петак, 29. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Србија на 82. месту Форбсове листе према условима за пословање
Хроника

Србија на 82. месту Форбсове листе према условима за пословање

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 29. март 2009.
На листи америчког недељника Форбс, који је рангирао 127 земаља према условима за пословање у овој години, Данска је, други пут узастопно, проглашена најбољом државом за бизнис, друго место припало је Сједињеним Америчким Државама, а треће Канади, док је Србија на 82. месту.

Према овој листи Македонија је на 51. Црна Гора је 74, Албанија је 77, Босна Херцеговина чак 119, Хрватска на 50, а Словенија је на 36. месту.

Међу првих десет најпривлачнијих земаља за бизнис, према Форбсу, су и Велика Британија, Шведска, Хонг Конг, као и Аустралија, Нови Зеланд и Норвешка, који су се први пут нашли међу топ десет земаља.

Форбс четврту годину спроводи истраживање под називом Најбоље земље за бизнис.

Највеће промене у односу на прошлогодишњи ранг остварили су Уједињени Арапски Емирати, који су своју позицију на листи побољшали за чак 28 места и Малезија.

Велике промене забележили су и Нови Зеланд, који је напредовао седам позиција и Јордан, који се са 33. места прошле године попео на 28.

Истраживање није прича о највећем расту домаћег бруто производа или најниже незапослености, већ покушај да се утврди динамичност светске економије и помогне инвеститорима и компанијама да планирају инвестиционе активности, наводи се у коментару.

Глобално економско успоравање, како се додаје, снажно је уздрмало финансијска тржишта, убрзало стопу незапослености и пореметило поузданост у банкарски систем.

Пропаст, ипак, није једнако утицала на све земље, па ће се неке од њих лакше опоравити од осталих и успешније ће привући инвеститоре и раднике, закључио је Форбс.

(ФоНет)
 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер