Početna strana > Debate > Srbija i NATO > Za smenu ministra odbrane
Srbija i NATO

Za smenu ministra odbrane

PDF Štampa El. pošta
Srpski sabor Dveri   
nedelja, 26. april 2009.

Ko komanduje Vojskom Srbije?

Srpski sabor Dveri svim zvaničnim institucijama naše države postavlja pitanje da li je Srbija još uvek demokratska zemlja u kojoj se poštuje podela vlasti i politička težina koju imaju demokratski izabrane institucije kakva je Narodna skupština Srbije?

Narodna skupština Srbije (kao državni organ sa najvećim demokratskim legitimitetom u državi) donela je rezoluciju o vojnoj neutralnosti Srbije i, koliko je poznato, ta rezolucija do danas nije izmenjena.

Na osnovu čijih i kakvih ovlašćenja onda ministar vojni odlučuje da naše vojnike pošalje na vojne manevre NATO-a u Gruziju? Zašto se u Srbiji još uvek ćuti o skandaloznoj vesti koju su objavile mnoge svetske agencije: da će Vojska Srbije biti među 19 učesnika NATO vežbi u Gruziji? Na ovu bruku i sramotu za srpski narod postoji samo jedan odgovor: hitna smena ministra odbrane u Vladi Republike Srbije.

U trenutku kada predsednik Rusije Dmitrij Medvedev obustavlja saradnju sa NATO-om zbog vojnih vežbi na granici Rusije i kada se u samoj Gruziji ne zna kolika je politička težina režima Mihaila Sakašvilija (pošto su u toku veliki protesti opozicije sa zahtevom za njegovu smenu), naš ministar vojni, drsko poništavajući odluku svih demokratskih ustanova Srbije samovoljno šalje naše vojnike u pomoć NATO paktu i diktatoru Sakašviliju!!!

Postajemo li LatinoSrbija?

Zvanično zahtevamo, u ime autentične srpske i pravoslavne javnosti čiji smo predstavnici, da nam Predsednik Srbije, Predsednik Narodne Skupštine Srbije i Predsednik Vlade Srbije odgovore na sledeća pitanja:

-kada je i kojom odlukom u Srbiji ukinuta parlamentarna demokratija i uveden režim vojne hunte na čelu sa ministrom vojnim?

-da li naši vojnici na manevrima u Gruziji potvrđuju da smo, protiv rezolucije Narodne skupštine Srbije, postali članice NATO?

-da li naši vojnici u Gruziji (zajedno sa drugim NATO snagama) postaju pretorijanska garda diktatora Sakašvilija, kako bi zastrašili gruzijsku opoziciju?

-ko će snositi odgovornost za ugrožavanje života i zdravlja naših vojnika u slučaju oružanih sukoba u Gruziji?

Nezavisno od odgovora koji ćemo dobiti od institucija Srbije na ova pitanja, Dveri žele da podsete našu javnost na svu sramotu i posledice koje će ovako slugeranjska odluka ministra vojnog izazvati:

-na naše odnose sa Rusijom i njenu podršku srpskoj borbi za odbranu Kosova i Metohije,

-na činjenicu da se Srbija pretvara u banana republiku u kojoj NATO ambasadori određuju našu spoljnu i unutrašnju politiku,

-na činjenicu da su NATO ambasadori na sličan način decenijama u Latinskoj Americi ovako podržavali ministre vojne u rušenju legitimnosti demokratskih ustanova i da je to kao posledicu tim zemljama ostavilo razorenu privredu, korumpirane države i masovne grobnice političkih protivnika,

-na činjenicu da čak ni nacisti nisu uspeli da đenerala Nedića nateraju da srpske vojnike pošalje protiv Rusije, a da je aktuelni ministar vojni pokazao veći stepen kolaboracije prema NATO paktu nego što je okupirana Srbija pokazivala prema Silama Osovine,

-na činjenicu da se u trenutku desetogodišnjice od NATO bombardovanja nastavljaju pripreme za ulazak Srbije u NATO uprkos protivljenju Skupštine i većine naroda Srbije.

Srpski sabor Dveri će podržati sve proteste protiv ove sramote na časti Srbije, kao i pokrenuti inicijativu za smenu ministra odbrane u Vladi Republike Srbije koji je Srbiju obrukao više nego iko u moderno doba.

U Beogradu, 22. aprila 2009.