петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Војислав Коштуница: Моја влада није преговарала са Младићем
Хроника

Војислав Коштуница: Моја влада није преговарала са Младићем

PDF Штампа Ел. пошта
субота, 14. мај 2011.

Председник Демократске странке Србије и бивши премијер Војислав Коштуница казао је да његова влада није преговарала са хашким бегунцем Ратком Младићем о предаји, нити је на било који начин опструирала сарадњу са Хашким трибуналом.

„Никаквих преговора са Ратком Младићем није било и то је врло лако установити. И тада су постојали тимови који су се бавили сарадњом са Хашким трибуналом. Није један човек одлучивао о томе, није једна странка одлучивала о томе, иако се на ДСС сада сваљују оптужбе због неспособности садашње власти”, рекао је Коштуница у интервјуу за агенцију Бета.

Лидер ДСС је казао да је у време његове владе постојала сарадња са Хашким трибуналом и да се она трудила да „скине то бреме са плећа Србије”.

„Све изван тога је покушај да се одговорност садашње власти пребаци на неког другог...имате владу која, уместо да сноси одговорност за своју политику, ту одговорност пребацује на ДСС као да је она на власти”, рекао је он.

Коштуница је казао да је све што је знао о побуни Јединице за специјалне операције у новембру 2001. године казао на конференцији за новинаре ДСС и да је све то могао да чује и тужилац за организовани криминал Миљко Радисављевић који је најавио истрагу о политичкој позадини убиства премијера Зорана Ђинђића у марту 2003. године.

„Поред тога, додао сам још нешто. Апсолутно никог од тих људи који су на различите начине уплетени у убиство премијера Ђинђића не познајем”, рекао је председник ДСС.

Коштуница је изразио задовољство због тога што Телеком Србија није продат и оценио да ту компанију ни по коју цену не би требало продавати.

„Државни интерес Србије је да се не одриче тог блага какав је Телеком. Ту је, не само могућност профита у будућности, већ и нешто што је бренд Србије, нешто повезано са безбедношћу. Има неколико јавних предузећа којих се Србија ни по коју цену не сме одрећи - Телеком је једна од њих, ЕПС друга и тако даље. Многе европске државе су се заштитиле на исти начин”, рекао је Коштуница.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер