петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Железнице Србије, Кине и Мађарске потписале Меморандум о разумевању за рад на Студији изводљивости за пругу Београд - Будимпешта
Хроника

Железнице Србије, Кине и Мађарске потписале Меморандум о разумевању за рад на Студији изводљивости за пругу Београд - Будимпешта

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 01. фебруар 2015.

БЕОГРАД – Железнице Србије, Кинеска железничка корпорација и Корпорација мађарских државних железница потписали су Меморандум о разумевању за рад на Студији изводљивости за Пројекат мађарско-српске пруге Београд - Будимпешта, саопштиле су данас српске Железнице.

У име Железница Србије, Меморандум је потписао генерални директор Мирослав Стојчић.

Овај документ у складу је са Меморандумом о разумевању о сарадњи за пројекат мађарско - српске железнице, који су потписале Кина, Мађарска и Србија, као и са планом сарадње за рад на студији изводљивости.

Српске, кинеске и мађарске железнице дефинисале су овим документом план рада на студији изводљивости за изградњу и модернизацију пруге Београд - Будимпешта.

Тако ће Студију изводљивости за Пројекат мађарско-српске пруге урадити кинеска, мађарска и српска страна. Мађарска и српска страна ће свака за своју железницу посебно урадити извештаје за студију изводљивости, а затим ће их поднети кинеској страни.

Кинески партнери ће сумирати извештаје из Србије и Мађарске и направити општи извештај о изводљивости.

Утврђеним динамичким планом, до 15. фебруара кинеска страна ће послати техничке инжењере у Србију и Мађарску ради спровођења испитивања на лицу места, а мађарска и српска страна ће обезбедити инжењере за сарадњу са кинеским партнерима.

Ова активности већ је почела да се реализује у Србији. Тако су кинески стручњаци јуче са представницима Железница Србије и саобраћајног института ЦИП обилазили пругу Београд - Суботица, како би се на лицу места уверили у стање инфраструктуре и све друге параметре значајне за израду студије изводљивости.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер