Речи и мисли

Речи и мисли 101

Штампа
Александар Лазић   
среда, 14. јануар 2009.
Ваистину добри!

"Апелујем је на државне институције и Црногорску академију наука и умјетности да нашој вјерској организацији више не честитају божићне празнике." (Рифат Фејзић, реис Исламске заједнице у Црној Гори, 03. јануар 2009, "Бета")

"Наш добри Фејзић нема разлога да се љути, ако ћемо по Курану. Исус из Назарета у Курану се помиње и слави као претходник Мухамедов, у Ираку, 95 одсто муслиманској земљи, Божић је проглашен државним празником, а у Сирији је подигнута џамија посвећена Христу." (Амифилохије, митрополит црногорско-приморски, 04. јануар 2009, "Бета")

&

"И – било би добро да наш добри Амфилохије не покуша да изглади ствари са Фејзићем. Јер би у помиритељску посету могао да иде с печеном гудом под мишком." (Раде Станић, уредник "Теме дана", 05. јануар 2009, "Политика")

Јави се (макар) север!

"Међународна заједница је потценила и понизила Србију признавањем Косова. Проблем Косова и даље постоји, треба инсистирати на наставку разговора, али их овог пута базирати на захтеву да север Косова остане у Србији. Остали део нека се припаја коме хоће." (Милорад Додик, председник Владе Републике Српске, 08. јануар 2009, "Вечерње новости")

Крхка бистроћа

Славица Ђукић-Дејановић, председница Скупшитне из СПС-а:

"Не знам ниједну владу у којој ствари теку као бистар планински поток." (03. јануар 2009, "Блиц")

"[Владајућа већина] јесте стабилна, али крхка." (05. јануар 2008, "Курир")

&

"Сешћемо са Г 17 и видети има ли суштинског проблема. Ја га не видим. Видим само нека нервозна реаговања." (Борис Тадић, председник Србије и ДС-а, 01. јануар 2009, "Вечерње новости")

"Динкић не разуме суштину коалиционе владе која је састављена од неколико странака." (Мирко Цветковић, председник Владе, 30. децембар 2008, "Правда")

"У овој влади са ДС-ом ми имамо потпуно иста опредељења према европском путу. Тачно је да смо из сасвим друге групе партија што се тиче социјалдемократије и гледања на ту страну медаље. Међутим, ја видим да влада полако скреће у ову страну коју ми пропагирамо од самог почетка, тако да се почело са великим социјалним обећањима, а сад се видело шта је реално и шта се може извршити." (Млађан Динкић, потпредседник Владе и председник Г17, 08. јануар 2009, "Танјуг")

Буџет не пита за количину и цену

О томе како је усвојен буџет:

"[Цена договора с радикалима у парламенту] не би била већа него кад се договарало с Николићем. Зашто неко не пита колика је цена кад Чеда Јовановић да кворум?" (Ивица Дачић, заменик председника Владе и председник СПС-а, 01. јануар 2009, "Курир")

"Видели сте и по телефонским разговорима који су обављани, када Војислав Шешељ зове Драгана Тодоровића неколико пута док траје седница да провери да ли су ови испунили све или нису. Колико сам ја чуо, радило се не само о мом месту, него и о три мандата народних посланика који су нам приступили касније, о томе да се у општини Земун не уводе привремене мере и о два милиона евра." (Томислав Николић, председник СНС-а, 01. јануар 2009, "Правда")

"Није тачна тврдња Томислава Николића да је СРС од власти у Београду добила два милиона евра да би омогућила усвајање буџета у Скупштини Србије. Ја сам активно учествовао у преговорима око изгласавања буџета и поставио сам услове за изгласавање, али су то били услови политичке, а не новчане или корупционашке природе." (Војислав Шешељ, председник СРС-а, у Хашком трибуналу, 08. јануар 2008, "Бета")

"Нажалост, до таквог односа са Шешељем дошло је пошто је буџет зависио од СРС-а, а за то је крива управо Влада. Ипак, нема речи о томе да је сад Шешељ добар дечко." (Александра Јерков, посланик ЛСВ-а, 10. јануар 2008, "Прес")

Гле, Срби!

"Не мислим да је бити Србин било шта посебно, али сам против тога да нас било ко напада зато што смо Срби." (Вук Јеремић, министар спољних послова, 06. јануар 2008, "Прес")

"Само српски [пасош имам], на име Филип Цептер. Име и презиме сам променио 2000. године, после бомбардовања Србије, када ми се, за тренутак, све смучило, али никада да бих прикрио своје порекло. Напротив, да бих га истакао. Само злонамерни то не могу да разумеју." (Милан Јанковић, или Филип Цептер, бизнисмен, 04. јануар 2009, "Политика")

Берићетна криза

"Ова 2009. година би могла да буде берићетна." (Драган Марковић Палма, председник ЈС-а, 08. јануар 2008, "Ало!")

"Ствари су сурово једноставне – нема никакве мудрости да се повећају зараде док траје највећа економска криза." (Мирко Цветковић, 06. јануар 2008, РТС)

"Што се тиче економске кризе подсетио бих да је Влада имала сасвим нов и невероватан приступ са образложењем да криза може бити развојна шанса Србије." (Војислав Коштуница, председник ДСС-а, 01. јануар 2009, "НИН")

&

"Почетком 2009. појефтиниће месо, месне прерађевине и хлеб." (Слободан Милосављевић, министар трговине и услуга, 25. децембар 2008, "Бета")

"Динар ће наставити да слаби, а услед тога можемо током јануара да очекујемо и драстична поскупљења." (Јуриј Бајец, професор Економског факултета и саветник премијера Србије, 10. јануар 2008, "Прес")

Ложићемо коријење!

"Издржаћемо колико год буде требало!" (Душан Бајатовић, директор "Србијагаса", на питање "колико дана Србија може да издржи без гаса", 09. јануар 2009, "Прес")

"Моја породица је одмах отишла на посао и ништа нисмо укључивали." (Петар Шкундрић, министар рударства и енергетике, "који такође није имао грејање", 09. јануар 2009, "Прес")

Одрицање (и) од себе

Ивица Дачић:

"Ма, ја сам се одрекао свега. Одрекао сам се практично свог приватног живота. Чак и да имам много пара, не бих имао на шта да потрошим." (06. јануар 2008, "Блиц")

"Мој живот је вечна борба с килограмима, али тако вежбам свој карактер." (01. јануар 2009, "Курир")

"Један сам од ретких политичара који је крштен кад му је било време, што је оставило трајне последице по оне који су крштени касније, па се сада понашају као некрсти." (01. јануар 2009, "Курир")

&

Драган Ђилас, градоначелник Београда, 01. јануар 2009, "Правда":

"Моја животна филозофија се заснива на томе да сву добит коју остваре моје фирме дам у хуманитарне сврхе."

"Са многима пак не комуницирам, па немам проблема у комуникацији." (о томе како сарађује с коалиционим партнерима)

Чупање с предумишљајем

"Од Николића сам очекивао да поднесе оставку пошто је у Скупштини почупао посланика Србољуба Живановића." (Драган Тодоровић, шеф посланичког клуба СРС-а, 09. јануар 2009, "Прес")

"А тај што је вређао, тај Србољуб Живановић, пола сата после инцидента поново ми је добацивао! Викао ми је 'педеру', 'издајниче'... Али, више није помињао ни мајку, ни жену. Сећам се да сам, када су ме радикали једном оптуживали да им отимам посланике, поручио Живановићу: 'Србо, звао бих и тебе, али си се баш тог дана по 12. пут оженио!' А он мени после каже: 'Е, Томо, ниси у праву, 13. пут сам се женио!' И шта друго да мислиш о таквом човеку. Он има 13 жена, а ја једну за цео живот, Драгицу!" (Томислав Николић, 01. јануар 2009, "Прес")

Звездано небо (и Томислав) над нама

"Ванредни парламентарни избори биће одржани између 15. децембра 2009. и 15. фебруара 2010. године, Цветковићева влада биће четврта узастопна коју ће оборити Млађан Динкић, а велике шансе да буде нови премијер има Томислав Николић. Најбољи период за Николића почиње од његове 58. године, дакле од краја ове и почетка следеће године. И то му је изузетно важна година у животу, тада ће бити врхунац његове каријере и зато би могао да буде и премијер, пошто председник не може да буде, јер ускоро неће бити председничких избора. Николић има невероватан аспект, његов владар Уран је на само два степена од подзнака, што је одлика врло успешних људи. У тој његовој 58. години Уран и Месец ће правити аспект, а знамо да је Месец планета патриотизма." (Бојан Димитријевић, бивши министар и садашњи члан СНС-а, "који се у слободно време бави астрологијом", 05. јануар 2009, "Прес")

ВРЕМЕПЛОВ

"Од нас зависи да ли нам се црно пише. Баш у оваквој светској финансијској кризи и у претећој рецесији се можда налази шанса за убрзани развој Србије, можда не на начин који смо предвиђали до данас, али на начин који морамо да осмислимо у годинама које долазе." (Борис Тадић, октобар 2008, РТС)

"Нема ничега у наталним картама Тадића и Коштунице што би наговештавало крај владе или сарадње између њих двојице. Коштуница је тај који ће морати више да се прилагођава, већи коалициони терет је на њему и од тог попуштања зависиће и опстанак владе." (Бојан Димитријевић, децембар 2007, "Глас јавности")

 
Донирајте НСПМ
[ Почетна страна ]