среда, 24. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Војислав Коштуница: Србија "упада у замку", могућ велики пораз у УН
Хроника

Војислав Коштуница: Србија "упада у замку", могућ велики пораз у УН

PDF Штампа Ел. пошта
субота, 31. јул 2010.

Београд - Лидер ДСС-а Војислав Коштуница изјавио је да Србија "упада у замку" постављајући питање Косова пред Генералну скупштину УН.

Коштуница упозорава да у том случају може доћи до великог пораза, посебно после неповољног мишљења Међународног суда правде.

Србија у Уједињеним нацијама (УН) треба да се држи Савета безбедности у коме има подршку Русије и да тужи једну државу међународном суду правде, а не да тражи расправу у Генералној скупштини УН, изјавио је данас председник Демократске странке Србије Војислав Коштуница.

"Уместо да се са обе руке чврсто држимо Савета безбедности где имамо подршку Русије да се не може мењати Резолуција 1244, погубном и потпуно несхватљивом политиком питање Косова се измешта у Генералну скупштину где је могуће да ће доћи до великог пораза, посебно после неповољног мишљења МСП", навео је Коштуница у изјави достављеној медијима.

Према његовој оцени, Србија све дубље упада у замку "коју сама себи поставља" али, навео је он, још има времена да се заустави "срљање у замку и пропаст".

"Србија треба уместо подношења резолуције у Генераланој скупштини да тужи једну државу пред МСП. Морамо се држати за Савет безбедности јер је то за нас потпуно безбедно и треба тужбом даље оспоравати постојање лажне државе Косово", изјавио је Коштуница.

Србија је неколико дана после објаве мишљења МСП да декларација о независности Косова није противна међународном праву, Генералној скупштини поднела Предлог резолуције у којој се наводи да једнострана сецесија није прихватљив начин за решавање територијалних питања.

(Тањуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер