Хроника

КРИК: Контроверзни крушевачки бизнисмен Горан Макрагић, чије се име помиње у вези са пребијањем Борка Стефановића, као и претњама упућеним Марији Лукић, ухапшен због туче

Штампа
недеља, 12. мај 2019.

Контроверзни крушевачки бизнисмен Горан Макрагић ухапшен је због учешћа у тучи која се синоћ догодила испред једног кафића у Крушевцу, саопштила је полиција. Макрагић је близак Звонку Веселиновићу, а његово име помиње се у вези са пребијањем опозиционара Борка Стефановића, као и претњама упућеним Марији Лукић.

Туча се догодила на степеништу једног крушевачког кафића, а полиција је убрзо ухапсила четворицу учесника – тројицу из Крушевца и једног из околине Урошевца.

Њима је по налогу Основног тужилаштва у Крушевцу одређено дводневно задржавање у полицији након чега ће против њих бити поднета кривична пријава за насилничко понашање, пише у саопштењу.

Међу ухапшенима је и Горан Макрагић, осуђивани крушевачки бизнисмен, који је у тучи задобио више убодних рана, пише Н1.

Његово име се последњих месеци неколико пута појавило у јавности.

Макрагић је у децембру прошле године саслушан због напада на једног од представника опозиционог Савеза за Србију Борка Стефановића у Крушевцу. Фотографије Стефановићеве окрвављене главе шокирале су јавност, а овај догађај покренуо је протесте у Београду који су првобитно носили назив „Стоп крвавим кошуљама“.

Стефановић је означио Макрагића као организатора напада на њега тврдећи да тројица ухапшених имају пословне и друге везе са овим бизнисменом.

Он је, међутим, на саслушању негирао ове оптужбе рекавши да осумњичене познаје само „из виђења“. Тада је навео да је могуће да има њихове бројеве телефона јер, како је рекао, у телефону има „сигурно 1.500 бројева“.

„Могуће је да када ме неко сретне или види у граду, у пролазу, или када сам у колима, окрене ме телефоном, али је све то у смислу онога: ’Како си?’, ’Шта радиш?’ и томе слично“, казао је Макрагић пред тужиоцем.

О Макрагићу је јавно говорила Марија Лукић која је председника општине Брус Милутина Јеличића Јутку пријавила због вишегодишњег сексуалног узнемиравања.

Она је пре два месеца, у емисији „Живот прича“, испричала да јој је Макрагић претио јер је на свом фејсбук профилу објавила поруке које јој је Јеличић слао.

Како је тада рекла, Макрагић је са још неколико особа дошао у Брус и тражио јој да обрише фејсбук објаве, Јеличића не пријављује полицији и да ће, док буде поштовала договор, бити безбедна. Она је казала и да јој је заједнички познаник који је уговорио састанак са Макрагићем рекао да су људи који долазе да причају са њом блиски врху власти и да су „из државне безбедности“.

„Ја нисам до тад срела тог господина (Горана Макрагића). Јутка га је помињао више пута, не само мени него и другим људима који су били у окружењу, у контексту да је он близак са њим, да може да га пошаље да заплаши неког и да је његов човек“, рекла је Лукић (више о томе прочитајте овде).

Макрагић је и раније имао проблема са законом. Осуђиван је више пута, а последњи пут средином јануара због нелегалног ископавања шљунка.

У овом поступку судило му се са двојицом озлоглашених бизнисмена које косовско тужилаштво сумњичи у истрази убиства српског политичара са Косова Оливера Ивановића – Звонком Веселиновићем и његовим кумом Миланом Радоичићем.

Макрагић и Веселиновић осуђени су на по две године затвора, док је Радоичић ослобођен оптужби. Они су, како је судије утврдиле, током 2011. и 2012. нелегално копали шљунак, а затим га користили за градњу дела пута од Пирота до Димитровграда која припада Коридору 10.

Почетком двехиљадитих година Макрагић је неколико пута осуђиван на условне казне од по годину дана, између осталог и због ометања службеног лица у обављању посла.

Против њега је поднето и неколико кривичних пријава тужилаштвима у Крушевцу – због насилничког понашања, угрожавања безбедности и изнуде, али су све одбачене.

Послови

Макрагић је власник фирме „Голд 037“ која се бави угоститељством и преко које је држао ресторан „Слобода“ у Врњачкој бањи, као и фирму „Структа“ у Словенији.

До октобра прошле године Макрагић је је поседовао и фирму „Мак 037“ која се бавила изградњом путева и преко које је држао и бројне кафиће у различитим градовима Србији. Управо је преко ове фирме градио део Коридора 10 користећи противзаконито ископан шљунак.

„Мак 037“ је добила најмање два тендера – хотел у власништву ове фирме добио је посао репрезентације града Крушевца, а унајмила ју је и крушевачка градска топлана да за око 12.700 евра превози угаљ.

До средине 2017. године у Макрагићевом власништву био је и ресторан „Бацарди“ у Крушевцу.

(КРИК)

 
Донирајте НСПМ
[ Почетна страна ]