четвртак, 28. март 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Српске одбојкашице освојиле бронзу на Европском првенству након убедљиве победе над Турском (3:0)

недеља, 04. октобар 2015.

Женска одбојкашка репрезентација Србије освојила је бронзану медаљу на Европском првенству у Белгији и Холандији. У мечу за треће место убедљиво је савладана селекција Турске са 3:0, по сетовима 25:19, 25:17, 25:18.

Бриљантно су наше одбојкашице завршиле Првенство Европе у Холандији и Белгији. Не само због бронзане медаље, већ и због начина на који су је освојиле.

Играле су изабранице Зорана Терзића на високом нивоу од првог до последњег поена, убитачне у нападу, пожртвоване у одбрани и веома ефикасне на сервису. Све то донело је једну од најбољих партија на овом шампионату, уз заслужено освојену бронзану медаљу.

Ово је трећа медаља за најбоље одбојкашице Србије у 2015. После бронзе на Европским играма, сребра на Светском Купу и визе за Олимпијске игре, сениорке Србије су на свом четвртом такмичењу освојиле трећу медаљу и по томе су јединствене, не само у Европи, већ и на свету!

Најбоље међу једнакима у борби за бронзу биле су Милена Рашић са 12, Тијана Бошковић са 11 и Бранкица Михајловић са поеном мање.

Од старта меча наше одбојкашице су биле у вођству. Контролисале су игру и резултат и на други технички тајм-аут отишле су са предношћу од 16:13.

Турска је успела да изједначи на 16:16, али после 17:17, наше одбојкашице су везале две одличне акције и повеле са 19:17.

Та предност се у финишу првог сета повећала и на крају, Стефана Вељковић је поентирала за 25:19 и вођство у сетовима од 1:0.

Старт другог сета био је још убедљивији, Србија је лаган стекла пет поена предности (6:1), предност је потом стигла и до седам поена (10:3), али су се Туркиње приближиле на 10:7.

На технички тајм-аут наше грације отишле су са четири поена предности (16:12), и разлика на крају сета била је још убедљивија - 25:17.

Трећи сет је поново протекао у доминацији Терзићевих изабраница. Водиле су све време, стигле до 14:9. Све што су ривалке успеле да ураде је да се приближе на поен разлике (16:15).

Потом је уследила серија одличних сервиса Стефане Вељковић, ту се створила недостижна разлика и на крају, Србија је заслужено стигла до медаље.