уторак, 23. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Вук Јеремић: Срамна опструкција истраге о трговини органима
Хроника

Вук Јеремић: Срамна опструкција истраге о трговини органима

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 21. децембар 2011.

БЕОГРАД - Министар спољних послова Србије Вук Јеремић изјавио је данас да је неизвесан исход консултација у Савету безбедности Уједињених нација о нацрту резолуције Србије о успостављању механизама надзора и извештавања тог тела УН о истрази о трговини људским органима на Косову коју води Еулекс, јер постоје велики отпори том предлогу.

Отпор успостављању пуне транспарентности истраге о трговини људским опрганима представља чин моралне абдикације пред окорелим криминалцима и ратним злочинцима, рекао је Јеремић на конференцији о односима Србије и Европске уније.

Јеремић је нагласио да би њега као министра спољних послова било срамота када би испред своје земље морао да објашњава због чега се противи пуној транспарентности о истрази чији је циљ утврђивање пуне истине о томе шта се догодило.

Он је додао да му је министар спољних послова једне велике земље из Европе пренео да ће ако Србија настави да инсистира на резолуцији о трговини људским органима у Савету безбедности, то бити доживљено као акт непријатељства према његовој земљи.

"Сматрам да је такво понашање и гледање на питање утврђивања истине о томе шта се заиста догодило срамота", оценио је Јеремић и напоменуо да то Србију неће одвратити од инсистирања на томе да се истина утврди.

Јеремић је истакао да не може да каже да ли ће се о резолуцији гласати данас, или ће бити потребне нове консултације и додао да нема озбиљне истраге уколико мандат за то не одобри Савет безбедности.

Он је објаснио да истрага мора да буде спроведена у земљама које се простиру на три континента и нема никога на свету ко може да спроведе обавезујућу истрагу без мандата Савета безбедности.

(Фонет)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер