четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Војислав Коштуница критиковао споразум са ММФ-ом
Хроника

Војислав Коштуница критиковао споразум са ММФ-ом

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 26. март 2009.

У изјави достављеној медијима, Војислав Коштуница, председник ДСС-а, рекао је да је тај аранжман доказ да је Влада Србије, уместо вођења реалне економске политике, најгрубље обмањивала грађане и да је "земљу довела до ивице потпуног колапса". Влада Србије и Међународни монетарни фонд постигли су споразум о кредитном стенд-бај аранжману у износу од око три милијарде евра, који ће трајати до априла 2011. године.

"Када се упореде предизборна обећања и програм који је изложио премијер Мирко Цветковић са новим аранжманом који је склопљен са ММФ-ом, јасно се види да ће сви грађани Србије скупо платити лажна обећања и преваре ове неспособне Владе", рекао је председник ДСС-а. Поводом најаве увођења солидарног пореза, Коштуница је оценио да је то "нова превара Владе" и да ће тај порез "бити неподношљив намет грађанима Србије". "То није солидарност у овој великој кризи, како Влада покушава поново да обмане грађане, већ је то одузимање пара од осиромашеног народа", закључио је Војислав Коштуница.

А Нова Србија саопштила је да је нови аранжман са Међународним монетарним фондом доказ да се Влада Србије "задужује не питајући за цену" и да нема стратегију за излазак из кризе. Како се наводи у саопштењу, аранжман је "тежак ударац за српску привреду и стандард грађана", чије ће последице "осећати многе генерације". Наводи се да је Србији "потребна озбиљна и одговорна Влада", која може да сачува радна места и одржи ликвидност привреде без задуживања и да је потребно стимулисати извоз и покренути производњу у Србији.

(Б92)

 

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер