петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Зорана Михајловић: Грчић може да говори шта хоће, није Зорана запалила багер. Покушава да своју одговорност пребаци на друге
Хроника

Зорана Михајловић: Грчић може да говори шта хоће, није Зорана запалила багер. Покушава да своју одговорност пребаци на друге

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 13. јануар 2022.

 Министарка рударства и енергетике Зорана Михајловић рекла је да бивши в.д. директора Електропривреде Србије (ЕПС) Милорад Грчић као грађанин може да говори шта год хоће, али да као директор мора да положи рачуне.

Тачно се, како је Михајловић рекла на ТВ Хепи, зна шта је чији посао, „није Зорана запалила багер, Грчић је покушавао да своју одговорност пребаци на друге и нормално је да према неком ко је против нестручниости и нерада има отпора“.

Додала је да јој је драго „да имамо новог директора“ који ће успоставити стабилан високопрофитабилан електроенергетски систем“. Оценила је да ће требати неколико година да се стабилизује систем у рударском басену „Колубара“.

Грчић је дао неопозиву оставку и у писму председнику Србије Александру Вучићу и премијерки Ани Брнабић оптужио министарку Михајловић да ће, ако остане на тој функцији, одвести електроенергетски систем у пропаст.

Михајловић је рекла да су хаварије у ЕПС-у, а шест их је било од 11. децембра, последица незнања, јавашлука, нагомилавања проблема и њиховог нерешавања.

"Ово је цена за године нерада у ЕПС-у. До 11. децембра се увозило око четири одсто потребне електричне енергије, а од тада од 10 до 30 одсто, зависно од тога шта се дешава у електроенергетском систему који још није поуздан", рекла је Михајловић.

Додала је да ЕПС 30 година није изградио ниједан нови електроенергетски објекат, да није обнављана механизација, па има багера који су из 1968. године, за које више нема делова, да нису отварана нова поља угља.

Истакла је да ни Електродистрибуција Србија (ЕДС) није инвестирала у мрежу, а да су и инвестиције у Електромрежи Србије (ЕМС) биле успорене.

Михајловић је рекла да су и ЕПС и ЕМС и ЕДС, који су пре неколико дана тражили измену Закона о обновљивим изворима енергије, учествовали у изради тих закона и да је у њега унето оно што су предложили.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер