петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Током сусрета Тадић-Ештон договорени елементи дијалога Београда и Приштине
Хроника

Током сусрета Тадић-Ештон договорени елементи дијалога Београда и Приштине

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 23. септембар 2010.

Председник Србије Борис Тадић и висока представница ЕУ за спољну политику и безбедност Кетрин Ештон договорили су вечерас у Њујорку многе битне елементе дијалога Београда и Приштине, које ће водити преговарачки тимови доминантно експертског профила.

Председник Србије је након сусрета изјавио да је са Ештоновом постигао високо разумевање током разговора и да је главни акценат био на дијалогу Приштине и Београда о, како је истакао, "свим отвореним питањима".

После подношења заједничке резолуције, главна тема нашег разговора била је "наставак дијалога Приштине и Београда, што је и главна предност те резолуције, о свим отвореним питањима, дијалога који на Балкану треба да реши историјски конфликт Срба и Албанаца", рекао је Тадић и додао да ће преговарачки тимови бити доминатно састављени од експерата.

Ештон и Тадић разговарали су и о европским интеграцијама Србије. Према ранијим очекивањима, речи је било и о предстојећем састанку Савета министара ЕУ 25. октобра у Луксембургу, на којем ће се, како је то данас најавио шеф белгијске дипломатије Стивен Ванакере, бити разговарано о српској кандидатури. Више о томе прочитајте у посебној вести.

Састанак Тадића и Ештонове каснио је због обраћања председника САД Барака Обаме учесницима 65. заседања Генералне скупштине УН.

Тадић, који присуствује Генералној скупштини Уједињених нација, током дана ће имати и низ билатералних сусрета, поред осталог и са премијером Грчке Јоргосом Папандреуом, председником Црне Горе Филипом Вујановићем и шпанским шефом дипломатије Мигел Анхел Моратиносом.

Тадић је у среду у Њујорку позвао америчке компаније да улажу у Србију, истичући да је досадашњи ниво инвестиција и трговинске размене далеко испод могућности које пружају српско тржиште и инвестициона клима.

(Танјуг-Фонет)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер