четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Велика Британија разматра да опорезује Фејсбук и Инстаграм како би се сузбила „плима менталних обољења“
Хроника

Велика Британија разматра да опорезује Фејсбук и Инстаграм како би се сузбила „плима менталних обољења“

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 15. октобар 2018.

Сајмон Стивенс, шеф британске Националне здравствене службе (НХС), заложио се да се уведе посебна такса за ментално здравље коју ће плаћати друштвене мреже као што су Фејсбук и Инстаграм.

Прекомерно коришћење друштвених мрежа у Великој Британији повезује се све више са погоршаним менталним здрављем младих људи, а тај порез би помогао да се "сузбије плима менталних обољења".

Све више доказа указује да прекомерно коришћење друштвених мрежа може да има штетне последице по ментално здравље деце и омладине, рекао је Стувенс, пише лист "Дејли мејл". Према његовим речима, новац од тог пореза може да се употреби за проширење услуга у области менталног здравља.

Стивенс је рекао да се морају решавати "шири утицаји" на ментално здравље омладине.

"Мислим да сада имамо довољно доказа и резултата истраживања последица које друштвене мреже имају не ментално здравље", рекао је он.

он је рекао да институције које се баве лечењем менталних болести све више примају младе људе у вези са коришћењем друштвених мрежа, а неке компаније су почеле и саме то да препознају. Стивенс је рекао да је, на пример, примећено да је Воцап повећао старосну границу са 13 на 16 година за коришћење ове платформе.

Проблеми менталног здравља међу омладином повећани су шест пута у последње две деценије, а код сваког десетог детета дијагностикован је одређени ментални проблем.

Највише су угрожене девојчице, код којих је значајно повећана стопа случајева самоповређивања.

Почетком месеца објављен је извештај у коме се наводи да ће поремећаји менталног здравља коштати глобалну економију 16 билиона долара до 2030. године.

(Срна)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер