. ugovora u Briselu, vec konkretnih mera kojim vlada recimo, gasi neke drzavne institucije na KIM (bez da je to uredjeno nekim NOVIM zakonima izglasanim u Skupstini), ili kada je predavala knjige katastarske sto je USS vec naznacio protiv-zakonski i dao rok od 6 meseci da Skupstina prvo donese odgovarajuce pravne akte koji bi morali biti u saglasnosti sa Ustavom.

Dakle u oba gore navedena primera, ne radi se o apstraknoj osudi vlade zbog Medj. sporazauma u Briselu, vec o konkretnim potezima izvrsne vlasti. Tu treba da se uperi ziza opozicionog delovanja a ne na proklame u Briselu. Slazem se da se protiv rada vlade pozove narod na ulice, jer deluju politicki bez da je narod na referendumu izglasao ulazak u EU- TO je POLITICKA a ne PRAVNA borba za opoziciju, pa neka vise radi da organizuje proteste, a ne da ceka Ustavni Sud!
Препоруке:
5
23
70 понедељак, 15 децембар 2014 15:35
Одлуке Уставног суда се поштују и не коментаришу!
ona cije su vlastito ime ukrali - Katarina Krstic
@Одлуке Уставног суда се поштују и не коментаришу

Naravno da govorite gluposti, verovatno naucene na FPN.

Sedi, -1 i vrati diplomu.


Немаш кредибилитет да ти било ко "врати своју диплому" јер пишеш а не знаш ништа о правној науци!
Још нешто нема јединице на факултету, већ пролазне оцјене од 6 до 10 а непролазна је 5.Јединице нема.
Дипломирани сам правник!
Препоруке:
2
42
71 понедељак, 15 децембар 2014 15:35
Slavomir Srpski @Stanic Milan
Vidite moj odgovor Katerini Krstic: nije u pitanju da li je to medjunarodni pravni akt (sto jeste, kao i onaj o Juznom Toku), vec o tome da ON ne krsi Ustav Srbije, niti to trazi eksplicitno, vec samo proces normalizacije: tek u tom procesu normalizacije moze da se dogodi da Skupstina izglasa neke pravne akte koji su antiustavni u odnosu na postojece. Drugi izvor antiustavnosti je da vlada (izvrsna vlast) sprovede mere koje su protivne postojecim zakonima (sto je vec i uradila), kao i da Predsednik drzave trazi da Ustavni Sud obustavi rad dok se prvo neke stvari obave (protivustavno) na terenu da bi tek zatim bile izglasane "de-fakto" u Skupstini, i time nelegalno menjale ustav. Ali oba ta nacina gazenja Ustava (od Skupstine ili vlade) nisu u medjunarodnom ugovoru potpisanom u Briselu. Na TO napominjem kada govorim da napadati PRAVNO na Briselski sporazum je ravno jurisati na vetrenjace kao Don Kihot (sto je budalasto gubljenje vremena). Daj da se posvetimo stvarnoj borbi protiv vlade.
Препоруке:
3
22
72 понедељак, 15 децембар 2014 15:36
Trasimah
ruska aneksija Krima legaliozovala je otcepljenje Kosova i u tom istorijskom kontekstu napadati sopstveni Ustavni sud mogu samo istinski mrzitelji srbije! a kad to još čine i srpske patriote, to je stvarno interesantan fenomen... pravda je korist jačeg i vi treba samo pravno da izmajstoršete kako će formalno-pravno da što bezbolnije sanirate novi težak poraz srbije na Kosovu. i to bi bilo to, nema druge...
Препоруке:
2
35
73 понедељак, 15 децембар 2014 15:43
Jуг
Дакле, Славомире да резимирамо. На примеру оне проститутке, нема везе што је на улици предлагала да се проституише, нема везе што је узела паре и пружила услугу. Тек кад буде издала фискални исечак клијенту на којем стоји: Сексуалне услуге, ПДВ 20%, е онда је у прекршају.
Устав гарантује заштиту свим грађанима, и када је та заштита угрожена чињењем било којег државног органа, ја то видим као посао за уставни суд. Или грешим?
Ако грешим, који орган је надлежан да се њему обрате грађани чија се права крше овим споразумом?
Препоруке:
25
0
74 понедељак, 15 децембар 2014 15:45
Циле
А шта се друго могло очекивати од ове велеиздајничке владе?
Препоруке:
31
0
75 понедељак, 15 децембар 2014 15:45
Slavomir Srpski @Biljana Nikolic
Скупштина Србије је усвојила (26.или27.априла 2013) извештај Владе о току дијалога са Приштином и Бриселским споразумом.

Dakle usvojila je IZVESTAJ, i time formalno dala validnost tome medjunarodnom sporazumu sa EU. Vlada tretira Pristinu kao AP Srbije koja trenutno nije u gurisdikciji Srbije jer je OUN protektorat, pa je sporazum u stvari Srbija-EU. Sada pokazite koji paragraf tog sporazuma rusi jedan od postojecih zakona u Srbiji? Ako on postoji (a ja ga nisam video) molim vas da nam podnesete taj paragraf sporazuma i postojeci zakon, pa da o tome diskutujemo. Koliko sam video, principi u sporazumu su generalni pa ostavljaju prostor da njihova implementacija bude u skladu sa zkonima Srbije: recimo, da Ustav moze da se dopuni sa posebnim odredbama o autonomiji KIM u okviru Srbije, koji danas NE POSTOJE jasno u Ustavu. A takva dopuna moze da bude bez krsenja postojeceg Ustava, ako to Skupstina zeli. Sve najbolje.
Препоруке:
1
26
76 понедељак, 15 децембар 2014 15:46
Мистер Х
Е мој @Trasimah, ништа руска "анексија" није легализовала. Ако смо ишта до сада научили (хвала нашим западним партнерима), то је онда да двоструки аршини владају светом. И то је задњи одговор на питање како поредити Крим и КиМ. Зато нам немој овде подваљивати неке "принципе".

Тачка.
Препоруке:
23
0
77 понедељак, 15 децембар 2014 15:47
Одлуке Уставног суда се поштују и не коментаришу!
Slavomir Srpski


Узалуд вам труд Славомире, не слушају ови никога, већ само свој монолог!Да им Исус Христ проговори не би повјеровали.Да се врати поново на земљу преед Судњи дан!
Препоруке:
0
34
78 понедељак, 15 децембар 2014 15:51
Одлуке Уставног суда се поштују и не коментаришу!
Jуг
Дакле, Славомире да резимирамо.
Устав гарантује заштиту свим грађанима, и када је та заштита угрожена чињењем било којег државног органа, ја то видим као посао за уставни суд. Или грешим?
Ако грешим, који орган је надлежан да се њему обрате грађани чија се права крше овим споразумом?



Редовном суду у парничном или управном поступку (напримјер ако не могу на Косову и Метохији добити личне карте Републике Србије, уколико је то засита тако), јер прије Уставног суда мораш исцрпити сва редовна правна средства, пред обраћање Уставном суду.Након тога има и Европски суд за људска права у Стразбуру.
Препоруке:
0
21
79 понедељак, 15 децембар 2014 15:53
Slavomir Srpski, @Jug
На примеру оне проститутке, нема везе што је на улици предлагала да се проституише, нема везе што је узела паре и пружила услугу. Тек кад буде издала фискални исечак...

Postovani, izgleda da me jos niste razumeli: ako je ta vasa prostitutka pruzila uslugu i uzela pare ona je vec obalila AKT (nema potrebe za fiskalim iseckog), pa ako postoje zakoni koji sprecavaju vrsenja takvih placenih usluga ona mora da ide pred sud.

Druga stvar je da je ta "prostitutka" samo izjavila (bez da je odradila) da "zeli da se prostituise", dakle SAMO svoje namere (koje nisu obavezujuce, niti znace da moraju biti ostvarene u praksi). To je dakle razlika izmedju verbalne izjave (slobode govora) i akta koji pada pod sudski proces kao takav. Ukoliko je izjava uvredljive prirode moze i to pred sud od strane uvredjene osobe, ali za to su sankcije potpuno drugacije prirode, kao da recimo opsujete svog komsiju, bez da ste fiziki nasrnuli. Jel sada malo jasnije. Sve najbolje.
Препоруке:
2
21
80 понедељак, 15 децембар 2014 15:54
Грегор Самса-трансформација од бубе ка човеку
@Одлуке Уставног суда се поштују и не коментаришу!

Исуса Христа би, поштовани дипломирани дудуче, можда и послушао, али Николи Силном, заиста не би давао тако библијску значајност.

И сад по том вашом науму, треба земљу да ми разбију, али ја не смем ништа чак ни да коментаришем. ,,Ја нијесам идиот, то је за мене смрт".
Препоруке:
24
1
81 понедељак, 15 децембар 2014 16:01
Slavomir Srpski @Jug (2)
Устав гарантује заштиту свим грађанима, и када је та заштита угрожена чињењем било којег државног органа, ја то видим као посао за уставни суд. Или грешим?

Ali samo zastitu koja su redvidjena ZAKONIMA: recimo ako vam neko preti ubistvom, postoji zakon kojim moze da se sudi onome ko vam preti. Ali ne postoji zakon koji "stiti gradjane od ulaska u EU". Razumete? Dakle ako vlada vodi politiku da udje u EU ona ne krsi ni jedan postojeci zakon: stoga to NIJE pravni problem vec POLITICKI problem, pa se borba protiv toga mora voditi politickim metodama i instrumentima-angazovanje gradjana i masovnim protestima, ili na novim izborima glasajuci za stranke koje su protiv ulaska u EU.
Препоруке:
2
20
82 понедељак, 15 децембар 2014 16:02
Одлуке Уставног суда се поштују и не коментаришу!
Грегор Самса-трансформација од бубе ка човеку
@Одлуке Уставног суда се поштују и не коментаришу!

Исуса Христа би, поштовани дипломирани дудуче, можда и послушао, али Николи Силном, заиста не би давао тако библијску значајност.

И сад по том вашом науму, али ја не смем ништа чак ни да коментаришем. ,,Ја нијесам идиот, ".


Уколико ниси онда промјени нешто?!

Кад немаш аргументе онда идеш на вријеђања, али не љуртим се на те, јер знам да си исфрустриран својом немоћи да нешто промјениш?! Или можда можеш нешто?!Уколико можеш, промјени одлуку Уставног суда?!Нико ти није крив што ниси судија Уставног суда.
Препоруке:
0
34
83 понедељак, 15 децембар 2014 16:08
Југ
Да Славомире сада ми је много јасније.
Ви дакле тврдите да је Влада само изјавила у име Републике Србије да је спремна да се проституише, а да нам није "ушло" све док у парламенту не прође "Закон о косовској полицији" и "Закон о косовском правосуђу".
Међутим ја са Вашим ставом не могу да се сложим. На Косову и Метохији је бриселски споразум директно спроведен.
За случај да нисте обавештени, тамо више не постоји полиција и правосуђе у складу са нашим законима, баш као што је споразум и предвиђао, а који су до споразума постојали.
Дакле, "ушло је", Славомире, до балчака је "ушло".
Препоруке:
26
0
84 понедељак, 15 децембар 2014 16:11
sokrat
I kapitulacija je politička, a ne ustavno pravna, kategorija.
Препоруке:
25
0
85 понедељак, 15 децембар 2014 16:12
Slavomir Srpski @Jug (3)
ако уставни суд то посматра из ваше перспективе, онда нека се тако и изјасни у образложењу. Нека јасно каже да на основу тог споразума не наступају никакве обавезе за Републику Србију и нека све државне органе упозори да немају право да директно примењују споразум.

1.To ne moze da kaze USS, jer sporazumom se Srbija obavezala za normalizaciju odnosa,pa obaveze ostaju,iako Skupstina koze sutra da donese novu odluku kojim se taj sporazum odbacuje. Ali sve do toga obaveza ostaje,pa USS ne moze da kaze to sto vi zelite.
2. Posto ni jedan jedini paragraf sporazume NE MOZE da se direktno sprovede,bez usvajanja novih zakonslkim amandmana,bilo bi glupo da USS na to upozorava vladu. To bi bilo kao da upozorava generalno vladu da ne sprovodi mere koje su protiv zakona drzave. USS nije ucitelj pristojnog vladanja vlade,vec nezavisna drzavna institiucija koja donosi sud o novim zakonskim amandmanima u Skupstini i mora da proceni da li su ili nisu ti AMANDMANI (a ne vlada) u skladu sa US.
Препоруке:
3
21
86 понедељак, 15 децембар 2014 16:14
Југ
Редовном суду у парничном или управном поступку

Добро, јел Ви то мене зафркавате?! Па управо овим споразумом су укинути судови на Косову и Метохији. Јел Ви то нас упућујете на косовски правни оквир, како споразум наводи, или који конкретно орган пре обраћања Уставном суду?
Препоруке:
25
0
87 понедељак, 15 децембар 2014 16:17
Мирјана Ниш
Бриселски споразум је политички акт?
Да ли је и Устав политички акт?
Да ли су све одлуке Владе и Скупштине неприкосновени политички акти - нико осим Европске уније и Селаковића није надлежан?
Гоните се у МП
Препоруке:
28
0
88 понедељак, 15 децембар 2014 16:19
Одлуке Уставног суда се поштују и не коментаришу!
Југ
Редовном суду у парничном или управном поступку

Добро, јел Ви то мене зафркавате?! Па управо овим споразумом су укинути судови на Косову и Метохији. Јел Ви то нас упућујете на косовски правни оквир, како споразум наводи, или који конкретно орган пре обраћања Уставном суду?


Не, никако, споразум није имплементиран и важећи Устав је Устав Републике Србије са преамбулом о Косову и Метохији.Уколико неко са Косова и Метохије заиста не може добити личне документе Србије, онда се правно обраћа редовним судовима у парничном или управном спору.

Упућујем вас на редовне судове Републике Србије.Проблем са Вама је што ви не желите да слушате, само би се свађали.
Препоруке:
3
24
89 понедељак, 15 децембар 2014 16:20
Грегор Самса-трансформација од бубе ка човеку
@Одлуке Уставног суда се поштују и не коментаришу!

Гле, чуда, исфрустриран сам што ми је одлуком уставног суда укинута државност,и што држава која се звала Србија, од данас, и званично више не постоји.

Ако ти, дипломирани краљу, ниси исфрустриран због те чињенице, није ти то баш за неки понос. Не видим ништа лоше у томе што ме фрустрира чин националне издаје. Та фрустрација мене разликује од идиота. Онда када то будем прихватао као једну реалну датост у којој се не види ништа спорно и вредно коментарисања, то је знак да сам ушао у тај полусвет, битанги, конвертита и холштаплера.
Препоруке:
27
0
90 понедељак, 15 децембар 2014 16:21
sve potpisali i ko zna sta potpisuju i koje ugovore - nerds
Kada imate iste ljude koji se samo rotiraju
20 godina i postanu sve zivo
od patriote to prostitute
i sada je strike u brusell i belgium
http://www.bbc.com/news/business-30475230

da se ne usvoje zakoni da se ne usvoje mere
i borba

srbi su lud narod
*sve su usvojili pre evropskih naroda
i pre dva dana je stala cel a italia
i pre naroda osnivaca eu comminity
ko vas vodi i sada na cnn emitujete spotove da je austerities super
neverovatno
................
srbi nisu najpametniji nego lud svet
le premier du xine
videcete kad dodje i posle sta ce biti
ovde je bila yugoslavia pre 20-ak godina
danas je mafio-cratia i monopols i absolute power dictatorial-ship e to nece niko nikada nigde
xinnien kuaile shengdan kuaiile 2015
Препоруке:
16
1
91 понедељак, 15 децембар 2014 16:21
@Odluke Ustavnog suda se postuju
Kako je moguce da neko bude toliko ogranicen i bukvalan kao vi?!Mozda ste vi zavrsili Pravni fakultet (ne smem da zamislim sa koliko muke) tako sto ste naucili napamet samo da izbiflate gradivo ali vi niste pravnik i sa duhom prava nemate ama bas nikakve veze!Ustavni sud je korumpiran i to samo slepac ne vidi.
Препоруке:
32
0
92 понедељак, 15 децембар 2014 16:25
Одлуке Уставног суда се поштују и не коментаришу!
Slavomir Srpski



Одлично објашњавате, али има и она библијска:Не бацајте бисерје"...
Препоруке:
1
25
93 понедељак, 15 децембар 2014 16:28
Slavomir Srpski @Одлуке Уставног суда се поштују и не коментаришу
Vi ste formalno u pravu, jer to je najvisi oblik sudske institucije, pa bi njeno rusenje znacilo i rusenje drzave, dakle ulazak u haos i revoluciju.

