Početna strana > Debate > Kosovo i Metohija > Treći novembar - dan nacionalnog poniženja i sramote u režiji Vlade i Aleksandra Vučića
Kosovo i Metohija

Treći novembar - dan nacionalnog poniženja i sramote u režiji Vlade i Aleksandra Vučića

PDF Štampa El. pošta
Pokrajinski odbor DSS   
ponedeljak, 03. novembar 2014.

TREĆI novembar 2013. godine u istoriji srpskog naroda obeležavaće se kao dan nacionalnog poniženja, srpske bruke i sramote koju je aktuelna vlast namenila sopstvenom narodu.

Toga dana je režim Aleksandra Vučića prisiljavao Srbe uz primenu brojnih represivnih procedura da izađu na lokalne separatrističke izbore koje je raspisala predsednica samoproglašene države Kosovo Atifete Jahjaga.

Metode prisile su bile raznovrsne, od pretnje gubitkom posla do ugoržavanja lične bezbednosti.

Najsramniji je postupak srpske žandarmerije koja je zajedno sa svojim tadašnjim komandantom Bratislavom Dikićem bila na Kosovu i Metohiji i zajedno sa ROSU policijom, KFOR-om i EULEX-policijom navodno obezbeđivala izbore.

Kada je krajem dana već bila očita činjenica u Kosovskoj Mitrovici da su Srbi apsolutno bojkotovali izbore, žandarmerija je navukla fantomke i porazbijala biračke kutije sa jedinim ciljem da se izbori ponove.

Građanima Kosovske Mitrovice i danas odjekuje u ušima zahtev ondašnjeg prvog potpredsednika Vlade Aleksandra Vučića NATO paktu da mu dozvoli četrdeset pet minuta da sa kompletnim bezbedonosnim snagama uđe na Kosovo i Metohiju kako bi „disciplinovao” Srbe.

Nažalost, upravo tih dana smo čuli da ondašnja dva čelna čoveka srpske vlade sasvim neosnovano i bez ikakvog dokaza, što je vreme potvrdilo, a na jedan podao način optužuju Srbe koji su bojkotovali izbore za ubistvo litvanskog policajca. I to nije kraj srpskog moralnog srozavanja od strane vlasti koja je za bacanje bombe u kafiću „Panda“ u Peći 1998. godine gde je ubijeno šestoro srpskih mladića, optužila srpske obaveštajne službe bez ikakvih argumenata.

Posledica takvog moralnog pada je i vijorenje zastave „Velike Albanije” na stadionu Partizana u srpskoj prestonici i to u režiji brata zvaničnog predsednika vlade Albanije. Takva poruka ne smeta predsedniku Vlade Srbije da ipak zvanično primi predsednika vlade Albanije koja jasno pokazuje teritorijalne pretenzije prema Srbiji.

Doduše, i sama javnost Srbije u zadnje dve godine je primetila da je iz vokabulara predsednika Vlade iščezla sintagma da je Kosovo deo Srbije. Ovo je naročito uočljivo posle potpisivanja Briselskog sporazuma.

 (saopštenje Pokrajinskog odbora DSS za Kosovo i Metohiju)