среда, 24. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Вечерње новости: Верица Бараћ прима надокнаду већу од председника државе, скупштине, премијера...
Хроника

Вечерње новости: Верица Бараћ прима надокнаду већу од председника државе, скупштине, премијера...

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 10. фебруар 2011.

Иако у великој беспарици, држава непотребно троши милионе динара. И инвалидска пензија и надокнада од 125.000 динара месечно.

Цела једна мрежа „свезналица“, попут хоботнице, данас у Србији испија знање народу и просипа обману о својим „открићима“, „препорукама“, „сазнањима“, „прогнозама“...

Зна ли неко, на пример, ко је данас, шта је, са којом функцијом, са којим задатком, Савет за борбу против корупције, под окриљем и на буџету Владе Србије?

Председница Савета Верица Бараћ, саветодавац Владе Србије за област корупције, која говори о туђим милионима, вешто скрива своја примања. „Новости“ сазнају да од државе месечно добија минимум 150.000 динара! Више од председника државе, Скупштине, премијера, било код министра...

Дебљина коверте и није толико проблематична, колико начин њеног пуњења. Званичним каналима из Немањине 11 нисмо успели да сазнамо колико месечно коштају „савети“ Верице Бараћ. Износимо незваничан, али проверен податак - 125.000 динара.

То није све. Јер, из државне касе узима и инвалидску пензију! Инвалидски пензионери листом остају без чека ако се усуде да своје, иначе мизерне пензије, појачају радом и приходима са стране. Верица Бараћ, изгледа, постала је изузетак који потире правило.

Остаје отворено питање: шта Србија конкретно добија од њеног ангажовања? За ову годину је из државне касе за рад овог тела издвојено око 24 милиона динара, а највећи део отићи ће за накнаде члановима.

Заузврат, током читаве минуле деценије, колико је прошло од оснивања Савета, срочено је тридесетак извештаја. Три рапорта годишње! Незванично: ниједан извештај Влада до сада није анализирала! Зато је ово тело пронашло начин да допре до дела грађана: оних који гледају „обојене“ ТВ станице и „жуте“ новине. Тамо је Верица Бараћ готово редовни „сарадник“.

Како Савет троши паре, ево свежег примера: Савет је пре неколико дана закупио велику страницу једног озбиљног дневног листа, како би одговорио на интервју београдског бизнисмена једној ТВ станици емитован пре два и по месеца. За 4.000 евра!

Могуће је поставити и још једно једноставно питање: да ли председница Савета припада кругу Владиних функционера, и да ли би у том случају, и она требало да приложи имовинску карту (због које друге јури)? Да се, на пример, види њен имовински статус пре десет година и данас.

Откад су ударени темељи Агенцији за борбу против корупције - независној и самосталној институцији - у јавности је отворено питање: зашто се не распусти истоимени Савет? У Влади не желе да се изјашњавају.
(Вечерње новости)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер