четвртак, 28. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Тања Фајон: Демократија и слобода медија у Србији су озбиљно угрожени, јер национални канали не третирају све политичке странке једнако
Хроника

Тања Фајон: Демократија и слобода медија у Србији су озбиљно угрожени, јер национални канали не третирају све политичке странке једнако

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 23. јануар 2020.

 Србија се тренутно налази у тешкој ситуацији око општих избора и у некој врсти политичке кризе, оценила је посланица Европског парламента Тања Фајон и изразила забринутост због најаве смањења изборног прага са пет на три процента без широког политичког консензуса и јавне расправе.

Она је у ауторском тексту за НИН навела да њима у Европској унији као главна брига остају медији.

Фајон, која је и шеф Делегације у Парламентарном одбору за стабилизацији и придруживање ЕУ и Србије, указује да су чињенице да су демократија и слобода медија озбиљно угрожени у Србији, јер национални канали не третирају све политичке странке једнако, "што је недопустиво".

"А, говор мржње, лажи, манипулације, застрашивање, чак и од водећих и утицајних политичара, расте у медијима и јавности у овој земљи, а то није оно што у ЕУ желимо видети", написала је она.

Фајон је указала да владајуће странке морају спровести препоруке за слободне и поштене изборе у овој години, као и да очекује да ће власти испунити споразуме и уравнотежити извештавање током изборне кампање.

"Жалим што је сада и преостали део опозиције најавио бојкот избора, а забринута сам и због изненадне најаве смањења изборног прага са пет на три процента без широког политичког консензуса и јавне расправе", предочила је она.

Фајон указује да је Србија веома важан актер за земље Западног Балкана, њена улога је битна за мир и стабилност у региону, а истовремено је и најспремнија земља да постане прва следећа чланица ЕУ.

"Моја жеља је да у овом моменту Србија оствари опипљиве резултате те да се приближи ЕУ и што пре постане део ЕУ породице, а то ће успети ако настави да спроводи позитивне реформе", оценила је она.

(Фонет)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер