петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Звездан Терзић негира кривицу
Хроника

Звездан Терзић негира кривицу

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 18. јануар 2011.

 БЕОГРАД – Бивши председник Фудбалског савеза Србије Звездан Терзић негирао је у понедељак пред Вишим судом у Београду кривицу за злоупотребе у трансферима фудбалера и навео да је од 1997. године до 2005. године као директор ОФК Београда радио искључиво у интересу клуба који је унапредио, а не оштетио.

Тужилаштво се на судјењу сагласило са предлогом одбране да Терзић буде пуштен из притвора и да се брани са слободе уз јемство од 200.000 евра, а о том предлогу накнадно ће одлучити судско веће којим председава судија Данко Лаушевић.

Терзић је у одбрани навео да је фудбалер Вања Грубач 1998. године прешао у немачки Хамбург (Хамбургер Спорт-Вереин ХСВ) и да је на захтев Немаца који су хтели да избегну плаћање пореза Грубачева трогодишња плата од милион и 100.000 немачких марака приказана као обештећење ОФК Београду.

"То је уобичајена пракса у готово свим клубовима, јер се нигде у Европи не плаћа порез на обештећење. Мени су Немци дали два чека које сам уновчио и предао новац Грубачу који ми је потписао признанице да је примио новац и те признанице постоје у клубу. Технологија исплате није битна, то је свакако био Грубачев новац", рекао је Терзић.

Терзић је додао да тај новац није уплаћен на рачун ОФК Београда јер би то трансфер учинило компликованијим и додао да је опште познато да је деведесетих година постојало велико неповерење у банкарски систем Србије.

Судјење ће бити настављено 18. марта. Судјењу су присуствовали, измедју осталих, и фудбалери Митар Мркела, Душко Тошић, Огњен Короман и Михајло Пјановић.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер