петак, 19. април 2024.

&

Почетна страна > Хроника > У првом колу Лиге Европе Партизан и Аз Алкмар одиграли нерешено 2:2

У првом колу Лиге Европе Партизан и Аз Алкмар одиграли нерешено 2:2

четвртак, 19. септембар 2019.

Фудбалери Партизана ремизирали су са АЗ Алкмаром на домаћем терену резултатом 2:2 у првом колу Лиге Европе.

Партизан није успео да дође до победе упркос томе што је имао играча више и досуђен пенал у своју корист.

Црно-бели су имали подршку преко 20.000 малишана из целе Србије, који су дошли да бодре свој клуб који је одиграо последњи меч под казном УЕФА.

Израелац Натхо је био убедљиво најбољи играч утакмице, не само због два гола, већ због феноменалне игре са лоптом и без ње током целе утакмице, док је Јапанац Асано поново промашио неколико изванредних шанси.

Партизан је био бољи током целог меча, нападао је и имао већи број поседа и прилика, али је, упркос вођству од 2:1, остао без целог плена.

Није све добро кренуло по црно-беле, с обзиром да је Алкмар повео у 12. минуту. После прелепе акције тројице офанзиваца гостију сам испред гола остао је Стенгс, па изненадио Хумску за предност Алкмара.

Следећу занимљиву ситуацију видели смо 15 минута касније. Асано је показао своју брзину, изашао испред Свенсена, а штопер Алкмара није видео друго решење и срушио је Јапанца са леша.

Судија Гвидо имао је лак задатак, па је Свенсена искључио са утакмице директним црвеним картоном и оставио госте са играчем мање на терену.

Асано је промашио велику прилику у 37. минуту када је из чисте позиције пред голом гостију катастрофално шутирао главом, али је већ четири минута касније Партизан добио златну шансу.

Садик је оборен у казненом простору ривала, Лопту је на белу тачку ставио Натхо и био неумојив, па се на полувреме отишло са 1:1.

Друго полувреме почело је офанзивом Партизана и шутевима Натха и Асана, који су били недовољно прецизни. Црно-бели, ипак, нису дуго чекали на гол.

У 61. минуту Садик је добио добру лопту и остао сам испред гола Алкмара. Шутирао је, погодио стативу, али се лопта одбила до свеприсутног Натха који је добро захватио лопту и донео предност домаћину.

Партизан је наставио да напада, остављајући доста простора за контранападе гостију, који су ти искористили. Само пет минута након гола за 2:1.

Боаду је искористио заспалу одбрану београдског клуба и решио ситуацију са Стојковићем један на један, па је Алкмар изједначио када малтене нико то није очекивао.

Црно-бели се нису предавали и наставили су да нападају желећи да освоје сва три бода. Милошевић је покушао убацивањем Марковића и Суме, али то није уродило плодом.

Асано и Сума су имали по једну солидну прилику у завршници, а највећу је пропустио Марковић. Сам је био бивши играч Ливерпула пред голманом Алкмара, покушао је да га лобује, али је лопта завршила тик изнад пречке.

Партизан у наредном колу, 3. октобра, гостује Астани, док Алкмар истог дана дочекује Манчестер јунајтед.

а Гвида се после пар секунди двоумљена одлучио на најстрожу казну за Алкмар.