петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Томислав Николић са Младеном Иванићем: Будућност целог Балкана је у сарадњи, у стремљењу ка прихватању европских стандарда
Хроника

Томислав Николић са Младеном Иванићем: Будућност целог Балкана је у сарадњи, у стремљењу ка прихватању европских стандарда

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 31. мај 2016.

Председник Републике Србије Томислав Николић изјавио је данас током разговора са српским чланом Председништва БиХ Младеном Иванићем да Србија већ годинама улаже велике напоре да очува стабилност региона, али да "нема увек пуну подршку суседних земаља".

Predsednik Srbije Tomislav Nikolić sastao se danas sa srpskim članom Predsednistva BiH Mladenom Ivanićem

- Често поједини политичари, зарад ускогрудих, а краткорочних политичких бенефита, подстичу тензије међу народима који живе у региону, и на тај начин наносе огромну штету процесу помирења међу грађанима и државама - рекао је председник Николић, саопштено је из његовог кабинета.

Ово се, казао је, посебно односи на Босну и Херцеговину у којој се стање убрзано погоршава.

- Будућност целог Балкана је у сарадњи, у стремљењу ка прихватању европских стандарда, а предуслов те сарадње морају пре свега бити мир и стабилност, и на томе Србија чврсто инсистира - навео је председник.

Иванић је, како је саопштила прес служба председника, рекао да иступи поглавара исламске верске заједнице и католичке цркве у Босни и Херцеговини, те реторика политичара из Федерације Босне и Херцеговине, враћају грађане у ране деведесете године прошлог века.

Иванић сматра да се то мора зауставити, јер такви поступци угрожавају мир и стабилност и стварају несигурност, посебно код припадника српског народа.

Иванић је додао да се искрено нада да ће то бити на време схваћено и да ће се Босна и Херцеговина вратити на пут остваривања напретка за све своје грађане и стварање могућности за живот као у развијеним земљама Европе.

Раније данас Иванић се срео и са премијером Србије Александром Вучићем. Он је, како је саопштено, премијера упознао са новонасталим погоршањем политичких прилика и међунационалних односа у БиХ.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер