петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Вјекослав Беванда: У БиХ се може десити „грчки синдром”
Хроника

Вјекослав Беванда: У БиХ се може десити „грчки синдром”

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 20. фебруар 2012.

Председавајућ Савета министара БиХ Вјекослав Беванда изјавио је да се свима, па и БиХ, може десити „грчки синдром”, уколико буде неодговорности, живљења у илузијама и несуочавања са реалном ситуацијом.

За побољшање економског и фискалног стања у БиХ, према Бевандиним речима, потребно је вући радикалне потезе.

Беванда је најавио да ће приоритет у раду новог Савета министара бити буџет БиХ за 2012. годину. „Пред нама стоји да се припремимо и обезбедимо новац за попис и локалне изборе, да финансирамо граничне прелазе према Хрватској, који ће од идуће године бити прелази према ЕУ”, рекао је Беванда за ОБН телевизију.

Он је додао да би у припремама буџета за ову годину требало видети колико недостаје новца и где се може уштедети, укључујући и уштеде на закупу простора за смештај институција БиХ.

Говорећи о аранжману с ММФ-ом, Беванда је истакао да је „олаки излазак из аранжмана најлошија порука”.

„Уколико сте закључили нешто с ММФ-ом, отварају вам се врата Светске банке и свих светских финансијера”, истакао је Беванда.

Када је реч о расподели средстава с Јединственог рачуна Управе за индиректно опорезивање, Беванда, који ће у наредном периоду председавати Фискалним саветом, сматра да би сви учесници у расподели требало да нађу праву меру и да без страсти „уђу у разговор”.

„Сви би требало да се врате у реалност и да поставе реалне буџете. Требало би се вратити аранжману с Међународним монетарним фондом, и то не због због тог фонда, него и Светске банке и осталих финансијера”, закључио је Беванда.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер