среда, 24. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Уреднику "Таблоида", осумњиченом да је преко друштвених мрежа упутио претње Вучићу, притвор замењен мером забране напуштања стана
Хроника

Уреднику "Таблоида", осумњиченом да је преко друштвених мрежа упутио претње Вучићу, притвор замењен мером забране напуштања стана

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 28. август 2015.

Осумњиченом да је преко друштвених мрежа упутио претње премијеру Александру Вучићу притвор је замењен мером забране напуштања стана уз електронску наруквицу.

Одлуком Кривичног ванпретресног већа Вишег суда у Београду осимњиченом уреднику "Таблоида" Милану Маленовићу (52) је изречена и забрана коришћења интернета за време трајања мере, прецизира се у саопштењу Вишег суда.

Додаје се да је Кривично ванпретресно преиначило решење судије за претходни поступак од 18. августа којим је Маленовићу био одређен притвор, сматрајући да све утврђене околности указују да није оправдано и нужно одређивање притвора, као најтеже мере обезбеђења присуства окривљеног и несметаног вођења кривичног поступка.

Ово веће сматра да се иста сврха може постићи и изреченом блажом мером, кућним притвором, уз примену електронског надзора и забрану коришћења интернета, јер је то довољно за отклањање опасности да ће окривљени за кратко време поновити кривично дело, због чега му је претходно одређен притвор.

Уколико окривљени прекрши меру забране напуштања стана, против њега може бити одређен притвор, напомиње се у саопштењу.

Изречена мера забране напуштања стана може трајати док за то постоји потреба, а најдуже до правноснажности пресуде, односно до упућивања окривљеног на издржавање кривичне санкције која се састоји у лишењу слободе, с тим што је суд дужан да свака три месеца испита да ли је даље трајање мере оправдано, указао је суд.

Маленовић је ухапшен 18. августа, као и београдски адвокат Дејан Крстић (44), који се сумњичи за исто кривично дело, али је пуштен да се брани са слободе.

Они се сумњиче да су починили кривично дело угрожавање сигурности.

Полиција је, како је тада саопштила, приликом претреса станова осумњичених, привремено одузела рачунарску опрему, која је коришћена за упућивање претњи преко друштвених мрежа.

Крстић је непосредно пред привођење на свом налогу на Твитеру објавио да му стан претресају припадници Управе за високотехнолошки криминал.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер