четвртак, 28. март 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Велс савладао Белгију резултатом 3:1 и пласирао се у полуфинале Европског првенства

петак, 01. јул 2016.

Европско првенство у Француској приредило је још једно изненађење – Велс је избацио Белгију резултатом 3:1 и пласирао се у полуфинале, међу четири најбоље репрезентације у Европи!

Следећи ривал Велса у борби до европског трона биће Португалија, која је до полуфинала стигла избацивши Пољску.

Сјајном игром Велшани су успели најпре да изједначе вођство Белгије у првом полувремену, а потом и да дају још два гола у другом полувремену и тако обезбеде пролаз у полу-финале са убедљивих 3:1.

86' ГОООООЛ! Резервиста Сем Воукс сјајно скаче после центаршута Криса Гантера и оверава победу Велса за нову сензацију на Европском првенству. Велс води 3:1 против Белгије!

83' Белгијанци траже пенал, Фелаини је проиграо Наинголана у казненом простору, он пада после дуела са двојицом Велшана, али је Скомина одмахнуо руком.

75' Велика грешка Ремзија, игра руком због чека добија жути картон, други на ЕП, па неће играти у евентуалном полуфиналу.

74' Гол шанса! Опет су Белгијанци пробили по десној страни, овај пут центрирао је Алдерверелд, Фелаини је скочио у петерцу, али лопта одлази за мало поред десне стативе.

55' ГОООООЛ! Бејл је послао фантастичан пас са центра терена на десну страну до Ремзија, он одмах шаље лопту у средину казненог простора до Хала Робсон-Кануа, који лажњаком вара тројицу играча Белгије, Менијеа, Фелаинија и Лукакуа, те лако тресе мрежу Куртое. Фантастичан гол. Велс води 2:1!

49' Гол шанса! Де Брујне је створио вишак на десној страни и проиграо Менијеа, бек је послао перфектан центаршут на петерац, Лукаку је остао сам између штопера и високо скочио, али је шутирао поред гола.

21:45 Крај првог полувремена, Велс – Белгија 1:1. "Ђаволи" су добро кренули и после три изблокирана шута у једном нападу из казненог, Наинголан постиже еврогол у 13. минуту за вођство. Од тог тренутка Велс преузима контролу у средини терена, те стиже до изједначења у 30. минуту, поготком капитена Вилијамса главом после корнера.

30' ГОООООЛ! Након корнера Арона Ремзија са десне стране, капитен Велса Ешли Вилијамсје остао сам између штопера Белгије испред петерца и главом затресао мрежу ривала. Де Брујне се одмакао од стативе куда је лопта на крају прошла. Велс је изједначио на 1:1!

13' ГОООООЛ! Фантастичан гол постигао је Рађа Наинголан. Везиста Роме послао је пројектил под пречку са око 25 метара. Лепши гол од оног који је дао Шведској у групној фази. Белгија води 1:0!

Сутра се у трећем четвртфиналном пару састају Немачка и Италија, а прекосутра Француска и Исланд. Победници ова два дуела састаће се међусобно у полуфиналу.