Хроника

САД: Око 200 пословних лидера потписало отворено писмо у којем тврде да су законске иницијативе за рестрикцију абортуса лоше за бизнис

Штампа
уторак, 11. јун 2019.

 Готово 200 пословних лидера је потписало отворено писмо у којем се тврди да су законске иницијативе широм САД за рестрикцију абортуса лоше за бизнис.

Ова кампања људи из света бизниса уследила је пошто је неколико америчких држава усвојило или размишља да усвоји строже нове законе о абортусу. Они обухватају и предлоге „закона о откуцају срца“, којима би абортус био забрањен чим би се чули откуцаји срца бебе.

У писму које је објављено у Њујорк тајмсу наводи се да рестрикције абортуса представљају опасност по здравље особља и клијената. Извршни директори Слека, Сквера, Зума и Блумберга су међу онима који су потписали писмо с насловом „Немојте забрањивати равноправност“, саопштила је Америчка унија за грађанске слободе, која је помогла да се ова кампања организује.

„Ограничавање приступа свеобухватној здравственој нези репродуктивних органа, укључујући абортус, угрожава здравље, независност и економску стабилност наших запослених и клијената. То умањује нашу способност да успоставимо разноврсне и свеобухватне линије радне снаге, да ангажујемо врхунске таленте широм држава и заштитимо благостање свих људи који сваког дана омогућавају просперитет наших компанија. Просто речено, то је противно нашим вредностима и лоше је за бизнис“, наводи се у писму.

Такозваним предлозима закона о откуцајима срца абортус би био нелегалан оног тренутка када се чују откуцаји срца фетуса. У већини случајева то је у шестој недељи трудноће, пре него што многе жене и открију да су у другом стању. Известан број америчких медијских гиганата јавно је саопштило да ће размислити да ли ће радити у Џорџији, ако тамо ступи на снагу закон о абортусу.

Овом закону су се успротивили и Дизни, Нетфликс и ВарнерМедиа. Боб Игер, извршни директор Дизнија, рекао је да би тзв. закон о откуцајима срца отежао даље снимање у Џорџији. ВарнерМедиа и Нетфликс су саопштили да ће поново размотрити да ли ће радити у Џорџији ако нови закон ступи на снагу.

Џорџији иначе филмске и телевизијске продукције доносе милијарде долара.

(Данас)

 
Донирајте НСПМ
[ Почетна страна ]