E sada, ja sam licno protiv haosa, jer tu najvise strada nevinih i najslabijih, a profitiraju mocni i bogati. Ali to je pitanje politike: niko ne moze da zabrani gradjanima da ruse svoju drzavu i njene institucije, pa to moze da se odradi (uspesne revolucije i drzavni udari) ukoliko je drzava slaba da se brani.

Dakle oni koji bi sada da sude Ustavnom Sudu imaju politicki izbor rusenja drzavnih institucija Srbije da bi rusili vladu (koja je samo jedan manji deo drzave, jer veci deo su: skolstvo, zdravstvo, vojska, policija i sudstvo).

Ja sam ipak za to da se rusi ono sto ne valja: vlada, bez da se rusi i drzava. Dakle protiv sam gradjanskog rata (koji bi nastao rusenjem drzave), vec vise volim proteste na ulicama za nove izbore i rusenje sadasnje vlade: sudstvo nije cilj rusenja, barem za mene, jer bez sudstva nema cililizacije.
Препоруке:
4
18
94 понедељак, 15 децембар 2014 16:29
Југ
2. Posto ni jedan jedini paragraf sporazume NE MOZE da se direktno sprovede,bez usvajanja novih zakonslkim amandmana,bilo bi glupo da USS na to upozorava vladu. To bi bilo kao da upozorava generalno vladu da ne sprovodi mere koje su protiv zakona drzave.

Славомире, када је тако, молим Вас дајте ми адресу Основног суда у Пећи, хтео сам да подигнем приватну парницу против неких албанских држављана који су ми мало запалили и срушили кућу, и на мојој парцели подигли стамбено-пословни комплекс.
Сада ће тим лицима "власти" у Приштини, како их назива споразум, моћи да издају и грунтовни лист, пошто им Србија преда катастарске књиге.
Препоруке:
24
0
95 понедељак, 15 децембар 2014 16:30
Neša
EU je nadnacionalna tvorevina Globalista koja ima za cilj ukidanje svih nacionalnih vrednosti svih država Evrope pa i ukidanje nacionalnih propisa svake države ponaosob. 'Usklađivanje' nacionalnih propisa sa propisima EU zapravo je anuliranje svih nacionalnih propisa svih država Evrope koji nisu po volji kreatorima i vlasnicima EU. Ustavni sud Srbije je u ovom slučaju javno prećutno priznao da NE SME da se konfrontira EU i da već radi po propisima EU iako Srbija NIJE njen član. Ovakva odluka suda je, nažalost, očekivana.

I sam sam razočaran odlukom Ustavnog suda u mom predmetu ustavne žalbe protiv jednog sudskog organa Srbije jer mi je, kao gl. i odg. uredniku jednog medija, višestruko povređivao ljudska prava i pravo na slobodu. Ustavni sud je doneo sramotno rešenje i obrazloženje sa navođenjem elemenata kojih uopšte nije bilo u žalbi čime je suštinski ODBIO da se izjasni po svim navodima ustavne žalbe.Zaštitio je državni organ u činjenju povreda ljudskih prava i prava na slobodu.
Препоруке:
23
0
96 понедељак, 15 децембар 2014 16:37
Одлуке Уставног суда се поштују и не коментаришу!
Slavomir Srpski


Позивате се на народни суверенитет и природно право сваког човјека па и колективитета?!
Макар вас ја правно и разумијем с правне стране о чему пишете, неће вас многи разумјети и ваш коментар могу схватити као позив на насиље, зато опрезно с таквом врстом коментара.Ја ипак никада не бих тако, да ми се може нешто пришити да сам позивао на нешто, кад нисам, а и Вама топло препоручујем да будете опрезнији с том врстом коментара друже.
Препоруке:
5
29
97 понедељак, 15 децембар 2014 16:39
Југ
онда се правно обраћа редовним судовима у парничном или управном спору

Ама човече, нема редовних судова на територији Косова и Метохије. И нема их управо зато што их је овај споразум укинуо.
Дакле за нас, који смо признавали искључиво институције Републике Србије на Косову, Уставни суд је био једина инстанца којој смо могли да се обратимо.
Суд у Стразбуру, којег као следећег предлажете право види из европске перспективе. То значи да је за њега овај споразум изнад Устава Р. Србије, а овај нас упућује прво на "правду" у оквиру Косова.
Препоруке:
25
0
98 понедељак, 15 децембар 2014 16:39
Slavomir Srpski @Jug (4)
За случај да нисте обавештени, тамо више не постоји полиција и правосуђе у складу са нашим законима, баш као што је споразум и предвиђао, а који су до споразума постојали.
Дакле, "ушло је", Славомире, до балчака је "ушло".

Da, razumeli ste me. U pravu ste sto se tice urusavanja postojecih institucija Srbija na KIM, jer u zakonu pise da one MORAJU da postoje na CITAVOJ teritoriji Srbije, pa dakle i na KIM. Sve sto sam do sada ukazivao je bas to: da se ne moze napadati pravno Briselski sporazum, vec prakticne mere izvrsne vlasti ukoliko one krse zakone drzave. Za to nije potreban bilo kakav sporazum sa EU, jer takva krsenja bi imala istu vrednost i da taj Briselski sporazum i ne postoji! Dakle ziza opozicije mora da se pravilno usmeri na konkretne akcije izvrsnih institucija kada krse postojece zakone Srbije o radu i ISTIM pravima svih gradjana bilo gde da zive u Srbiji. TO treba da bude napadano i podnoseno pred USS.
Препоруке:
3
17
99 понедељак, 15 децембар 2014 16:49
Одлуке Уставног суда се поштују и не коментаришу!
Југ
онда се правно обраћа редовним судовима у парничном или управном спору

Ама човече, нема редовних судова на територији Косова и Метохије.



Конкретно поднеси захтјев за пасош Републике Србије, уколико те институције на Косову и Метохији одбију, а ти онда поднсеш исти захтјев Београду, и наведеш као доказ да те институције Косова и Метохије одбијају.Онда ако и ту буде спра, а ти идеш на управни спор а затим и до Уставног суда.
Препоруке:
0
25
100 понедељак, 15 децембар 2014 16:50
Slavomir Srpski @Ustav se mora...
Позивате се на народни суверенитет и природно право сваког човјека па и колективитета?!
Макар вас ја правно и разумијем с правне стране о чему пишете, неће вас многи разумјети и ваш коментар могу схватити као позив на насиље,..

Upravo zelim da kanalisem nezadovoljstvo prema politickom rusenju vlade a ne rusanje drzave (USS), pa je moj poziv bas da se razum ohladi i razume da napad na USS nema smisla povodom ovog sporazuma sa EU, vec ima smisla ukoliko se sudu obratimo sa zahtevom preispitavanja konkternih poteza vlade kojim se urusavaju drzavne strukture na KIM, i ugozava pravo svih gradjana Srbije da imaju ISTI status bilo gde da zive na njenoj teritoriji: ako neko u BGD ima neka prava garantovana Ustavom, ta ISTA prava mora da imaju i gradjani u Severnoj Mitrovici, na primer. Posto u Ustavu nisu zakonski regulisana posebne obaveze i prava gradjana na KIM, ne mogu se tamo oduzimati postojeca ustavna prava vazeca za CITAVU Srbiju: TO jeste haos i antiustavno delovanje vlade.
Препоруке:
3
15
101 понедељак, 15 децембар 2014 16:52
dzo
Nisam razocaran odlukom Ustavnog suda, jer je svako mogao da zna da ce ona biti bas ovakva.Razocaran sam Srbima, jer samo ovakav narod moze da iznedri generacija ovakvih politicara, pravnika, ekonomista, ovakve institucije.Kosovo je DATO. dato je u glavama pa je dato i pod oruzjem, a onda i politicki. Ogromna vecina Srba (u sebi) želi da se to sve vec jednom zavrsi. Setimo se zluradosti prema Srbima sa severa Kosova, nakon sto su Vucic i ekipa ogromnim pritiscima i pretnjama naterali te ljude da izadju na izbore države koju Beograd "ne priznaje". Imate dva velika udruzenja novinara koji okrecu glavu pred cinjenicom da u zemlji vlada pravi medijski mrak i cenzura. Imate namestene sportske lige, imate javnu spregu visokih politicara i kriminalaca, imate nastavak pljacke u tzv. privatizaciji.Prevarite birace tako sto im jedno pricate a onda uradite sve suprotno, a oni vam posle toga daju DVA ili TRI puta vise glasova - primeri SNS, SPS, DS itd. Imamo vlast koju SASVIM zasluzujemo.
Препоруке:
22
1
102 понедељак, 15 децембар 2014 16:53
Slavomir Srpski @Ustav se mora...
Позивате се на народни суверенитет и природно право сваког човјека па и колективитета?!
Макар вас ја правно и разумијем с правне стране о чему пишете,неће вас многи разумјети и ваш коментар могу схватити као позив на насиље,..

Upravo zelim da kanalisem nezadovoljstvo prema politickom rusenju vlade a ne rusanje drzave (USS),pa je moj poziv bas da se razum ohladi i razume da napad na USS nema smisla povodom ovog sporazuma sa EU,vec ima smisla ukoliko se sudu obratimo sa zahtevom preispitavanja konkrektnih poteza vlade kojim se urusavaju drzavne strukture na KIM,i time ugozava pravo svih gradjana Srbije da imaju ISTI status bilo gde da zive na njenoj teritoriji: ako neko u BGD ima neka prava garantovana Ustavom,ta ISTA prava mora da imaju i gradjani u Severnoj Mitrovici,na primer. Posto u Ustavu nisu zakonski regulisana posebne obaveze i prava gradjana na KIM,ne mogu se tamo oduzimati postojeca ustavna prava vazeca za CITAVU Srbiju: TO jeste haos i antiustavno delovanje vlade!
Препоруке:
3
13
103 понедељак, 15 децембар 2014 16:55
Југ
Славомире,
пуно хвала на стрпљењу и покушају да ови тему објасните. Ја Вашу стручност нигде нисам у коментарима доводио у питање.
da se ne moze napadati pravno Briselski sporazum, vec prakticne mere izvrsne vlasti ukoliko one krse zakone drzave

Проблем је у томе што не постоје друге практичне мере. Или барем мени није познато да постоји нека "Одлука о гашењу Основног суда у Косовској Митровици", или о затварању полицијске станице. Просто је то препуштено Тачијевим терористима, а држава Србија се окренула на другу страну.
Препоруке:
24
0
104 понедељак, 15 децембар 2014 16:56
телетабис
Ал се закувала расправа. Ствари, са моје тачке гледишта су једноставне:
1. Србија је негде на неком путу ка некој ЕУ и не зна да ли ће је она дочекати ако ми икада стигнемо, јер све је сигурније да је ЕУ у фази умирања.
2. Док је Себија на путу Уставни суд се претворио у чекаоницу ПИО фонада. Уз то Министар поручује: седите тамо и мирно чекајте пензију иначе ће да лети перије, обећали ови из Брисела
3. Репубљику Косова признале све оне земље које су нас бомбардовале, које су растурили СФРЈ, Вучићеви арапски пријатељи,... а стварање нове државе на тлу Србије није ствар да се Уставни суд узнемири. Ваљда неке политичке будале праве глупости, није да се ми мешамо у то.
4. Можда није баш за под четири али постоји само једно мало питање: је ли Србија држава???

Ако знате одговор на ово онда нема место чуђењу, ми сви смо зрели за лудницу.
Препоруке:
25
0
105 понедељак, 15 децембар 2014 17:03
Југ
Конкретно поднеси захтјев за пасош Републике Србије, уколико те институције на Косову и Метохији одбију, а ти онда поднсеш исти захтјев Београду

Е сад сам се од срца, у свој овој жалости насмејао.
Колумбо, нема институција на Косову и Метохији, осим институција Републике Косово! Нема општине, осим оне по косовским законима. Како да ме одбије нешто што не постоји?! И како у Београд да донесем доказ да ме је одбило нешто што не постоји?
Препоруке:
23
0
106 понедељак, 15 децембар 2014 17:22
Драгославић
@Бошко - све си рекао!
Овим актом Уставни суд је суспендовао устав и све законе и прогласио Србију диктатуром и криминализованом државом у којој сваки политички, привредни и класични криминалац више нема никакву одговорност пред уставом и законом.

Грађанима остаје једино да се самоорганизују за одбрану од "уставних", "законодавних" и "извршних" "власти".
Препоруке:
21
0
107 понедељак, 15 децембар 2014 17:25
Odluke Ustavnog suda se moraju poštovati
Југ

Ukoliko nešto ne postoji nemaš problem.
Препоруке:
0
19
108 понедељак, 15 децембар 2014 17:49
Jуг
@
Odluke Ustavnog suda se moraju poštovati

Јако ми је драго за све Вас који немате проблем. Затворили сте очи 91-ве нисте имали проблем, ни 94-те, ни 95-те за Вас нема проблема. Нема ни 99-те ни 2000-те, ни 2015-те, али полако, не можете Ви главу довољно дубоко у песак да забодете, стићиће НАТО-ва правда до свих Вас.
Мислите да ће да Вас, једном "када се суочите са прошлошћу" и "усвојите демократске стандарде" заштити Статут Града Београда и АВ-ови пријатељи? Баш колико и нас наш "Устав".
Кад Вас Швабе пошаљу у Трепчу на принудни рад, предлажем Вам управни спор против решења.
Препоруке:
34
0
109 понедељак, 15 децембар 2014 18:26
Арчибалд Рајс
Очигледно је да гомила пајаца из уставног суда (мала слова са разлогом) добила ћушку од АВ, а у жељи да заштите своје привилегије у виду масних плата које треба сачувати спремни су да затворе очи пред силовањем Устава.
Препоруке:
27
0
110 понедељак, 15 децембар 2014 18:29
Branislav Zekic Zeka
SRBIJA JE ZEMLJA CUDA
Ustavni sud je izvrsio drzavni udar!
Препоруке:
28
0
111 понедељак, 15 децембар 2014 18:38
@Slavomir i Odluka
molim vas predjite na Blic, tamo cete imati dosta istomisljenika iako ni u to nisam stopostotno siguran.
Препоруке:
19
0
112 понедељак, 15 децембар 2014 19:11
doda
Manite se corava posla i nemojte muciti sebe.Kosovo je drzhav i kao takva ce postojati dok se ne ujedini sa maticom Albanijom.Ona se mozhe vratiti ili okupirati jedino ratom,Poshto sada sa druge strane imate Kosovo sa svojom armijom,policijom i oruzhanim gradjanima do zuba jedino vam preostaje da se nadate da vam druga strana ne stizhe do Nisha(Molla Kuqe)za obaveshtene.Komshije polako i bez stresa,..
Препоруке:
2
18
113 понедељак, 15 децембар 2014 19:16
"Пантер"
1. Устав је највиши ПРАВНИ акти једне државе.

2. Сви ЗАКОНИ и ПРОПИСИ (дакле нижи правни акти)
морају бити у сагласности са тим највишим
правним актом.

3. Уставни суд је државни орган установљен Уставом
Србије са задатком да оцењује сагласност
СВИХ закона и прописа са Уставом.

