среда, 24. април 2024.

&

Почетна страна > Хроника > СП у фудбалу: Репрезентација Енглеске савладала Тунис резултатом 2:1; Шведска - Јужна Кореја 1:0; Белгија - Панама 3:0

понедељак, 18. јун 2018.

Тунис – Енглеска 1:2 (1:1). Фудбалери Енглеске мучили су се са Тунисом и само захваљујући капитену Харију Кејну стигли до победе и три бода на старту Мундијала. Енглеска је била бољи ривал у Волгограду, Тунис се бранио колико је могао – пресудио погодак у надокнади времена.

Мучили су се Енглези против Туниса, све је личило на нека претходна првенства када су разочарали нацију, али је нови капитен донео три бода. Хари Кејн постигао је два поготка на мечу, други у надокнади времена.

Тунис се показао као жилава екипа, чували су бод у џепу све до 91. минута, када је Хари кејн покупио један "отпадак" и спровео лопту у мрежу Бен Мустафе.

Енглеска је одлично почела меч, направила неколико прилика у првих неколико минута, а када је капитен "албиона" у 11. минуту постигао гол, чинило се да ће Тунис доживети убедљив пораз.

Ипак, Вокер прави глупост, удара руком Бен Јусефа, који није био ни близу лопте, а колумбијски судија Ролдан показује на белу тачку. Саси је био сигуран извођач најстроже казне и доноси изједначење Тунису.

Иначе, то је био први гол из пенала који је Енглеска примила у историји светских првенстава, у свом 15. наступу (ако се рачуна само групна фаза такмичења).

Нападали су Енглези од почетка другог дела, али одбрана Туниса деловала је изузетно чврсто.

Покушао је Саутгејт изменама, али ни то није доносило резулта, бар не до 91. минута, када је Хари Кејн експресно постао херој нације.

Енглеска је тако освојила три бода, колико има и Белгија у Групи Г, док су Тунис и Панама на зачељу без бодова.

У другом колу, Енглеска ће играти против Панаме, док се Тунис састаје са Белгијом.

21.54 – Крај меча, Енглеска је савладала Тунис са 2:1.

21.50 – ГОООЛ! Хари Кејн у 91. минуту доноси нову предност Енглеској, највероватније и победу!

21.27 – Саутгејт ће покушати изменом, уместо Рахима Стерлинга у игри је Маркус Рашфорд.

21.23 – Нападају Енглези од почетка другог дела, али одбрана Туниса делује чвршће него у првом полувремену.

21.04 – Почело је друго полувреме.

20.48 – Полувреме, Тунис – Енглеска 1:1.

20.44 – Поново Енглези нападају свим силама, Лингард погађа стативу у 44. минуту.

20.35 – ГОООЛ! Саси је сигуран са беле тачке, Тунис стиже до изједначења у 35. минуту – 1:1.

20.34 – Пенал за Тунис! Вокер је руком ударио Бен Јусефа по лицу, судија Ролдан показује на белу тачку.

20.27 - Најезда комараца је на терену и играчима није било нимало лако. Појединци су баш деловали нервозно због стотина инсеката који су окупирали стадион у Волгограду.

20.14 – Голман Туниса Хасен се повредио приликом гола Енглеске и своје место мора да устпуи резерви Бен Мустафи.

20.11 – ГОООЛ! Енглеска од 11. минута води са 1:0, стрелац је капитен Хари Кејн!

20.05 – Већ три озбиљне прилике за Енглеску у првих пет минута утакмице.

20.00 – Почео је меч.

19.40 – Спремни су и навијачи...

19.30 – Утакмица се игра на Волгоградској арени, а главни судија је Вилмар Ролдан из Колумбије.

19.10 – Познати су састави тимова за вечерашњи дуел.

Репрезентација Енглеске, која је у знатно подмлађеном саставу, сматра се једним од фаворита на првенству, иако њихове селекције нису направиле неки бољи пласман још од 1966. године.

Енглези су тада као домаћини освојили шампионску титулу, а и сада гаје велике амбиције, јер су без пораза у последњих 11 мечева.

Репрезентација Туниса никада на светским првенствима није прошла такмичење у групи, па сада имају идеалну прилику да остваре историјски резултат, што им је одлична мотивација. Без пораза су нанизали серију од осам мечева и надају се да ће тако бити и у вечерашњој утакмици.

Белгија - Панама 3:0

У другом мечу првог кола Групе Ф на шампионату у Русији, састале су се Шведска и Јужна Кореја. Победили су Швеђани резултатом 1:0. У другој данашњој утакмици, Белгија је у групи Г победила Панаму са 3:0.

Вечерас, од 20 сати играју Тунис и Енглеска, исто у групи Г.

БЕЛГИЈА - ПАНАМА 3:0

Репрезентација Белгије савладала је селекцију Панаме са 3:0 у оквиру првог меча Групе Г. Панама је успела да се одбрани у првом полувремену, али је Белгија постигла сва три поготка у другом делу утакмице. Панама је у свом првом наступу на Светском првенству показала зубе веома квалитетној екипи Белгије, али је квалитет "црвених ђавола" пресудио у другом полувремену.

Белгијанци су од самог старта наговестили да ће диктирати игру и темпо и да ће славити у овом мечу. Ипак Панама је показала огромно пожртвовање и дисциплину у одбрани и успели су да одоле налетима у првих 45. минута, иако су Белгијанци имали три шансе за гол.

Ипак друго полувреме решило је све дилеме јер је Белгија у стартним минутима постигла веома ефектан гол, када је Мертенс у 47. минуту начео Панаму. Наставили су Белгијанци са нападима, а 22 минута касније Де Брујне је послао савршен центаршут ка Лукакуу који главом дуплира предност Белгије.

До краја меча исти нападач је поставио коначних 3:0, када је након добре контре и асистенције Азара рутински савладао голмана Панаме.

Ток меча:

18.51 – Крај меча, победа Белгије над Панамом од 3:0.

18.34 – ГОООЛ! Поново је Лукаку стрелац, Белгија води са 3:0. Одлична контра и асистенција Азара, а Лукаку без много потешкоћа постиже свој други гол.

18.27 – ГОООЛ! Лукаку у 69. минуту дуплира предност Белгије. Одличан центаршут Де Брујнеа, на лопту налеће Лукаку који главом смешта лопту у мрежу.

18.17 – У два наврата прети Панама, прво Муриљо није успео у најбољој прилици за свој тим на првенству да савлада Куроту, да би потом Барсенас са дистанце шутирао поред гола.

18.06 – ГОООЛ! Белгија води са 1:0 од 47. минута, стрелац је Дрис Мертенс. Није прошао центаршут ка Лукакуу, лопта се одбила до Мертенса, који из првог додира искоса шаље прави "пројектил" у гол Панаме.

18.02 – Настављен је меч на "Фишт" стадиону у Сочију.

17.47 – Завршено је прво полувреме, нема голова након 45 минута игре.

17.15 – Тотална иницијатива Белгије у првих 15 минута игре. "Црвени ђаволи" су створили три шансе, али гол нису успели да постигну Мертенс, Караско и Азар.

17.00 – Почео је меч на стадиону "Фишт".

ШВЕДСКА - ЈУЖНА КОРЕЈА 1:0

Швеђани су стигли до важне победе пред дуеле са Немачком и Мексиком. Тренутно су на деоби првог места са Мексиканцима који су у недељу савладали Немачку, такође са 1:0. Корејанци су пружили снажан отпор, неколико пута су запретили, али нису успели да постигну гол.

После почетног одмеравања снага у коме су Корејанци имали нешто више од игре. Ипак у првих двадесет минута није било изгледнијих шанси за гоготак. Све акције обе екипе завршаване су надомак казненог простора.

Потом су Швеђани преузели контролу, почели да нападају пре свега по поковима и центаршутевима у казнени простор успевали да створе прилике пред голом Јоа. Берг у два наврата није успео да савлада голмана Јужне Кореје.

Корејанци су своје шансе тражили из контра напада. Неколико пута су успели да запрете, ипак све се завршило на покушају.

Нешто јачи ритам у другом полувремену. Обе екипе нешто отвореније у наставку, тако да је било више шанси пред оба гола.

Швеђани су до предности дошли у 65. минуту. Ким је оборио Класон у шеснаестерцу, међутим судија је само одмахнуо руком. Касније након консултације са ВАР судијама прегледао је снимак и досудио пенал. Капитен Гранквис је био сигуран извођач најстроже казне.

Јужна Кореја је у наставку покушала да стигне до изједначења. Створили су више шанси, међутим, одбрана Шведске је отклонила све опасности пред својим голо.

Швеђани са друге стране, задовољни постигнутим, концентрисали су се на одбрану и на моменте претили из контра напада. Нападали су са мањим интезитетом и нису створили ниједну изгледнију прилику пред голом Јоа.

Ток меча:

15.51 - Крај меча. Шведска - Јужна Кореја 1:0.

15.21 - ГОООЛ! Шведска води са 1:0. Сигуран са беле тачке био је капитен Гранквист. Играо се 65. минут.

15.20 - Пенал за Швеђане. поново је ВАР на делу. Ким је оборио Класона у шеснаестерцу, али је пенал досуђен тек након што је судија прегледао снимак.

15.02 – Настављен је меч.

14.47 - Крај првог полувремена, нема голова након 45 минута игре.

14.29 - Нова шанса за Швеђане. После корнера са десне стране који је извео Ларсон, највиши у скоку је био Гранквист, али је погодио једног играча Кореје у леђа, лопта се одбила до Берга, који поново са неколико метара није успео да пронађе пут лопти до мреже, па је и ова прилика отишла у неповрат.

14.20 - Велика шанса за Швеђане у 20. минуту. После велике гужве у шеснаестерцу Јужне Кореје, лопта је стигла до берга, који је шутирао са око три метра, али је голман Јо одлично реаговао и спасио своју мрежу.

14.00 - Почео је меч између Шведске и Јужне Кореје.

Швеђани су 12 година чекали на наступ на Светском првенству, а изборили су га овај пут кроз бараж. Направили су велики подвиг, пошто су у баражу избацили Италију, редовног учесника Светских првенстава.

Први пут након 16 година, Шведска игра велико такмичење без Златана Ибрахимовића, па је на селектору Јану Андерсону терет да изостанак одличног индивидуалца надокнади тимском игром.

Статус звезде тима преузео је Маркус Берг, који је са својих осам погодака у квалификацијама помогао селекцији да испред Италије се пласира на Мундијал.

Са друге стране је Јужна Кореја, којој је ово десети наступ на Мундијалима - први пут играли су 1954. године, a последњи у 2014.

Највећи успех остварили су 2002. године када су освојили четврто место као домаћини.

Селектор им је Шин Тае Јонг, некадашњи везиста репрезентације као и тренер млађих селекција.

Утакмица првог кола Групе Ф игра се на стадиону у Нижњем Новгороду од 14 сати.