Хроника

ЛСВ: Ненад Поповић брутално прекраја истину нападајући амбасадора Маса

Штампа
понедељак, 20. фебруар 2012.

Потпредседник Демократске странке Србије Ненад Поповић „брутално прекраја истину, нападајући амбасадора водеће чланице ЕУ“ Волфрама Маса, саопштила је Лига социјалдемократа Војводине.

Називајући Поповића гласноговорником руског амбасадора у Београду Александра Конузина, ЛСВ у саопштењу оцењује разумљивим што Русију заступа и хвали „носилац Конузинових ордена и човек који пословно сарађује са Русијом“.

Поводом Поповићевог отвореног писма немачком амбасадору Масу, у којем је потпредседник ДСС уз остало навео да је Русија вековни пријатељ Србије и да у будућности треба да постоји још боља сарадња двеју земаља, ЛСВ је истакла да су ЕУ и њене чланице, међу којима и Немачка, „Србији донеле инвестиције, не отимајући при томе енергетску жилу куцавицу (НИС) за петину њене вредности“.

ЕУ и њене чланице су Србији даровале и значајну финансијску помоћ, за разлику од Русије, наводи ЛСВ додајући да је само од Немачке као помоћ, од 2000. до 2011. године, Србији стигло више од 700 милиона евра, што је „скоро дупло више него што је Русија дала за куповину НИС-а“.

Претходни немачки амбасадор (Андреас Цобел) се извинио и отишао из наше земље након изјаве за коју је део јавности сматрао да је непримерена, док се „осион однос руског амбасадора Александра Конузина наставља“.

ЛСВ додаје да ЕУ и њене чланице „не покушавају да од наше земље направе провинцију, нити подгревају екстремне снаге у Србији“ и закључује да Русија „јесте историјски пријатељ Србије, али актуелна владајућа гарнитура по свему судећи то није“.

Поводом бомбардовања Србије (НАТО, 1999. године), које је у отвореном писму Масу споменуо Поповић, ЛСВ у саопштењу наводи да „помоћ коју нам је Русија онда послала, још није стигла“.

У реаговању на Масову изјаву да „Русија током читавог мандата Коштунице није дала ни динара помоћи Србији“, Поповић је у писму немачком амбасадору у Београду навео примере који говоре о значајној економској сарадњи Србије и Русије, као што су међудржавни споразуми у области нафте и гаса, слободној трговини и други.

Поповић је рекао и да све донације ЕУ не могу ни близу да надокнаде штету, од најмање 30 милијарди евра, коју је српска привреда претрпела због НАТО бомбардовања.

(Танјуг)

 
Донирајте НСПМ
[ Почетна страна ]