4. Одлука Уставног суда Србије да се противно
задатку који му је дат Уставом Србије огласи
ненадлежним за оцену сагласности правног акта
"Бриселски споразум" са највишим правним
актом Србије, важећим Уставом - ЈЕ НЕУСТАВНА.
Препоруке:
24
0
114 понедељак, 15 децембар 2014 19:25
kvisko
Znaju sudije da je sporazum protivan ustavu, oni ovom odlukom pokušavaju oprati ruke i savjest. Sramota.
Препоруке:
15
0
115 понедељак, 15 децембар 2014 19:30
"Пантер" @ Одлуке уставног суда се поштују
Уставни су је државни орган установљен Уставом СА ЗАДАТАКОМ да оцењује сагласност сваког правног акта (за који се то затражи) са Уставом.

Одлука уставог суда да одбије извршење задатка за који је основан Уставом тиме што је одбио да оцењује уставност једног правног акта, "Бриселског споразума", са Уставом - ЈЕ НЕУСТАВНА.

Сви грађани би морали да буду свесни опасности по правну сигурност коју представља тај неуставни поступак уставног суда.
Препоруке:
17
0
116 понедељак, 15 децембар 2014 19:33
ona cije su vlastito ime ukrali - Katarina Krstic
Prvo i osnovno, molim NSPM Web da vise ne objavljuje anonimne pretnje, jer ste se na tako nesto obvezali uslvima koje ste objavili iznad formulara za komentr.

Konkretno mislim na pretnju verovatno udbasa Одлуке Уставног суда се поштују и не коментаришу upucenu Slavomiru Srpskom u понедељак, 15 децембар 2014 15:37, jer ako je ovo otvorena platforma za razmenu misli, a jeste i to najdemokraticnija na srpskom webu, nije uredu da anonimno lice za vreme radnog vremena, krseci radnu disciplinu preti komentatoriu/ma, da ce mu/im bezbednost biti ugrozena.

Drugo, @Одлуке Уставног суда се поштују и не коментаришу - Ti ne samo da nista ne znas, vec si kakistokraticno drska osoba - potpisi se imenom i prezimenom da ti pred sudom ove urusene drave pokazem ko zna, a ko ne zna pravo.

I, ono najvaznije. G. Slavomire, u prvom komentaru sam vam rekla da izuzetno postujem vase misljenje, stavise, osim predloga koje dajete, ne vidim koje bismo druge mere mogli da preduzmemo ne
Препоруке:
14
0
117 понедељак, 15 децембар 2014 19:45
НСПМ Web
@ona cije su vlastito ime ukrali - Katarina Krstic

То што Ви спомињете није претња, већ став. С друге стране, и онај коме је одговор упућен је анониман, тако да Ваша примедба нема јасних основа.
Препоруке:
6
3
118 понедељак, 15 децембар 2014 19:45
ona cije su vlastito ime ukrali - Katarina Krstic
ne bismo li pokusali da odzimo makar privid postojanja drzave.

Medjutim, niste u pravu da je karakter ugovora BS isti kao JT, jer iako su oba medjunarodna ugovora, ugovor o JToku raspolaze imovinom Srbije, na sta ima pravo po Zakonu o Vladi cl 5. Medjutim, niti U niti zakoni ne ovlascuju V. da raspolaze teritorijom i stanovnistvom Srbije, sto je medj.ugovorom BS ucinjeno, i stavise potvrdjeno i razradjeno Planom za primenu BS, koji je zakljucen u trostranoj formi, ID, KE i HTaci. Stoga je cudno da US nije iz razloga celishodnosti spojio i na isti nacin odbacio predlog za oc.ustavnosti koji je DSS akodje podneo.

Stavise, U. izricito predvidja cl.8 st2 da se to pitanje mora resiti na referendumu, dok cl.2 st.2 "Nijedan državni organ, politi
čka organizacija, grupa ili pojedinac ne može prisvojiti suverenost od gradjana, niti uspostaviti vlast
mimo slobodno izražene volje gradjana". potpisivanjem BS i Plana BS drzavni odgan vlada u liku predsednika v.
Препоруке:
14
0
119 понедељак, 15 децембар 2014 19:46
Косово и Метохија су Србија
Шта год радили издаја се сакрити не може. А тројка на власти би морала то да зна.
Препоруке:
15
0
120 понедељак, 15 децембар 2014 19:47
xxx
Онда је и јавно изговорена реч као "вучићу пе..ру" политичи чин, можда је и паљење амбасада политички чин. Слобода чињења, нечињења, изражавања и тумачења истих добија на ширини са овом пресудом.
Препоруке:
12
0
121 понедељак, 15 децембар 2014 19:48
Srdjan Jovanovic
Ne postoji odluka bilo kojeg drzavnog organa Republike Srbije koja bi izazvala masovni protest, pobunu ili revoluciju, kako mnogi prozeljkuju. Za ovakvu vlast su gradjani ove drzave glasali, a svaka njena odluka ima potporu velike vecine gradjanstva. Danas velika vecina gradjana ne mari za nacionalni interes i smatra to reliktom proslosti, predmetom opste sprdnje i ismijavanja. Dosljedno tome, ta velika vecina akte izdaje ne prihvata kao takve nego ih kvalifikuje kao mudre, pragmaticke poteze koji ce zemlji i narodu donijeti dobrobit. Danasnje glasacko tijelo u Srbiji je apaticna masa inficirana oblomovstinom u cekanju da joj clanstvo u Evropskoj uniji donese boljitak. Narod svjesno glasa za one koji odluke donose nakon posjeta stranim ambasadama. Uzaludno vecina citalaca ovog sajta svakodnevno dozivljava nervne slomove izazvane otvorenim, sada i neskrivenim aktima podanistva i vazalstva. Shvatimo vec jednom da je "druga Srbija" pobijedila i da je ta pobjeda rezultat narodne volje.
Препоруке:
14
1
122 понедељак, 15 децембар 2014 19:55
ona cije su vlastito ime ukrali - Katarina Krstic
uzurpirala je ovlasenja koja ima po U i Z.

US se poput ovog naseg komentatora koji vam preti, bukvalisticki uhvatio tumacenja cl.123 st.1 U, o vladi, i presudio da vlada moze da raspolaze dravom Srbijom i zivotima njenih gradjana.

Predlozima za ocenu ustavnosti DSSa se gotovo nema sta zameriti. Da sam bila u prilici, predlozila bih i osporavanje i samog potpisa ID, jer kao predsednik V. Dacic je potpisom na BS i PlanBS preneo vise prava nego sto sâm ima, a svi znamo da tako nesto nije moguce, kao i cinjenicu da ni od koga nije mogao dobiti takvo ovlascenje.

Stoga, moja ocena o ukidanju Ustava i Drzave stoji, iako bi se jos moglo dodavati argumenata. Isto tako, zahvalna sam vam na ugodnom razgovoru, koji mi je pomogao da vidim da su pukotine bar tolike da ima smisla i dalje istrajavati na odbrani i neodbranjivog postojanja Srbije. [Sta cu, ne umem da zivim u komunistickom raju bez drzave.] Hvala vam.
Препоруке:
15
0
123 понедељак, 15 децембар 2014 19:56
KOMUNISTA
Samo pravi komunisti, oni koji imaju m... mogu razresiti nastali problem po drzavu i sve dobronamerne gradjane koji zive u njoj. Dole izdajice drzave i naroda!
Препоруке:
11
9
124 понедељак, 15 децембар 2014 20:02
Велизар М.
@...поштују и не коментаришу!
Ја ипак никада не бих тако, да ми се може нешто пришити да сам позивао на нешто, кад нисам

Код вас правника увек нешто "мож да бидне ал не мора да значи". Следећи вашу логику позив на "нешто" ("оно", кажњиво) и није позив док не произведе неко дејство (па није ни кажњив). То би онда било безазлено "изражавање намере да се позове". Осим ако власт не одлучи другачије и склепта и овај сајт и све нас што овде коментаришемо. И да ли је то и даље оно "нешто" ако ми сматрамо да у ствари бранимо уставни поредак а да га руши онај који треба да процени ко га руши? Неразумљиво? Јесам ли закомпликовао? Е па и ви то радите правећи овакве законе и дајући оваква тумачења. :-)

@Slavomir Srpski
Ви мени не одговористе на она питања, ево да преформулишем последње:
Ако је потпис само изражавање намере и нема правног дејства, како је могуће да трпимо последице уговора који је потписао члан владе иако уговор није потврђен ни у влади ни у скупштини?
Препоруке:
14
0
125 понедељак, 15 децембар 2014 20:07
Ујка Васа
Свако правно питање је истовремено и политичко питање.

Иза сваког правно уобличеног акта (закона, уредбе, правилника, споразума...)стоји неко политичко питање који се њиме жели решити. Или, друкчије формулисано, да би се решило неко политичко питање оно мора добити правну форму (закон, уредбу, споразум...). Дакле, бесмислено је и немогуће раздвајати правна и политичка питања.

При том, у политичка питања спадају како питања "високе политике" као што су међународни односи, тако и питања свакодневног живота. Зато говоримо о политици државе према Косову, према Русији и ЕУ, регионалној сарадњи... али и о политици државе према наталитету, енергетској сигурности, пољопривреди...
Препоруке:
12
0
126 понедељак, 15 децембар 2014 21:20
Sten
@Slavomir Srpski
Pesnik bi rekao:
"Lijepo li ova sablja cita,
divno li nas danas razgovori!
Amanati, dje nauci tako?
Jesu li te u Mletke siljali?"

Lepo rekoste, ako vlada postavi ganicu posred drzave, a skupstina to nije odobrila, onda to nije zakon pa ustavnom sudu ruke ostaju vezane. Pa tek, ako ako se ko tim povodom obrati ustavnom sudu, naivno verujuci da je i zastita teritorijalnog integriteta drzave u njgovoj nadleznosti, ali sud oceni da da se nedovoljno preciznoobratio, e tek onda je ustavni sud u mat poziciji. Znam gde me cekati, ali je problem sto je pravni osnov za postavljanje granice Briselski sporazum.
Dakle, Briselski sporazum ne izrazava namere nego su njim preuzete obaveze i data prava. Radi se o saglasnosti izjava volja izmedju pravnih subjekata. Preuzete obaveze i data prava proizvode protivustavne posledice. Nece biti da su problem proizvela gradjevinska preduzeca koja su gradila objekte na granicnom prelazu.
Препоруке:
11
0
127 понедељак, 15 децембар 2014 21:23
Džaba nam dahije bez bune
Da Srbi još imaju i malo želje za opstanak, sada bi oni taj Usravni sulud odbacili i u dunavsku maticu bacilli.
Препоруке:
14
1
128 понедељак, 15 децембар 2014 22:04
zarbljena princeza
Briselskim sporazumom faktički je priznata država Kosovo,od stane Srbije.Pošto je priznanje faktičko,a ne pravno,Ustavni sud nema o čemu da raspravlja,jer nije donet pravni akt.
Препоруке:
0
13
129 понедељак, 15 децембар 2014 22:16
Slavomir Srpski @Velizar
Ако је потпис само изражавање намере и нема правног дејства, како је могуће да трпимо последице уговора који је потписао члан владе иако уговор није потврђен ни у влади ни у скупштини?

Dakle taj sporazum EU-Srbija nije pravni akt po kome bi se njegovo izvrsavanje ili ne-izvrsavanje moglo suditi u Beogradu ili u Briselu. U toj meri to je politicki predgovor, kojim je vlada Srbije sebi otvorila put nastavka prema EU. Niko nas kao drzavu ne moze da natera pravno da mi taj sporazum ispunimo! Dakle to samo zavisi od politicke volje vecine Skupstine i vlade. Ukoliko Vucic zeli sprovodjenje tog sporazuma, to moze da se uradi na vise nacina, bez da se gaze zakoni Srbije: recimo prvo izglasavanjem novih zakona o Autonomnoj Pokrajini KIM u Skupstini koji ne gaze postojece zakone, ali kojim se deo nadleznosti daje toj autonomnoj pokrajini. Posto to ne bi zadovoljilo Brisel, vlada je odlucila da prvo radi a zatim ozakoni, suspendujuci Ustavni sud (koji je vec pokazao saglasnost za to).
Препоруке:
2
9
130 понедељак, 15 децембар 2014 22:27
Slavomir Srpski @Velizar (2)
Ако је потпис само изражавање намере и нема правног дејства, како је могуће да трпимо последице уговора који је потписао члан владе иако уговор није потврђен ни у влади ни у скупштини?

Nije potrebno da je potpisan taj Briselski sporazum, da bi vlada i Skupstina sprovodila politiku otudjivanja KIM od ostatka Srbije. Vlada ide na ivici dozvoljenog, imajuci uz sebe Predsednika Srbije koji je sam trazio suspenziju USS da bi vlada mogla prvo da na terenu odradi nepopularne mere a tek onda (u roku recimo 6 meseci do godinu dana) to ozakoni u Skupstini, dopunjavajuci ustavne odredbe o Autonomiji KIM. Ja vidim veliku gresku sto Autonomija KIM nije pravno i detaljno razradjena pre 2007, jer danas bi bilo mnogo teze bilo kojoj vladi da namece nepopularna resenja bez da za to pita bilo koga. Posto nemamo taj razradjeni sistem o AP KIM, danas su vladi razresene ruke da trguje sa Briselom. Mi trpimo ono sto odluci vlada i Skupstina jer nemamo opoziciju u Skupstini. To je problem!
Препоруке:
1
9
131 понедељак, 15 децембар 2014 22:39
Slavomir Srpski @Velizar (3)
Po meni, mi smo izgubili vreme od 2003 do 2006, da ne obradimo POTPUNO zakonski oblik autonomije AP KIM,i na taj nacin predupredimo mogucnost da nam Brisel odredjuje sta i kako. Jer bilo bi mnogo teze bilo kojoj vladi posle Kostunice da MENJA Ustav o AP KIM da bi zadovoljavao bilo kakav pritisak iz Brisela. Te godine su pojeli skakavci, iako se moglo slutiti da ce NATO-Pristina odluciti stvaranje nove "drzave".Sa razradjenim modelom AP KIM nas polozaj bi bio povoljniji,jer bi pred OUN mogli da izadjemo sa jasnim oblikom najsire autonomije,od postojecih u Evropi (Alto-Adidje, na primer),koju zapad ne bi mogao da napada lako,kao sto moze danas jer nemamo ni na papiru u Ustavu razradjen sistem autonomije,vec samo nominalno da je KIM "Autonomna pokrajina". Za takve dopune Ustava je potrebna 2/3 vecina u Skupstini koju DSS nije imala nazalost,pa vise od onoga sto je Kostunica postigao novim Ustavom nije mogla DSS sama da postigne. Upravo KIM je tacka razlaza sa Tadicem,a sada Vucicem.
Препоруке:
2
8
132 понедељак, 15 децембар 2014 22:53
Slavomir Srpski, Pirova pobeda USS
Sada zamislimo scenarij gde Skupstina izglasa nki novi amandman za KIM koji je (delimincno) protivan postojecim zakonima. USS bi morao da to obradi i recimo u najboljm slucaju posle 6 meseci da sud da je taj amandman neustavan. Onda bi Skupstina najverovatnije ponistila taj amandman i izglasala neki slican novi, opet delimicno protivustavan, i to bi trajalo godinama, a na terenu bi stvari otisle daleko. U svakom slucaju, posto bi amandmani bili izglasani u Skupstini, pravno ni Vucic ni Dacic ne bi mogli da budu okrivljeni za veleizdaju!

Stoga opet napominjem dobronamerne, da USS ne moze biti efikasno sredstvo za odbranu KIM protiv politicke volje vlade, vec samo opozicija mobilisanjem gradjana i protestima na ulicama. Ako opozicija misli da rusi vladu dekretima USS onda je bolje da odmah potpisemo kapitulaciju. Opozicijo, uozbilji se jednom i pokazi medju gradjanima da postojis!
Препоруке:
7
1
133 понедељак, 15 децембар 2014 23:17
СР ЈУГОСЛАВИЈА
Уставни суд донио је одлуку на штету Србије и ставио се у позицију писца образложења штетних политичких потеза извршне власти.
Препоруке:
8
0
134 понедељак, 15 децембар 2014 23:26
"Пантер" @zar(o)bljena princeza
"Briselskim sporazumom faktički je priznata država Kosovo,od stane Srbije.Pošto je priznanje faktičko,a ne pravno,Ustavni sud nema o čemu da raspravlja,jer nije donet pravni akt."

Да ли сте ви прочитали шта сте написали?

Како није донет правни акт? ПА БРИСЕЛСКИ СПОРАЗУМ ЈЕ ПРАВНИ АКТ. НИЈЕ ВАЉДА ТОАЛЕТ ПАПИР. (МАДА...)
Дакле, Уставни суд је био дужан да анализира САДРЖАЈ тог правног акта без обзира какав је тај садржај. Да ли се ради о фактичком, формалном, одложеном, условном, делимичном ... признању Косова. Вас из неких разлога збуњује што је признање фактичко.
Битно је следеће:
ФАКТИЧКО ПРИЗНАЊЕ КОСОВА ПРЕДСТАВЉА САДРЖАЈ ПРАВНОГ АКТА БРИСЕЛСКИ СПОРАЗУМ. УСТАВНИ СУД ЈЕ ДУЖАН ДА СЕ ИЗЈАСНИ О ТОМ САДРЖАЈУ БРИСЕЛСКОГ СПОРАЗУМА, ТАЧНИЈЕ - ДА ЛИ ЈЕ ТАЈ САДРЖАЈ У СКЛАДУ СА УСТАВОМ СРБИЈЕ.
Препоруке:
10
0
135 понедељак, 15 децембар 2014 23:30
Велизар М. @Slavomir Srpski
Хвала, али ово што сте навели је већ јасно и из претходних ваших постова, суштина мојих питања је друга. Вероватно вам је промакао тај мој пост. Ево шта ми није јасно: Како нешто може да произведе правну последицу а да није правни акт? Први пут сам као пример навео аферу "сателит" где смо после арбитраже морали да платимо иако уговор није "оверен" ни у влади ни у скупштини (одбору, где ли већ). Добро, схватио сам да је пример лош јер се ради о имовини али важи у другим питањима. Шта са границама на пример? Обавезни смо да поштујемо границе, њихова повреда била би прекршај међ. права а границе никад нису ратификоване и нису ушле у закон. Вероватно ће се неко сетити још бољег примера где нас међ. право обавезује по некаквом документу који скупштина није разматрала. Како уопште постоји обавеза државе а без одговарајућег закона? Даље, да ли је тачно да скупштина јесте разматрала и прихватила извештај владе о БС? Да ли се то може сматрати "уласком у законски систем"?
Препоруке:
7
0
136 понедељак, 15 децембар 2014 23:32
Tajne instrukcije od SAD-EU preko Vučića (novog tita) - deluju vrlo perfidno
... Reč je o političkom a ne o pravnom pitanju(!)?

Jel to znači da Vučić-Dačić-Nikolić po dogovoru sa EU mogu sutra da predaju muslimanima i teritoriju Jug Srbije, Sandžak, Vojvodinu... a da Ustavni sud ne reaguje, iako u nadležnost ima da brani integritet srpske države?!
Препоруке:
14
0
137 понедељак, 15 децембар 2014 23:50
Sten
@Slavomir Srpski
Niko nas kao drzavu ne moze da natera pravno da mi taj sporazum ispunimo!

Zasto da nas nateruje kada smo ga vec ispunili? Konkretne radnje su vec ucinjene sa Briselskim sporazumom kao pravnim osnovom. Dakle pravna dejstva su proizvedena. Od Ustavnog suda se ocekivalo da kaze da Briselski sporazum ne moze da bude osnov za ono sto je preduzeto i sto narusava teritorijalni integritet Srbije, a sve radnje koje su preduzete pozivajuci se na Briselski sporazum da su pravno nistavne. Ustavni sud je trebalo da reaguje i bez podnosenja prijave od strane DSS.
Vi tvrdite upravo ono sto je Ustavni sud trebalo da konstatuje, a to je da Briselski sporazum ne moze da bude pravni osnov za izdaju Srbije, ali Srbija je izdata. Ko je za to odgovoran?
Препоруке:
12
0
138 уторак, 16 децембар 2014 00:02
...
Дакле, колико разумем, политичари одређују границе у овом случају седну РАма и Вучић да се договоре да Вучић да КиМ за његовог дрона!
Срамотна одлука Слијепчевића
Препоруке:
12
0
139 уторак, 16 децембар 2014 01:17
gagi
glupost svaki akt mora da bude u saglasnosti sa ustavom a sporazum je i pravni akt kao i politicki
Препоруке:
9
0
140 уторак, 16 децембар 2014 01:18
Турас
„Уставни суд није надлежан да оцењује политички акт, јер ће тиме преузети улогу Владе Србије за утврђивање и вођење политике” Каже Сељаковић
Ја кажем да ми је сада јасно зашто влада може по потреби да бива издајничка !? Уставни суд није надлежан за оцењивање ;Нити издајничког рада , нити шта је право а шта политика . Они господо куцкачи постоје да седе и гледе . Разјурити банду, која прима милионске плате да верификује издаје оваквих "мудраца" као што је Сељаковић и ко. Револуција !
Препоруке:
11
0
141 уторак, 16 децембар 2014 01:26
Ivan
Da li je neko napravio spisak tih "ustavnih sudija"? Trebalo bi, da bi kasnije studenti ucili na pravnom fakultetu imena izdajnika i pravnih i moralnih krpa. Da se ne zaborave
Препоруке:
14
0
142 уторак, 16 децембар 2014 03:30
"Пантер"
Судије Уставног суда Србије

ПРЕДСЕДНИК: Весна Илић-Прелић (1960, Београд)
СУДИЈЕ: Милан Марковић (1967, Приштина), Проф.др Оливера Вучић (1953, Београд), Братислав Ђокић (1960, Призрен), Предраг Ћетковић (1962, Београд), Проф. др Агнеш Картаг-Одри (1951, Чока), др Драгиша Слијепчевић (1955, Сечањ), Проф. др Драган М.Стојановић (1954, Ниш), Сабахудин Тахировић (1963, Нова Варош), Проф. др Марија Драшкић (1954, Београд), др Боса Ненадић (1953, Грковци, Босанско Грахово), Проф. др Горан Илић (1965, Београд), Милан Станић (1955, Осијек), Катарина Манојловић-Андрић (1956, Београд), мр Томислав Стојковић (1957, Приштина).
Препоруке:
6
0
143 уторак, 16 децембар 2014 06:00
жарко
Овакво безвлашће, анархија и издаја у некој "нормалној" земљи био би одличан повод за армију да изведе државни удар, похапси одговорне и уведе ред.
Само нас је проблем што је и армија "реформисана" по стандардима НАТО. Хм... можда Жандармерија из
з Ниша ...?
ПС: Ово је био хумор да ме не би неко оптужио за потицање државног преврата.
Препоруке:
4
0
144 уторак, 16 децембар 2014 06:03
Грга Мирић
Невероватна одлука Уставног суда. Али, мене они не чуде, јер су пре коју годину погрешно протумачили да није кршење Устава у Члану 10. ако се српски језик употреби и с неким другим писмом (хрватском латиницом , на пример, као код нас) иако у Члану 10. пише јасно, разговетно и за децу да су у службеној употреби "српски језик и ћириличко писмо". Једноставно судије у Уставном суду нису знале или нису хтеле да прочитају које је писмо у Србији предвиђено за Србе и њихов језик. Како може да је Бриселски споразум да буде само политичко питање, кад се у Бриселском споразуму мења срарус Покрајине Косова и Метохије какв је предвиђен у Уставу. Зар у Уставу пише да покрајина може да има своје пасоше?

После овога скандала у одлуци Уставног суда треба отпустити уставни суд и изабрати нове судије. На примеру Бриселског споразума и ћирилице они су за затвор, а не за излежавање у Уставном суду. Они су "јаки" правници, па знам да за ово знају како и политички, али и судски да ме стрпају на робију.
Препоруке:
4
1
145 уторак, 16 децембар 2014 06:14
Ј. Цар
ПОЛИТИКА ЈЕ КУРВА -- НАМЕСТИ ТИ СЕ КАКО ЈОЈ ПЛАТИШ!

По одређењу политике, политика је У народу позната као "курва", а курви кад се плати, она може да се намести како неко жели.
Препоруке:
5
0
146 уторак, 16 децембар 2014 06:28
Витко Јелић
КАКО МОЖЕ ПИСАНИ СПОРАЗУМ ДА НИЈЕ ПРАВНИ АКТ!?

Нисам правник, али сам убеђен логиком да је свуда по свету потписан споразум -- правни акт, без изузетка. А ако је то "политички акт", а не правни, како може, онда, да га оцени да је "политички" онај ко није политичар него правник. Како зна правник шта је "политзички акт"? И да ли су у Уставном суду судије правници или политичари?

Мислим да је ово како је оценио Уставни суд меки споразум уникатан скандал светске врсте. Да ли се може очпекивати сада да Хашки суд одбије неко суђење јер је нешто што му је пријављено -- "политички акт" и да није то предмет за њих!?
Препоруке:
6
0
147 уторак, 16 децембар 2014 09:11
Saučesnici
Izdaja!!!
Препоруке:
7
0
148 уторак, 16 децембар 2014 09:24
Pravo je starije od politike
Pitam sudije? Moguli li ja zbog politike da neutrališem političke protivnike?! Odbraba zemlje i ustava je ozbiljan argument. Ali ne ne mogu!!! Nego moram da im sudim pravnim putem. Sram vas bilo vaše škole i titule! Ponosan sam što nisam deo srpskog obrazovnog sistema. To mogu samo ljigavi ljudi. I što reko Šešelj, ne mojte da izbacite ono "ljigavi!".
Препоруке:
3
0
149 уторак, 16 децембар 2014 11:06
Odluke Ustavnog suda se moraju poštovati
Велизар М.@...поштују и не коментаришу! Ја ипак никада не бих тако, да ми се може нешто пришити да сам позивао на нешто, кад нисамКод вас правника увек нешто "мож да бидне ал не мора да значи". Следећи вашу логику позив на "нешто" ("оно", кажњиво) и није позив док не произведе неко дејство (па није ни кажњив). То би онда било безазлено "изражавање намере да се позове". Осим ако власт не одлучи другачије и склепта и овај сајт и све нас што овде коментаришемо... Е па и ви то радите правећи овакве законе и дајући оваква тумачења.Sam si dao odgovor.Zakoni su takvi kakvi su, pravni poredak je uvijek bio komplikovan kad ga je čovjek pravio (a i onaj "božiji" su opet ljudi pisali od 10 "božijih zakona na kamenim ploćama koje je pisao Mojsije pa na ovamo).Možda sam malo pregrub jer gledam sa ateističkog gledišta.
Препоруке:
0
8
150 уторак, 16 децембар 2014 12:41
Станић Милан 2
(наст)
В. Британији и Француској.У нотама ових земаља Влади СССР-а стоји:"Једна нација је одговорна за акте владе без да измена владе утиче на те обавезе."НИсам правник,али очито по некој логици стоји чињеница да је руска царска Влада у моменту преузимања обавеза неспорно представљала Русију и да та обавеза није могла бити одбачена без обзира која ће влада представљати руску нацију,па макар била и бољшевичка.

Даље: СФРЈ је мислим 1984(?) у целости отплатила дуг САД по обавезама К. Србије из 1903.
Препоруке:
0
2
151 уторак, 16 децембар 2014 17:25
АНАЛИТИЧАР
Свим Вучићевим издајничким бандитима из Уставног Суда Србије треба дати 1 000 година робије ЗА велеиздају и рушење Устава Србије који каже да су КОСОВО И МЕТОХИЈА САСТАВНИ И НЕОТУЂИВИ ДИО ДРЖАВЕ СРБИЈЕ . То нису судије него вучићевско тачијевска банда разбојника која штити велеиздајнике а не интересе српског народа и државе
Никада већи шљам није водио Србију , никада , овако није било ни под Турцима , Аустријом и под Брозом
За ово у Русији или Америци би добили доживотну робију , у Америци електричну столицу !!!!
Ово је равно томе да Уставни Суд Шпаније се прогласи ненадлежним за акт да је Влада Шпаније дала сагласност за отцепљење Каталоније

Србија са овим идиотима постоји само на мапи и нигдје више
Препоруке:
4
0
152 уторак, 16 децембар 2014 19:13
Ја, Гара од Марка Обилића
КАД ПОРАСТЕМ, БИЋУ ПРАВНИК
Можете ли, макар и за тренутак, да замислите какав би био и нашта би личио овај свет без судија, тужилаца и адвоката, а од недавно и јавних бележника? Без Бруне и Вукчевића, Понте, Најса и Брамерца, Робинсона и Мерона. Без Понтија Пилата и без "Свете" инквизиције. Без свих тих истеривача духа и утеривача страха.
Без бранилаца, који ће вас научити да је правда колико год драгоцена, још више од тога скупоцена и кадра увек нам утећи, кад год се понадамо да смо је стигли.
Препоруке:
4
0
153 уторак, 16 децембар 2014 20:24
Обсервантес
Прочитао сам коментаре али бих истакао посебно оне које су писали @ Пантер, Биља Николић, Велизар. Браво! Наравно има, по језику писања, и нових коментатора који јасно и родољубиво пишу и част ми је била да осетим снагу интелектуално моћне а супримоване, маргинализоване Србије. Мој допринос, коментаторски је начелан. Устав није правничка својина већ народна, национална. Уставни суд може да каже да или не! Уставни суд не може да говори дипломатским језиком зато што је по дефиницији последња одбрана нације када су „генерали“ и узастопна антисрпска „власт“ потписали капитулацију. Устав („уставити“ тј. зауставити) има за циљ да као последња обрана државе јасно каже оно последње...
Препоруке:
1
0
154 уторак, 16 децембар 2014 20:29
Обсервантес
... Друго је питање што персонално многи улазе у личну егзибицију да постану судије као одраз комлимента и привилегија, као максимум своје капацитативне неспособности ( у погледу одговорности, жртве због опасне позиције, крутости коју Устав децидно прописује). Доживљај Устава неоставља право на емоцију већ на одбрамбени ригидитет. То радно место непознаје компромисе. Оно нетргује. Оно се јасно подређује у корист Устава. У уставни суд се не улази због каријере. Тамо се улази као лојални војник државе коме је мотив безрезервно родољубље, оружје је струка а циљ „уставити“ (зауставити) антинародну вољу и последично антидржавне непоправљиве последице!
Препоруке:
2
0
155 уторак, 16 децембар 2014 20:34
Поштовалац НСПМ
Туга и опомена. Овакав одговор УС је могао дати и пре три године што јасно указује да се не ради о независној и правно утемељеној одлуци. Институција која је још остала као димљак после рушења је сам Устав РС. Поред чињенице да се ових дана припремају и услови за измену Устава РС трагичност стања државе Србије је и у чињеници која се неопажено припрема у виду распродаје територије-земљишта РС. Налогом ЕУ и САД да се до 2012. мора оформити нови Катастар непокретности за територију РС те да су из судова однете земљишне књиге и тапије а у нови Катастар унети други власници /још није враћено земљиште и спроведена реституција/ за очекивати је да грађани Србије постану робови на сопственој земљи након распродаје исте коју спроводи АВ и екипа. Овде се не ради ни о каквом прилагођавању ЕУ стандардима већ о новој национализацији имовине грађана за потребе западних газда. Убрзано се врши упис земљишта на фирме Мишковића и иних а оно што је у власништву државе то је већ продато. Живела Србија.
Препоруке:
2
0

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер