четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Запослени у социјалној заштити траже веће плате
Хроника

Запослени у социјалној заштити траже веће плате

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 11. фебруар 2011.

БЕОГРАД - Синдикат запослених у социјалној заштити затражио је данас од Владе Србије увећање основице за обрачун и исплату плата запослених у социјалној заштити за 14,5 одсто у 2011. години, подсетивши да плате запослених у тој области нису увећаване од 2007. године.

У саопштењу је наведено да је један од захтева синдикалаца и повлачење предлога Закона о изменама и допунама о платама у државним органима и јавним службама из скупштинске процедуре, као и обезбеђивање средстава за исплату јубиларних награда за 2009. и 2010. годину.

На седници Републичког одбора тог синдиката указано је да нема социјалног дијалога и да се одлуке доносе једнострано, а да је за незадовољавајуће стање запослених у социјалној заштити одговорна Влада Србије.

Права запослених у социјалној заштити су угрожена, Влада Србије је једнострано умањила, стопирала или укинула поједина права и такво стање директно утиче на квалитет рада, егзистенцију запослених и њихових породица, саопштио је синдикат.

У саопштењу синдиката се додаје и да се од владе захтева да обезбеди средства за исплату најнижег загарантованог дохотка, јер, како је наведено, велики број запослених у социјалној заштити имају лични доходак испод загарантованог.

Синдикат тражи и корекцију коефицијената за обрачун плата, који су, како наводе, несразмерни тежини послова у установама социјалне заштите, остваривање права социјалног дијалога између синдиката и Владе, као и синдиката послодаваца, односно оснивача и потписника посебног Колективног уговора.

У саопштењу се додаје да ће Синдикат запослених у социјалној заштити, у циљу одбране права запослених, користити све законске могућности укључујући и штрајк, како би се положај запослених у социјалној заштити довео у "нормалне оквире".

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер