Хроника

Владимир Зеленски: Украјина се суочава са новом фазом општег руског рата. Русија има за циљ да потпуно окупира области Доњецк, Луганск и Запорожје у 2024. години

Штампа
субота, 04. мај 2024.

Украјина се суочава с "новом фазом" општег руског рата, рекао је председник Володимир Зеленски током састанка с граничним чуварима у области Хмељницки.

Кирило Буданов, шеф украјинске војне обавештајне службе (ХУР), рекао је раније да Украјина треба да очекује обновљени руски напад касно у пролеће или почетком лета, а напад би се интензивирао у околини источне области Донбаса.

„Окупатор се сада припрема да прошири свој напад. И сви ми – Украјинци, војници, држава, партнери – морамо учинити све да пореметимо план Русије за напад“, рекао је Володимир Зеленски.

Часив Јар, град у области Доњецк, остаје једна од кључних мета Русије, јер би могао да олакша даље напредовање ка оближњим градовима Костиантнивка, Краматорск и Словјанск, рекао је Олександр Павлиук, командант Украјинских копнених снага.

„Русија има за циљ да потпуно окупира области Доњецк, Луганск и, ако је могуће, Запорожје у 2024. години“,

(Н1)

 
Донирајте НСПМ
[ Почетна страна ]