четвртак, 28. март 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Турска: Фудбалери Партизана поражени су Малатије са 1:0, али пласирали су се у плеј-оф квалификација за пласман у Лигу Европе

четвртак, 15. август 2019.

Фудбалери Партизана пласирали су се у плеј-оф квалификација за пласман у Лигу Европе.

Црно-бели су изгубили на гостовању од Малатије 1:0, али су прошли даље захваљујући победи у Београду од 3:1.

Турски тим је повео већ у седмом минуту голом Адиса Јаховића после очајне реакције штопера и велике грешке Владимира Стојковића.

Међутим, црно-бели су у наставку углавном контролисали ритам меча, да би након анти-фудбала у другом полувремену одолели жестоком притиску домаћина у завршници сусрета, када се Стојковић искупио сјајном интервенцијом.

Партизан ће у плеј-офу квалификација за ЛЕ играти са бољим из дуела између Молдеа и Ариса. Норвежани су у првом мечу славили 3:0.

Није одиграо Партизан на нивоу из првог меча, али је одиграо довољно да прође у последњу рунду квалификација за јесен у Европи.

Лоше је почело за црно-беле, већ у седмом минуту Адис Јаховић смањује укупни заостатак Малатије и главом доноси вођство у реваншу.

Акбаш је послао дубинску лопту пред казнени простор, лоше су били постављени штопери Партизана Остојић и Павловић, далеко од Јаховића.

На све то, беспотребно је истрчао Стојковић, прекасно и преслабо ушао у дуел с Јаховићем који кренут леђима главом лопту шаље у небрањену мрежу.

Након тога Партизан преузима иницијативу, до краја првог дела игре диктира темпо и кружи око казненог простора Малатије, али осим једног покушаја Асана, тешко улази у гол шансе.

Ипак, у надокнади времена црно-бели добијају прилику да поведу. Тошић је одлично убацио из слободног ударца са десне стране на другу стативу, тамо је сам био Садик који шутира два пута.

Прво му Ферноле брани ударац главом, потом нападач Партизана туче и ногом, лопта пролази испод голмана Малатије, али ју је закачио довољно да јој успори пут ка голу па успева да је ухвати.

Уследило је друго полувреме у којем су оба тима играла поприлично резервисано до последњих 15 минута.

Више су страховали да не приме гол који би могао да им пресуди него да постигну један којим би могли да реше меч.

Партизану је одговарао такав ритам игре, уз доста прекида због бројних фаулова, па је време ишло у корист српског тима.

У самој завршници Малатија коначно креће офанзивно, јер јој је био неопходан погодак, па све јаче притиска одбрану Партизана.

Углавном су дубинским лоптама и центаршутевима Тореа тражили Јаховића у казненом простору, али су штопери Партизана одлично пратили центарфора Северне Македоније.

Најбољу прилику за Малатију упропастио је Стојковић, који је сјајно реаговао после шута Мине из офсајд позиције и тако се искупио за кикс из седмог минута.

Уследила је судијска надокнада од чак седам минута, а у том периоду и одличне гол шансе за оба тима.

У року од 60-ак секуди Садик пропушта зицер за "оверу" пласмана Партизана, док с друге стране Мина касно уклизава на убацивање Фофане у петерац, а одмах за њим Садик се опет нашао у прилици али је изборио само корнер.

На крају Партизан одолева турском тиму и наставља борбу за Европу.

Овакојепротекаомеч:

Партизан ће име наредног противника знати када се одигра реванш меч Молде – Арис.

21.01 – Меч је готов, Партизан је у плеј-офу Лиге Европе.

20.56 – Три сјајне прилике у непуних 60 секунди – две за Партизан (Садик је искористио простор који је оставио махнити напад Малатије), једну за домаћи тим. Гола није било...

20.52 – Седам минута ће се играти после 90. минута.

20.48 – Још један покушај турског тима, Тозлу је шутирао главом, али ни изблиза довољно добро да би Стојковић био озбиљније угрожен.

20.43 – Лазар Павловић улази у игру уместо Сејдубе Суме. Партизан делује као савршено способан да одржи овај, за њега повољан резултат.

20.39 – Друга фаза прекида донела је сјајну прилику Мини, али некадашњи фудбалер Ривер Плејта и репрезентативац Еквадора није успео да савлада Стојковића.

20.35 – Ерен Тозлу мења Гиљермеа.

20.32 – Мења и Саво Милошевић. Лутовац уместо Зорана Тошића...

20.29 – Прва измена на сусрету, Бифума излази из игре, Фофана ће играти преосталих пола сата.

20.21 – Јако добру прилику за Малатију створио је Бифуме серијом сјајних дриблинга на левој страни. Уласком у шеснаестерац омогућио је саиграчу да шутира из више него изгледне прилике, али је сјајно интервенисао Остојић и спречио погодак.

20.06 – Почео је други део утакмице...

19.50 – Сјајна прилика за црно-беле у последњим тренуцима надокнаде. Зоран Тошић је извео слободан ударац на крај дефанзивне линије, Садик је скочио и сасвим добро шутирао, али је голман домаћег тима успео да спречи прелазак лопте преко гол-линије.

19.45 – Партизан има подршку навијача на стадиону Малатије...

19.41 – Нешто мирнији темпо утакмице, учесталост транзиција је драстично опала и тимови не успевају да угрозе, на овај или онај начин, гол ривала.

19.30 – Још једна прилика за турски састав. Поново је Торе прошао, овога пута је успео да дотури лопту до Бифуме, који после првог додира не успева да намести тело и, сходно томе, лопта одлази поред гола.

19.22 – Неколико опасних напада Малатије кулминирало је у сјајном продору Гокхана Тореа. Ушао је некадашњи фудбалер Бешикташа и Вест Хема у казнени простор црно-белих, деловало је да је након његовог паса Павловић играо руком, али успорени снимак је показао да је одлука арбитра да не досуди једанаестерац била исправна.

19.15 – Сјајна прилика за Партизан, које, после паса Суме, не користи Асано.

19.08 – ГООООЛЛЛ!!!! Малатија има предност, Адис Јаховић је искористио несигурност одбране црно-белих и постигао је гол.

19.01 – Меч је почео...

18.20 – Стадион Малатије изгледа јако лепо пред почетак сусрета...

18.04 – За Партизан ће од првог минута играти: Стојковић, Милетић, Остојић, Павловић, Урошевић, Здјелар, Шћекић, Асано, Тошић, Сума и Садик.

Састави:

Малатија: Фарноле – Чебаке (Чегиран 11'), Мина, Акбаш, Каш – Шалали, Јидрлим – Бифума (Фофана 68'), Гиљерме (Тозлу 74'), Торе – Јаховић

Партизан: Стојковић – Милетић, Остојић, С. Павловић, Урошевић – Здјелар, Шћекић – Асано, Тошић (Лутовац 70') – Сума (Л. Павловић 82') – Садик (Ожеговић 90+6')

Стадион: "Малатија Арена", капацитет 26.745 места

Главни судија: Крис Кавана (Енглеска)