Барселона победом над Портом освојила Суперкуп Европе

Штампа
субота, 27. август 2011.

Фудбалери Барселоне освајачи су овогодишњег Суперкупа Европе, пошто су савладали екипу Порта са 2:0. Барса је још једном показала да је најквалитетнија екипа у Европи, у мечу против врло доброг Порта, прошлогодишњег освајача Лиге Европе.

Првак Европе, екипа Барселоне, забележила је нову, готово рутинску победу и ставила до знања ривалима да ће и ове сезоне бити најозбиљнији кандидат за освајање титуле клупског првака Европе.

Каталонци су повели крајем првог полувремена, када је Лио Меси, званично најбољи фудбалер света у избору Уефе, прошао голмана Хелтона и спровео лопту у мрежу.

Други део меча протекао је у настојањима Португалаца да изједначе резултат, али и у лепим контранападима Барсе. Из једног таквог напада, Барса је стигла и до другог гола, а стрелац је био резервиста Сеск Фабрегас. Играо се 88. минут меча.

Лепу фудбалску представу донекле је покварио Колумбијац Фреди Гуарин, који је у финишу меча зарадио црвени картон због оштрог и непотребног старта над Хавијером Маскераном.