Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Aleksej Miler i Mehmet Konu potpisali memorandum za izgradnju rusko-turskog gasovoda

Komentari (47) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 utorak, 02 decembar 2014 16:32
`ode` EU u - `drugu ligu` ?
Preporuke:
75
2
2 utorak, 02 decembar 2014 17:40
Vedrimir Oblačević
Ama bre, Rusi blefiraju! I Turci blefiraju! I Kinezi, i oni blefiraju. To su sve neozbiljni narodi, čas ovako, čas onako. Nisu oni postojani kano klisurine, ko Bugari i mi.

Sve će to doći na svoje, kad vide Rusi našu doslednost i nepokolebivost, odma' ima da nam uz Južni tok izgrade i Beograd na vodi, i vrate NIS, i obezbede Čedomiru Jovanoviću bolji kokain.

Na šta smo mi spali!!!!!!!! Na koju bedu, šibicarstvo, odsustvo svakog dostojanstva! Malo ćemo sa Nemcima, malo sa Rusima, malo sa Englezima, Amerima, Arapima, a kao ni sa kim skroz. Ko stanična kurva. Nedostojno i Liliputanaca, a kamoli Srba.
Preporuke:
124
5
3 utorak, 02 decembar 2014 18:25
šklj
a `planira` li AV, malko da od/po-raste pa da počne (i `realno`) da kritikuje štetočinsku ev-ropsku politiku ?
Preporuke:
53
1
4 utorak, 02 decembar 2014 18:36
Vlado Banja Luka
U danasnjem izdanju Njujork tajms ovaj ugovor (i odustajanje od J.toka) proglasava Putinovim diplomatskim porazom.
Sta reci za Njujork tajms? Glasilo Novog svjetskog satanistickog poretka. Danas vec znaju da je Putin izgubio ovu bitku, a do sinoc nisu imali pojma sta car Putin sprema dezorjentisanoj Evropskoj komisiji i njihovim slugama na Balkanu. Maestralni geopoliticki potez na sahovskoj tabli oni sad proglasavaju porazom!? Samo vi zabijajte glavu u pijesak...
Preporuke:
92
4
5 utorak, 02 decembar 2014 19:09
Slavomir Srpski, ko je ovde lud a ko lazov??
Posto je predvidjeno da 75% gasa ide u Grcku, sasvim je jasno da je onda taj gas opet namenjen EU. Samo malo drugacijom trasom, umesto preko Bugarske on ce ici preko Grcke. Ali i GRCKA je deo EU, pa ovakve izjave Milera su potpuno neiskrene i kontradiktorne.

Ako EU ne zeli gradnju JT, dakle ne zeli gas iz Rusije, kakav smisao ima da se doveze u Crcku kada je i ta drzava pod kontrolom EU u Breiselu???

Ovde jasno ima nekih mutnih radnji. Ako je bila Bugarska razlog da se ne gradi JT, zasto onda ona nije spomenuta kao krivac a ne EU?? Drugo, ako vec Rusija dovodi gas u Grcku, onda bi morala da nadoknadi Srbiju pravljenjem cevi od Makedonije prema Madjarskoj (drugi deo bi verovatno iz Grcke preko Otranta u Italiju).
Preporuke:
13
36
6 utorak, 02 decembar 2014 19:16
Čestitam
Čestitka Rusima u Turcima kad su pokazali da se može sarađivati, a ne ko mi primitivci na Balkanu samo ako je druge religije odmah ne može ništa, a svima treba novac.
Preporuke:
50
7
7 utorak, 02 decembar 2014 19:42
FORum LIvii
Da li i Trska , kao kandidat za clana EU , treba da usaglasi svoju politiku sa politikom EU ili to samo vazi za Srbiju ?
Preporuke:
73
1
8 utorak, 02 decembar 2014 19:49
danilo
Da bismo shvatili sve ovo sto pise o JT treba citati izmedju redova.

Rusija i Turska potpisuju,pazite,Memorandum o sporazumijevanju,sto znaci da imaju namjeru graditi JT samo malo promijenjenom trasom.

Kapacitet gasovoda je isti,63 mld m3 i dovesce ga do grcke granice.Turcima,za sada,treba oko 14 mld m3,a 50 mld ide ka Grckoj.A,gdje ce ici dalje?
Pa,u zemlje kojima treba gas,Grckoj,Maked. Srbiji,Madjar. BiH,R.Srpskoj itd.
Drugi krak ide za Italiju.

Bugarska ispada iz igre,jer je kolonija i u njeno ime razgovaraju Njemacka i SAD,dakle,nepouzdan partner.
Grcka je u teskoj ek. situaciji pa nece nasjesti na EU zabranu jer ce imati velike pare od tranzitnih taksi.
Najveci dobitnik je Turska koja ce uzimati velike pare os taksi.
EU,za sada,zeli izolovati Rusiju i zabranjuje JT,medjutim,sta ako Rusija prekine dovod gasa u EU preko Ukrajine,sto je vrlo moguce jer ovi ne mogu placati gas,a EU i SAD nece za njih placati.
I tako ce JT proci drugom trasom jer EU treba ruski gas.
Preporuke:
52
2
9 utorak, 02 decembar 2014 19:57
Brane, Italija
Trebaće to i izgraditi. Možda i ovo bude kao sa JT.
Preporuke:
4
41
10 utorak, 02 decembar 2014 20:18
miko
...Dogovori Rusije sa Kinom i iznenda sa Turskom ogoleli su do kraja tu nesposobnu, otuđenu briselsku mašineriju koja se najednom našla kao riba na suvom, pokušava da diše, ali ne ide...
ako dozvolite, širi komentar: http://moravickikraj.wordpress.com/2014/12/02/isterali-eu-na-cistinu/
Preporuke:
34
2
11 utorak, 02 decembar 2014 20:18
danilo-2
Jer,ne mogu se SAD i EU postavljati kao gospodari zivota i smrti baklanskih naroda.Ne mogu ti mocnici odlucivati kome ce dopustiti da se razvija i grije,a kome nece,ne moze Njemacka sebi dovesti Sjev.tok,a balkancima reci,e,vi ne mozete imati gas,vi se ne mozete razvijati i grijati,vi treba da ostanete bijeda kojom cemo lakse upravljati.

Rusija dovodi gas do grcke granice i vrsi strasni psih. pritisak na balkanske drzave.

Prvo ce Grcka reci,pa evo nam gasa na granici,odnosno evo nam cistih para i ko je taj ko ce nam zabraniti da ih uzmemo.Kad Grcka uzme gas,onda je red na Makedoniji koja taksama za tranzit moze napuniti pola svoga budzeta i ko je taj ko ce im to zabraniti?
Na red dolazi Srbija,Srpska i tako redom preko Madjarske,Austrije do sjevera Italije.

Hoce li bugarski narod reagovati na gubitak silnih milijardi,jer su im Rusi trebali graditi nuklearke koje bi otplacivali taksama od JT?
Ako ne reaguju,onda su to ovce za sisanje.
Pokvarena politika SAD i EU nece proci.
Preporuke:
35
2
12 utorak, 02 decembar 2014 20:20
Ala
A Nabuko koga su ovde promovisali svi-od hauzmajstora do Glavate gospode u DS i LDP-niko ne pominje.
Preporuke:
40
1
13 utorak, 02 decembar 2014 20:43
Mnogo daleko
Od memoranduma o razumevanju do izgradnje gasovoda- kao od neba do zemlje.
Preporuke:
11
14
14 utorak, 02 decembar 2014 21:24
TOPOLj
Da bi evropske zemlje bile slobodne i svoje na svome one trebaju otkazati poslušnost Vašingtonu.Gospođa Mari Le Pen izrazila je divljenje prema politici koju vodi predsjednik Putin.Rusija je pod vodstvom Putina najnezavisnija država na planeti.Ponudila je toj evropskoj boraniji razuman projekat od kojeg će svi imati koristi.Ali,umjesto saradnje,Brisel je izabrao jezik sile,ucjena,sankcija,valjda razmišljajući da je neka veličina.To kod Rusije ne može proći i neće.Prema Rusiji,niko na ovome svijetu nije veličina.Sa Rusijom se vodi kulturan dijalog.Ko ne želi dobije porciju.Erdogan je za razliku od evropskih mulaca ispao veličina,i ma šta mislili o njemu,on je pokazao da je on predsjednik Turske a ne Barak Obama i da je Turska suverena država.A što se tiče Angele Merkel,volio bi znati šta i koga ona predstavlja,ili Fransoa Oland npr.Oni su čelnici navodno najnaprednijih evropskih država.Nameće se pitanje:država ili kolonija?Ovo vrijedi za cijelu EU i one koji teže tom propalom projektu.
Preporuke:
39
2
15 utorak, 02 decembar 2014 22:18
Bole
@Brane,Italija
Pa šta i ako bude kao i sa južnim tokom? Jel smak sveta?
Preporuke:
17
5
16 utorak, 02 decembar 2014 22:22
XXX
Eh, šta ti je prava "bratska, slovenska i pravoslavna" ljubav!!!
Preporuke:
3
40
17 utorak, 02 decembar 2014 22:49
Erdoganović
xxx

Eh, šta ti je prava "bratska,germanska i katolička ljubav"!!!
Preporuke:
39
1
18 utorak, 02 decembar 2014 23:00
kaca
Čitajući zapadne "slobodne" novine svi unisono pričaju o porazu Ruske Federacije i Putina, ne shvatajući da ih medved uvlači u jazbinu iz koje se teško mogu izvući,najveći njihov problem je što ne mogu predvideti ni jedan naredni potez R. Federacije i Putina lično(o ovakvom scenariju nisi ni sanjali a kamo li nešto napisali poslednje 2 godine od kada traje natezanje oko J.T).Ugovor sa Turskom i odustajanje od JT je hladan tuš,toliko hladan da se niko iz EK i država članica EU,osim ministarke spoljnjih poslova EK koja navodno traži objašnjenje, NIKO nije oglasio.Sabiraju ekonomskE deficite od neposredne obustave do ekonomske štete od nedostatka gasa,ne za grejanje,već za industriju(hemijsku, farmaceutsku,agroindustriju,prouzvodnju strujeitd) tim pre što će cevi za Tursku imati istu količinu gasa kao Severni Tok,kraći je,izgradnja manje košta, brže se odvija,brže je isplativ i kontrolišu ga samo dve zemlje i duboka sam uverena gradiće ga samo Turske i Ruske firme.ČIJI JE TO ONDA PORAZ?
Preporuke:
32
1
19 sreda, 03 decembar 2014 02:40
Srbin obični
"fenomenalan" potez Bugarske! Pa je li to moguće!? Kao da ih je Mihajlovićeva savjetovala.Srbija ne treba puno da se brine, ona ima nekoliko opcija na raspolaganju:1. Da Boško Jakšić i Mihajlovićeva donose gas u džepovima sa sastanka Trilaterale, i da se onda taj gas deli na kašičice u komentarima gosn. Jakšića i kominikeima Mistarstva za Energetiku.2. Da se ostane pri predhodnom aranžamnu sa Bugarima i izgradi cevka Sofija - Niš, sve po planu ekperata Ministrarstva za ener, i da se gas deli u balonima koji bi su puštali u Nišu.3. Da se u Crnoj Gori ili Albaniji Srbija preključi na Nabuko a da trasa sa vodovodom za Crnu Goru i Gas za Srbiju ide ispod trase pruge Beograd bar (Knez Mihajlova), naravno sve sa pare koje se dobiju od MMF-a ili brata Ibn Zajeda.4 Naravno ostaje i varijanta da Srbija lepo svojim parama izbuši bušotine za naftu i gas, razvede to po Srbiji i regionu, i prodaje po jeftine pare članovima Jevropske udruge.Narode navali, ko šta voli nek izvoli!
Preporuke:
5
0
20 sreda, 03 decembar 2014 05:37
s.p.Lajković
Zna Putin dobro šta za EU znači Turska - večiti kandidat koji nikad neće biti primljen a i obratno šta za Tursku znači EU stara kujva. Puti će sad naterati EU da zavisi od onoga što će im večiti kandidati davati na kašićicu. Ne bi se čudio da neko ovih nastupajućih nedelja severni tok ili prekine, digne greškom u vazuduh ili ga prosto Rusi zatvore. Pa ti Merkelova pričaj onda kako se sa Putinom više ne može razgovarati zbog njegovih konzervativnih stavova....
Preporuke:
9
1
21 sreda, 03 decembar 2014 08:25
srpska sarma, a može i pasulj@ Slavomir Srpski
Slavomire, u tvojoj OPSEDNUTOSTI Putinom i Rusima NE VIDIŠ OSNOVNO! Rusiji i "Južnom toku" iz EK (kolko do onomad drobio je o tome Etinger, skorašnji komesar za energiju EU!) je "prebacivano" da "ne poštuju" "norme" EK oko "zabrane koncentracije kapitala kod proizvođača i distributera gasa", a sve zbog neke "diverzifikacije tržišta"!?!?!? A Putin im kaže, ko onomad onaj makedonski selja bankarima: "Sakaš Vajfert, eve ti ga Vajfert!" Tj. "oćete diverzifikaciju, eve Vam ga diverzifikacija sa TURCIMA, ali NE SA VAMA!" Tj. Putin NEĆE DA PRIPUSTI Zapad u POSAO DISTRIBUCIJE GASA "Plavim tokom" u Jugoistočnu Evropu i južnu Italiju!? Tj. MOŽDA MALO PRIPUSTI Grke i Talijane kojih se ovaj gasovod najviše i tiče, ali Ameri& Nemci, JOK! A možda bude DOKAPITALIZOVANA "diverzifikovana isporuka gasa EU" i putem KINESKOG kapitala na koji ni Rusi, ni Turci NISU GADLjIVI, naprotiv! To je stvar "prosta ko pasulj", al valja NE BITI "usijana glava" da bi se to videlo!? Što se tiče nas, mož da kapne malo gasa!?
Preporuke:
4
0
22 sreda, 03 decembar 2014 08:55
Andro Lutak
Atlantisti su, objektivno gledano, morali dati Vladimiru Putinu neku vrstu trenutnog izlaza, a da posle konačno propale geo-političke igre oko Južnog toka, (što je najveći poraz Putinove politike od upuštanja u ukrajinsku avanturu do sada), Putin ne ostane potpuno ponižen pred svojim fanovima pre svega u Rusiji, te da usled toga ne napravi neku veću štetu po interese atlantista.
Taj Putinov 'trenutni izlaz' je Erdogan.
Erdogan već odavno koketira sa osovinom Berlin - Moskva, tako da je za taj Putinov 'trenutni izlaz', Erdogan zaista bio najpogodniji.
Preporuke:
0
10
23 sreda, 03 decembar 2014 09:45
Konobar
Okupirana Srbija...organizovati NARODE svih ZEMALjA kroz koje prolazi TRASA GASOVODA na pobunu PROTIV DIKTATA EVROPSKE UNIJE u VEZI GASOVODA. Pogodan lik je Prof.Dr Vojislav Šešelj.
Ministarka Zoka i njen ŠEF uključiće se u KAMPANjU ...vidi se samo što ne plaču.
Preporuke:
9
0
24 sreda, 03 decembar 2014 10:23
Ringijeove bljuzge
Naši mediji sada likuju: Eto vam Rusa, odustaju od Južnog toka da bi zajebali Srbiju. Kao da ne znaju ko je kriv za to.
Evo naslova iz današnje bljuzge "Alo":

Hteli „Južni tok”, dobili rusko jok!
Preporuke:
8
0
25 sreda, 03 decembar 2014 10:47
ANALITIČAR
Sledeća genijalna stvar oko Putina i saradnje sa Turskom je FORMULA kako je Putin slomio Saudi Arabiju glavnog finansijera vahabizma . Glavni šef vahabizma je bio šef službe Saudi Arabije - mastermajnd al kaide Bandar bin Sultan CRNI PRINC ili PRINC DŽIHADA ili Bandar Buš - kućni prijatelj familije DŽordža Buša seniora . Tog šefa al kaide GLOBALNO kakav Abu Bakr al Bagdadi ili Zavahiri , glavni šef al kaide su bili Bandar bin Sultan i Amerika . Ovim Putin Tursku okreće od Amerike i daje joj šansu da je Rusija ne rasturi a Rusija rastura Tursku preko ljudi Abdulaha Odžalana jer ruska služba naoružava Kurde , kada god Rusija i Grčka žele Turska će imati probleme
Sa druge strane Turska obučava i naoružava neprijatelje Rusije , Kine i Sirije Ujgure u Kini , čečensko - vahabijsku mrežu u Rusiji i Al Nusra Front i ISIS u Siriji i Iraku
Putin najjačeg igrača Amerike okreće protiv te iste Amerike nudeći Turcima častan poraz - da im Rusija ne upada u Carigrad ne bude li Erdogan slušao
Preporuke:
5
1
26 sreda, 03 decembar 2014 11:24
ANALITIČAR
Da bi razumjeli Tursku moramo znati da je duboko nesrećno podeljeno društvo na islamiste - prave muslimane i takozvane moderne ( umjerene - kemaliste ) . Te takozvane umjerene Turke sekulariste kemaliste i ne možemo zvati Turci imajući u vidu da im je politički otac Ataturk - koji niti je bio musliman niti je bio Turčin - bio je hazarin jevrej iz Soluna , njegov pokret se zvao MLADOTURCI , masonerija - produžena ruka masona anglosaksonaca tj. linije London - Njujork . Kada su god u Turskoj pravi muslimani planirali da uzmu zemlju u svoje ruke ti kemalisti - sekularisti a u stvari agentura Izraela , Amerike i Londona je pravila vojne pučeve . Zato je Erdogan - sljedbenik Nedžmetina Erbakana , stranka AKP - napravio operaciju Ergenekon - udario na kemaliste sekulariste a njih podržava agent Amerike Fetjulah Gulen agent CIA prebogati imam čiji se pokret i agenturna mreža prostire od Kine ( Ujguri ) do Bihaća , tkz. američki islam . Gulen je prijatelj agenta CIA Grahama Fulera - oca al kaide
Preporuke:
0
0
27 sreda, 03 decembar 2014 11:38
@ANALITIČAR Beograđanin
Au, bre, analitičare, predriblovao si... ne kažem da nema istine u onom što pišeš, ali da Rusija razmišlja da napadne Tursku... ma ni u ludilu. Niti Rusija ima agresivnih namera i prema kome, a ovo bi samo dalo povoda Americi da uđe u rat, to ne žele. Naprotiv, Rusija želi da malo poveća uticaj na Tursku, malo je pridobije i odalji od Amerike, ali ništa više od toga. Rusija ima dobre pozicije u Iranu i Siriji, a u Turskoj želi da poboljša, kakav crni vojni napad.
Preporuke:
1
0
28 sreda, 03 decembar 2014 11:45
Slavomir Srpski, @srpska sarma (i bivsi kukuruz?)
Postovani, sve sam ja to sto ste vi napisali lepo razumeo. U pianju je 51% vlasnistva nad cevovodima kojih Rusija nece da se odrekne da bi sacuvala pravno sloje investicije.

To je u redu, ali nije u redu da sada zbog toga sto EU trazi suprotno da placaju sve one drzave keje su vec otpocele radove na gasovodima (i kod nas recimo Banatski dvor). Pogotovo ako je narod u tim drzavama, kao kod nas prijateljski naklonjen Rusiji (kao i ja usostalom; kada kritikujem Putina kritikujem konstruktivno jer po meni pravi greske, posebno prema nama).

Jasno je da ce cevovodom u ruskim rukama do granice Grcke Rusija spreciti alternativni gasovod iz Azerbejdjana, ono sto ovim potezom vezujuci Turske invetitore za sebe ostvaruje. Ali to znaci da bi gradnju cvovoda odatle po EU morali finansirati druge drzave a ne Rusija, pa je problem KO ce to finsnsirati ovde ako ne Rusija?? Moje pitanje je da nas Rusija koja ovim potezom NISTA ne gubi, zastiti od ekonomskih gubitaka koje trpimo ne zbog nas.
Preporuke:
2
0
29 sreda, 03 decembar 2014 12:24
ANALITIČAR
Za brata BEOGRAĐANINA

Brate u pravu ste da turska armija nije naivna ali morate znati da srpski problem sa šiptarima nije ništa ali bukvalno u odnosu na problem Turaka i Turske sa Kurdima . Prosječna turkinja rodi 2,4 bebe s tim da turcima fertilitet opada , prosječna Kurdkinja rodi 3,4 bebe . Turska ima negdje 20 provincija , u nijednoj provinciji gdje su Turci većina stopa nataliteta nije veća od 2,10 a to je minimum da nacija obnovi svoj broj u sledećoj generaciji ili je negdje maksimum 2,25 . Sa druge strane sve i jedna kurdska provincija ima veliki plus . Ima čak provincija gde je stopa fertiliteta preko 3 . Kurdi nagrizaju , Kurdi iznutra urušavaju Tursku . Da li znate ko naoružava PKK radničku partiju Kurdistana čiji lider Abdulah Odžalan je u zatvoru a Turska ga optužuje za rušenje Turske , naoružavaju ih Grčka i pogodite ko još ? Gdje je turska služba uhapsila lkidera Kurda Odžalana - u Africi - ko ga je tamo krio - grčka služba . Turska je bukvalno džin od papira za Rusiju
Preporuke:
1
0
30 sreda, 03 decembar 2014 12:37
ANALITIČAR
Za brata BEOGRAĐANINA
Rođeni ne zaboravite da je prije samo 3 godine šef vahabizma globalno bio Bandar bin Sultan . Kada god je trebalo negdje srušiti neku zemlju Bandar bin Sultan i USA su naoružale vahabiste - pješadiju NATO pakta . Putin je uništio Bandara na Siriji - Bandar je bivši šef sada . Otac stvaranja al kaide je Graham Fuler agent CIA - direktno umješan u Bostonski bombaški napad jer su teroristi iz Dagestana braća Tsarnaev sa njim rođaci , ne bukvalno ali su povezani porodično . Ruska služba je upozorila idiotsku Ameriku da su braća Tsarnaev ušla u USA . Taj G. Fuler je " otac " mudžahedina u Avganistanu 1979-te kada su mudžahedini napadali Ruse tj. Sovete .Fuler , administracija naročito Regana i zlikovac Zbignjev Bržežinski . Umjesto da al kaidu zovu teroristima Regan ih je zvao FREEDOM FIGHTERS . Turska je duboko ranjiva , Kurdi će im doći glave a razlike između islamista Erdogana i kemalista su ogromne . Rusija odlično zna sve slabe tačke Turske
Preporuke:
1
0
31 sreda, 03 decembar 2014 12:50
asteroid
ne napisaste u tekstu da ce rusi turcima da snize cenu gasa i nafte, a braci srbima opet sipak
Preporuke:
2
6
32 sreda, 03 decembar 2014 12:55
srpska sarma, a može i pasulj@ Slavomit Srpski, Koštuničini BOT, pa onda "nazadnjački" i ini BOTOVI
Reteriramo Slavomire, a!? Dobro, nisam zlonameran, samo imam "žešći" vokabular, da bi RAZUMNI "nerazumnici" SHVATILI!? Što je ko VEDRO HLADNE VODE na VRUĆU GLAVU ili bolja "zauška"!? Nije preporučivo po "pedagoškim metodama" prof. dr Nevene Čalovske-Hercog (GLAVNE ZAGOVORNICE ZABRANE "ćuški" za decu i PROMOTERKE "prava" LGBT "populacije" da USVAJA DECU!?), al je EFIKASNO, ma radilo se i o ODRASLIMA ko što si ti!? No, dobro, dođi ovamo "ima čika bonu", tj. dobre sam volje (obezbedio sam registracione ogleda za iduću sezonu, što znači da ću imati PARA da FINANSIRAM poljske oglede za nauku)!? U tom smislu, IZGRADIĆE se i skladište gasa u Banatskom Dvoru, ali neće biti na GLAVNOM MAGISTRALNOM GASOVODU (Carigrad-Kavala-Solun-Kastorija-Arta, pa preko Otranta ka Kalabriji), produžetku "Plavog toka", već SPOREDNOM (Solun-Skoplje-Smederevo-Beograd i dalje ka Mađarskoj), pa će Koštunica da prisustvuje njegovom otvaranju, kao ZASLUŽAN!? KO GUBI!? Tuto-Bugarin i AV-AV sa KAMARILOM, ljubi ih "baba"-NATA!
Preporuke:
3
0
33 sreda, 03 decembar 2014 13:11
srpska sarma, a može i pasulj@ Slavomir Srpski, Koštuničin BOT, pa onda "nazadnjački" i ini BOTOVI, nastavak
Tako Putin preko EKONOMIJE UVODI na Balkan STARU RUSKU i VIZANTIJSKU IDEOLOGIJU SIMFONIJE, ali ne simfonije svetovnih i crkvenih vlasti, koliko simfonije pravoslavaca kao DRŽAVOTVORNOG ENTITETA u Rusiji, sa manjinskim MUSLIMANIMA!? Tu ideologiju u praksu prvi je uveo car Ivan 4-ti Rjurikovič-Grozni, po osvajanju Kazanja i Astrahana, kad se u okviru njegove države našlo MNOGO muslimana!? I nije uradio sumanute stvari PROTERIVANjA i UBIJANjA INOVERNIH koje su u njegovo vreme sprovodili španski monarsi i katolička crkva, već je postavio TOLERANCIJU (veliku ZA ONO VREME) prema inovernim MUSLIMANIMA kao DRŽAVNI PRINCIP, što je dovelo do toga da mnogo tatarskih plemića PREĐE u RUSKU SLUŽBU, mnogi od njih u pravoslavlje i vremenom se poruse!? Tako je i njegov ZET, potonji car Boris Godunov bio Tatarin, a trgovac Kuzma Minjin, jedan od heroja otpora prema poljskoj okupaciji Moskve početkom 17-tog veka, TAKOĐE je bio tatarskog porekla. Tolerancije prema drugima TADA nije bilo, ali je vremenom napredovala!?
Preporuke:
2
0
34 sreda, 03 decembar 2014 13:25
srpska sarma, a može i pasulj@ Slavomir Srpski, Koštuničin BOT, pa onda "nazadnjački" i ini BOTOVI, kraj!
Tolerancija je u svakoj sledećoj ruskoj državi EVOLUTIVNO napredovala, ali je taj PROCES bio IZVITOPEREN po Oktobarskoj revoluciji, kad su mnogi PRAKTIČNI (a Boga mi i "teorijski"!) aspekti tog društvenog PREVRATA dobili ANTIRUSKU NOTU!? No, posle svega, Rusija je ponovo stala da primenjuje njenu STARU UNUTRAŠNjU POLITIKU evolutivne simfonije raznih naroda i vera, pri čemu SVE ONE zadržavaju njihovu posebnost u okviru JEDNOG CARSTVA!? U tom pogledu, pošto je za nas Srbe i za našu prestonicu Beograd PREDVIĐENO da budemo JEDAN od REGIONALNIH CENTARA EvroAzijskog Saveza, dobro bi bilo da ISKORISTIMO ruske EKONOMSKE PONUDE da se ne samo UZDIGNEMO, već i da to uradimo na BEZBOLNIJI, RUSKI NAČIN!? Jer, drugačije je ako se OBNOVA Srbije odvija sa NEPRIJATELjSTVOM Turske i ODSUTNOŠĆU Rusije, a drugačije, ako to ide sa BENEVOLENTNOM Turskom i AKTIVNOM Rusijom!? Tad u jednom trenutku možemo, KAD OJAČAMO, da postavimo na dnevni red PITANjE Kosova i PROTERANIH Srba iz Krajina!? Ovako kako jeste, TEŠKO.
Preporuke:
1
0
35 sreda, 03 decembar 2014 13:44
srpska sarma, a može i pasulj@ Slavomir Srpski, Koštuničin BOT, pa onda "nazadnjački" i ini BOTOVI, POST SCRIPTUM
To o čemu pričam, neophodno je u NOVOM, ali ne 21-vom, već PRVOM NE-ATLANTSKOM VEKU, posle mnogih vekova! Naime, opet se sedište svetske produkcije izmešta na Zapad pacifičkog basena, gde "Podnebesna" (tako Kinezi ODUVEK zovu njihovu državu) ali i druge, satelitske pribrežne zemlje of western Pacific Rim PONOVO POSTAJU SVETSKE RADIONICE, gde NOVI, a stari TRANSAZIJSKI PUTEVI, koji se na Zapadu završavaju baš na Balkanu, postaju od PRESUDNE VAŽNOSTI! Pošto Srbija zauzima oko 2/3 puta Solun-Beograd, tradicionalno drugog najvažnijeg puta na Balkanu i pošto je SUMANUTIM BUGARSKIM ODBIJANjEM "Južnog toka", inače glavni balkanski put Carigrad-Jedrene-Plovdiv-Sofija-Niš-Smederevo-Beograd sada postaje irelevantan, sem deonice Niš-Smederevo-Beograd, koja je "o čuda" deo sad AKTUELNE saobraćajnice Solun-Niš-Beograd!? Primaran balkanski GASNI put je naravno stari Via Egnatia, Carigrad-Solun-Jonsko more, modifikovan, da izbegne albanske luke!? Obaška kineske "brze pruge" na pravcu Solun-Niš-Beograd!
Preporuke:
2
0
36 sreda, 03 decembar 2014 13:58
srpska sarma, a može i pasulj@ Slavomir Srpski, Koštuničin BOT, pa onda "nazadnjački" i ini BOTOVI, POST POST SCRIPTUM
Tako da će Srbi opet DOMINIRATI Balkanom, ali ne toliko vojno (naravno I TO je VAŽNO!), koliko saobraćajno, trgovački, strateški, a ako Bog i naš TRUD daju i privredno. A u tom smislu, SA NEKIM MUSLIMANIMA valja biti na PER TU! Baš kao i Rusi, čiji smo mi Srbi, ZA SADA, IZABRANICI na Balkanu! Jer, Bugari su ga "UGASILI" kod Ruja! Uostalom, čitajte šta o tome se piše na sajtu "Ruskog proleća" u tekstu sa INTRIGANTNIM naslovom "«Bolgarobesie» — strana «bratušek» snova prevraщaetsя v antirossiйskiй placdarm Evropы?" (link: http://rusvesna.su/recent_opinions/1417536000)!? Za mene je POSEBNO ZANIMLjIVO i CAKANO kako su Ruje opisale TUPSONSKE GLUPOSTI Plevnelieva i kamarile kao "BUGARSKO BESNILO"!? Nadam se da ćemo NA VREME UKLONITI "naše" PODIVLjALO "tkivo" (čitaj: "nazadnjaci", "žuti", ŠATRO "socijalisti" i ine POLITIKANTSKE BUDALE& LOPINE!) da ne bi za neku godinu čitali na ruskim sajtovima o "srpskom besnilu", već samo o "SRPSKOJ BRAĆI"!? A braća se PAZE, zar ne, Poštovani sa-komentatori!?
Preporuke:
2
0
37 sreda, 03 decembar 2014 14:05
Slavomir Srpski, @srpsku sarmu i pasulj
", već SPOREDNOM (Solun-Skoplje-Smederevo-Beograd i dalje ka Mađarskoj), pa će Koštunica da prisustvuje njegovom otvaranju

O tome u stvari i ja govorim, ali kao o nadi da se to ostvari, jer u medjuvremenu nismo dobili bilo kakvu garanciju od bilo koga.

Elem, problem je EU. Jer kako stvari stoje, Rusija ce samo uloziti novce da dogura gas u Tursku (do grcke granice), i nece se upustati u izgradnju gasovoda po EU drzavama koje moraju da slusaju zahteve Brisela. Dakle nema izvesnosti da ce Grcka da gradi gasovode prema Italiji ili prema Makedoniji: to ce zavisiti samo od volje Brisle i Italije.

A sada novi podatak: Italija je VEC danas objavila da je JT ne interesuje vec projekat TAP gasa iz Azebajedzana (to je nalog Washingtona kojima sprcava zavisnost Balkana i Italije od ruskog gasa). Dakle ne vidim prakticno da ce se graditi bilo kakav gasovod po Srbiji, jer TAP predvidja samo gas za Italiju preko Otranta. Time ce samo ispastati Balkan, ali oga to u Briselu boli??
Preporuke:
0
0
38 sreda, 03 decembar 2014 14:20
ANALITIČAR
@ slavomir srpski

Gospodine dragi kakav crni američki projekat TAP . Pa bankrotirala maloumna Amerika je skroz pukla oko Nabuka - sjećate li se gromoglasne najave NABUKA - američke geopolitičke pobjede . Sada priznaju da je Nabuko mrtav . Druga stvar dotakli ste se Italije . Dok je Italija vodila Italiju tj. dok ih je vodio Silvio Berluskoni čovek je lobirao Južni Tok i bio je najjači drug Vladimira Putina , čovek veoma bogat koji je imperiju radom zaradio , počeo kao čistač na brodovima . Kada je Amerika vidjela vezu Putina sa Italijom ( Enijem ) kreće američka služba i masonska loža P2 - agentura USA - Londona da ruše Silvija , Bunga bunga i ostala pakovanja - preko agenta Amerike gradonačelnika Rima Napolitana - nastavak operacije GLADIO , slično kao Aldo Moro , NATO ubijao a optuživao Crvene Brigade . I koga Amerika dovodi umjesto Berluske ( J. Tok - Putin ) , pa dovode grobara koji je pokopao Italiju , Grčku i Španiju kadar Goldman Saksa i Trilaterale Marija Montija
Preporuke:
4
0
39 sreda, 03 decembar 2014 14:38
@ANALITIČAR Beograđanin
Ima dosta istinitih opaski u onom što kažeš. Ne sporim da je i Turska ranjiva, kao i sve druge države, ali mnogi ozbiljlni (npr. Ekmečić) već dugo govore o rastućem uticaju Turske. Turska je zapravo već regionalna sila, sviđalo se to meni ili ne (meni lično se ne sviđa).

Ali što se tiče Rusije naspram Turske. Šta je ono što se vidi iz Moskve? Vidi se Turska kao članica Natoa, dakle vojna batina u rukama Vašingtona na samoj granici Rusije. Uz to islamistička. Kakvu politiku voditi prema takvoj Turskoj:

1) napasti je vojno

2) staviti je pod ekonomsku blokadu i pokušati podjarivati separatizme

3) pokušati dobiti uticaj na nju i odvojiti je što više od Vašingtona i uticati sekularistički?


Šta bi ti odabrao?
Preporuke:
0
0
40 sreda, 03 decembar 2014 14:39
srpska sarma, a može i pasulj@ Slavomir Srpski, Koštuničin BOT, pa onda "nazadnjački" i ini BOTOVI, POST POST POST SCRIPTUM, ali ipak Slavomire, ako je mnogo, mnogo je i od tebe te... TVRDOGLAVOSTI!
Ja "drumom", a Slavomir "šumom"! Slavomire, čovek ni nacrtanu o... da ti da da je čuvaš!? Mnogo se usijala ta tvoja t......, oladi je malo!? Jel moram da ti CRTAM da je to SKLADIŠTE locirano ne samo pored tursko-grčke granice, već i kod NAJVEĆEG EVROPSKOG GRADA Istanbula (10 miliona duša u Evropi i 5 miliona u Aziji), što OBEZBEĐUJE NjEGOVU ISPLATIVOST, čak i kad se EU "crkveni miš" zovomoga Grčka i NE UPECA OMA!? Samo gledaj KAKO će OSIROMAŠENI Grci da "manišu" "evropske zakone& pravila", dok im Putin sa Erdoganom NAMEŠTA GASNI "SIR" na Marici i ZOVE ih: "Evo ga, DOĐITE i POČASTITE se! I zovite na GASNU "GOZBU" i Vaše komšije preko puta Arte& Krfa u Otrantu!?" I onda "Siriza"& grčki komunisti, pa i "Zlatna zora" "podlože" ŠTRAJKOVIMA Grke, a Berluskoni NAPRAVI ŠOU na Apeninima!? Jer, Putin nudi REALNOST, a Ameri& EU-topija samo ŠARENE ŠLjOKICE!? Lepo reče lord Akton: "Sve ljude možeš varati neko vreme. Neke ljude možeš varati sve vreme, ali NIKAD NE MOŽEŠ SVE LjUDE VARATI SVE VREME!"
Preporuke:
3
1
41 sreda, 03 decembar 2014 14:41
ANALITIČAR
@ slavomir srpski

Gospodine dragi pa zar ne vidite zašto je Tajip Redžep Erdogan ( Gul , Davutoglu - kreator neoosmanizma ) okrenuo leđa Americi fašističkoj . Pa zato jer je Turska glumila u Siriji logističko gnezdo za Ameriku - obučavala ISIS i Nusru , ne samo to nego je preko 15 000 Turaka poginulo napadajući i rušeći Siriju , a onda su naljutili Putina , Teheran i Hezbolah i od bitke za Al Kusajr kod Homsa rat su počele dobijati Moskva i Teheran ( general Sulejmani - otac iranske vojne snage ) je sada u Teheranu i Iran slama vahabizam ISIS - a to znači totalan trijumf Moskve ( Hezbolaha , Sirije , šiitskog luka ) nad Amerikom i banditima iz NATO-a . Erdogan kao mudar vidi da su 2 + 2 četiri a vidi krah naci Kijeva na Donecku i hoće sa Rusima i Kinezima u Šangaj . To je ravno potonuću Titanika za Njujork i London . To je sve Putin a Putin je i politička smrt Bandar bin Sultana šefa al kaide globalno - em je Bandar obolio em je smenjen jer nije srušio Asada ( koga čuva Putin )
Preporuke:
2
0
42 sreda, 03 decembar 2014 14:58
srpska sarma, a može i pasulj@ ANALITIČAR @ slavomir srpski
Kad pomenuste Nabucco i TAP, opšte je poznato da se oni NE MOGU NAPUNITI PUNIM KAPACITETOM BEZ turkmenskog gasa& nafte, pošto su azerski izvori NEDOVOLjNI! Da se Turkmen-baša ne presaldumi postarao se Veliki Vladimir tako što INSISTIRA da je Kaspij UNUTRAŠNjE MORE, na kog se NE ODNOSI MEĐUNARODNO POMORSKO PRAVO i da ga "duša boli" zbog kaspijskih moruna& jesetri& inih morskih živuljki, koje bi se "silno potresle" zbog GASO/NAFTO-VODA PO DNU Kaspijskog mora!? Turkmen-bašu je NAMIRIO transportujući NjEGOVU NAFTU& GAS (i kazašku, pa je i Nazarbajev zadovoljan!) RUSKIM PIPE-LINE-ovima ka KINI!? I kad se u to ukalkuliše da se Asad ČVRSTO DRŽI i da je Putin "probio led" kod Erdogana I PO TOM PITANjU, jasno je "ko beli dan" da NI KATARSKI, NI budući izraelski gas NEĆE DOĆI do "Stare dame"!? Obaška što Imperija& EU-topija NEMAJU PARE za početak eksploatacije grčkog& kiparskog gasa sa dna istočnog Mediterana!? Zato očekujem OČAJNIČKI JURIŠ ISIL-a& UKROPA, posle čijeg PORAZA sledi BANKROT Imperije!?
Preporuke:
3
0
43 sreda, 03 decembar 2014 15:13
ANALITIČAR
Za brata BEOGRAĐANINA

Brate napisao sam svoj osvrt SLAVOMIRU SRPSKOM gdje sam dao odgovor i na ovo što Vi mene pitate , pitate me da li Moskva može da porazi Tursku , naravno da može . Ako bude potrebe ali problem sa nama Srbima je što malo čitamo ( ne mislim dragi brate na Vas ) . Nedavno je Putin kazao - ukoliko Turska uđe u Siriju a Putin je zgrožen napadima ( ISIS-a na Kurde jer iza ISIS-a stoji Turska ) Putin je kazao Turska napadne li Siriju Rusija će Tursku jer Putin zna padnu li Asad i Maliki ide direktan napad NATOvahabizma na Rusiju i Iran . Sloba nije branio Srbiju u Kninu pa mu je NATO na Kosmetu . Putin brani Rusiju u Damasku i Asad je sve jači a sve je jači i Nuri Al Maliki ( jer mu Rusija daje oružje a Iran znanje i ljude - general Irana čuveni šef al kudsa elite Revolucionarne garde Irana brani Irak - general qassem soleimani sef al qudsa ) . Dakle Moskva i Teheran brane slobodu i dobijaju rat protiv zlikovaca iz Londona i Njujorka i njihovih isis-a i nusri
Preporuke:
1
0
44 sreda, 03 decembar 2014 16:39
Rade Plećaš
@ Slavomir Srpski, ko je ovde lud a ko lazov??
“…izjave Milera … neiskrene i kontradiktorne …

EU ne zeli gradnju JT … gas iz Rusije …
Bugarska razlog da se ne gradi JT … ona nije spomenuta kao krivac a ne EU?? … ”

Da bi se moglo shvatiti šta se događa mora se razumjeti odnose Zapada i Rusije u cjelini.

90-tih godina, poslije raspada Sovjetskog saveza, u EU se planiralo da oslabljena Rusija postane glavni snabdjevač energije i sirovina za EU. Očekivalo se da će Rusija ostati trajno siromašna, slaba, zavisna od Zapadnih investicija i tehnologije. U skladu s tim - da će Rusija pokorno slušati sve što Zapad naredi. Plan je bio da Ruske sirovine budu privatizovane i da ih ekcplatišu Zapadne kompanije, ostvarujući basnoslovne profite, a da Rusi od toga dobiju vrlo malo.
Preporuke:
1
0
45 sreda, 03 decembar 2014 16:39
Rade Plećaš
(Kao i svuda po trećem svijetu). Plan nije uspio - ali Zapad ne odustaje lako. Celo vrijeme pokušavaju natjerati Ruse da "otvore" svoje energetsko tržište Zapadnim kompanijama. Mislili su da će to postići "trećim paketom mjera" za JT. Napravili su pogrešnu procjenu da je Rusija potpuno zavisna za prodaju gasa od EU tržišta, pa će morati da pristane na Zapadne ucijene, ali je Rusija našla druge kupce.

To je jako loš razvoj događaja za Zapad, koji nema alternativu za Ruski gas ...

Što se tiče Bugarske krivice - znaju Rusi vrlo dobro ko vuče konce ...
Preporuke:
1
0
46 sreda, 03 decembar 2014 16:40
ANALITIČAR
Čitao sam upravo post Zvonimira Trajkovića , bivšeg savetnika Slobe Miloševića , Radovana Karadžića i Koštunice na sajtu SRPSKA POLITIKA . Zvonko kaže na pitanje ljudi koji traže njegove komentare da je posjeta Turskoj Putina EPOHALNA . Turska okreće leđa od Amerike , čak će im ograničiti i korišćenje aerodroma Indžirlik , dalje Rusija i Turska će svoja plaćanja vršiti MIMO dolara u nacion. valutama a Putin uskoro potpuno isto će uraditi u Teheranu a to je udarac Americi od strane dvije najjače musl. zemlje na planeti - dolar ćao . Dalje , sledeće Zv. Trajković smatra da Rep. Srpska i Srbija neće biti izolovane iako će J. Tok ići ka Turskoj . Smatra da će Rusija stati iza nas ali zna da će Bugari biti od Rusa pušteni niz vodu pa neka ih finansiraju Brisel i Amerika . Dalje , Turska je dozvolila Rusiji sjajne uslove oko korišćenja Bosfora i dardanela , sledeće Turska se obavezala da će prestati da stoji iza ISIS-a a to znači poraz Amerike na cijelom bliskom istoku i poraz terorizma
Preporuke:
2
0
47 sreda, 03 decembar 2014 22:26
Dingo
U vezi pohvala na potez Rusije da se okrene Turskoj, samo da podsetim na staru narodnu poslovicu:
Ko s djavolom tikve sadi o glavu mu se lupaju.

Odustajanje od Juznog tuka kroz Srbiju otkriva poraznu cinjenicu da se na tome uopste nije radilo ni sa jedne strane i da su sve bile prazne price kako sa srpske tako i ruske strane.

Srbija je u ovom momentu ostavljena od svih potpuno sama na ledini ali to je mozda pocetak njenog vaskrsnuca.
Preporuke:
0
1

Anketa

Da li mislite da će u 2025. godini biti održani vanredni parlamentarni izbori?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner