субота, 20. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Венецуела: Опозиција поднела 1,85 милиона потписа за референдум за смену Николаса Мадура
Хроника

Венецуела: Опозиција поднела 1,85 милиона потписа за референдум за смену Николаса Мадура

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 02. мај 2016.

 КАРАКАС - Венецуеланска опозиција поднела је данас изборним властима 1,85 милиона потписа, тражећи референдум за смену председника Николаса Мадура, кога окривљују за дубоку економску кризу у земљи.

Извршни секретар опозиционе МУД Језус Тореалба навео је на Твитеру да су организатори Националном одбору за изборе предали више од 80 кутија пуних петиција за одржавање референдума.

То је, како објашњава АФП, први корак у процесу захтева за гласање за смену непопуларног социјалистичког председника.

Мадуро је јуче позвао присталице да започну генерални штрајк и "побуну", уколико опозиција успе у намери да га на референдуму уклони са челне позиције у држави.

Мадуро је обећао да ће се борити за своје радно место на челу земље у којој су недавно уведене рестрикције електричне енергије.

"Уколико олигархија једног дана уради нешто против мене и успе да се усели у председничку палату, наређујем вам да прогласите побуну и трајни генерални штрајк", поручио је Мадуро присталицама окупљенима испред председничке палате.

Он им је рекао да је референдум "опција, а не обавеза. Једина обавеза су председнички избори, а они су заказани за 2018. годину".

Најновије анкете показују да више од две трећине грађана Венецуеле жели да Мадуро, који је на председничким изборима 2013. освојио тек нешто више од неопходног броја гласова за победу, напусти фотељу.

Венецуела, која има највеће потврђене резерве нафте и некад је бележила снажан економски раст, запала је у економски хаос после суноврата цене "течног злата" и у рецесији је од 2013. године.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер