четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Владин предлог закључака поводом скупштинске дебате о Косову
Хроника

Владин предлог закључака поводом скупштинске дебате о Косову

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 26. јул 2010.

1. Народна скупштина сматра да Међународни суд правде приликом давања саветодавног мишљења није одговорио на суштинско питање легалности права на сецесију косовских Албанаца и да није легализовао етнички мотивисан покушај отцепљења Косова и Метохије од Републике Србије.

2. Народна скупштина потврђује досадашњу политику очувања суверенитета и територијалног интегритета Републике Србије вођену на основу свих ранијих одлука Народне скупштине о Косову и Mетохији и налаже влади коришћење свих расположивих дипломатских и политичких средстава која стоје на располагању сувереним државама, чланицама Уједињених нација у активностима ка остварењу тог циља.

3. Народна скупштина изражава пуно опредељење за остваривање државног и политичког јединства по питањ очувања Косова и Метохије и потврђује да Република Србија никада неће ни експлицитно ни имплицитно, признати једнострано проглашену независност Косова и Метохије.

4. Народна скупштина сматра де је неопходно да се путем мирних преговора дође до трајног, одрживог и обострано прихватљивог решења за Косово и Метохију, у складу са Уставом Републике Србије, које ће омогућити историјско помирење српског и албанског народа, као и мир и стабилност региона.

5. Народна скупштина изражава подршку влади у процесу подношења резолуције у Генералној скупштини Уједињених нација, чије би усвајање отворило пут да се кроз преговоре дође до компромисног решења за Косово и Метохију.

6. Нардна скупштина овлашћује владу да предузме све дипломатске напоре у правцу усвајања те резолуције у Генералној скупштини Уједињених нација.

(Блиц)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер