петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Шпанија: На Светском првенству у каратеу у Мадриду забрањена „косовска“ застава и друга обележја непостојеће државе
Хроника

Шпанија: На Светском првенству у каратеу у Мадриду забрањена „косовска“ застава и друга обележја непостојеће државе

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 07. новембар 2018.

Каратисти с Косова на Светском првенству у каратеу у Мадриду учествују без државних обележја. Застава нема ни у спортској хали, преносе косовски медији.

Наиме, како пише Коха диторе, шпанска влада која се оштро противи независности Косова, одлучила је да забрани истицање државних симбола Косова на поменутом такмичењу, као и у самој хали где се такмичења одвијају од 5. до 11. новембра.

Иако су остали учесници тог такмичења на полеђини кимона имали обележја својих држава, каратистима са Косова натпис КОС није био дозвољен, већ је на том месту писало WFK – Светска карате федерација. Међутим, Коха наводи да реакције са Косова поводом те одлуке шпанске влада још није било. Олимпијски комитет Косова се такође није оглашавао.

Такође, и Карате федерација Косова изабрала је да не каже ништа поводом ове одуке, док је информацију о томе да косовска репрезентација има "неједнак третман" потврдила тек након захтева који јој је Коха диторе упутила.

Шпанија се, подсетимо, због сопствене ситуације са Каталонијом, која тежи ка независности, снажно противи независности Косова. У априлу ове године шпански председник Марјано Рахој "окренуо је наглавачке" Брисел, када је одбио да стави свој потпис на заједничку декларацију која је требало да буде објављена током самита ЕУ - Западни Балкан у Софији.

Претходно је шпански “Паис“ пренео да је Шпанија ставила вето на предлог текста заједничке декларације, с циљем да се име и потпис Рахоја не нађу у истом документу и на истом нивоу са представником територије чију државност Шпанија није признала.

Рахој на крају није ни отишао на тај самит, а Шпанија је била представљена на нижем дипломатском нивоу.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер