четвртак, 28. март 2024.

&

Почетна страна > Хроника > СП у фудбалу Русија 2018 : Репрезентација Хрватске савладала Аргентину 3:0 и пласирала се у осмину финала; Француска – Перу 1:0; Данска – Аустралија 1:1

четвртак, 21. јун 2018.

Фудбалери Хрватске савладали су Аргентину са 3:0 у другом колу Групе Д на Светском првенству у Русији. Головима Ребића, Модрића и Ракитића, Хрватска се пласирала у осмину финала.

Хрватска слави огромну, заслужену, победу над Аргентином.

После одличних 45 минута виђено је много тога, само голови не. Добре шансе на обе стране, оштра игра и један жути картон - добио га је Анте Ребић.

Имао је неколико оштрих фаулова Ребић, и после жутог картона, па су многи помислили да неће дочекати крај утакмице на терену.

А он је донео Хрватској вођство у 53. минуту. Био је упоран, а Вили Кабаљеро лоше испуцао лопту, тачније сервирао му на волеј, а нападач Ајнтрахта сместио лопту у мрежу.

Аргентина је на све начине покушавала да дође до гола противника, али је Хрватска феноменално одиграла одбрану. О томе најбоље говори податак да је Кун Агуера свега седам пута имао контакт са лоптом у првих 45 минута, а Лео Меси 20!

А Хрватска је одиграла и у нападу како треба, па је до краја потпуно разбила Аргентину!

Прво је Модрић, који је несхватљиво остављен сам на двадесетак метара, погодио за 2:0 у 80. минуту.

А онда, када је све већ било решено, Иван Ракитић поставио коначан резултат у завршним минутима меча.

Хрватска је прва у групи Д са шест бодова, Аргентина има један, колико и Исланд.

Ток меча:

21.55 - Крај меча, велика победа Хрватске.

21.49 - ГОООЛ! Иван Ракитић ставља тачку на овај меч. Потпуно нестварно, читава одбрана Аргентине је стала и тражила офсајд, а Ракитић је мирно сместио лопту у мрежу.

21.44 - Пречка! Ракитић је извео слободњак, погодио је место где се спајају пречка и статива.

21.42 - Ужасан потез Николаса Отамендија, који је шутнуо лопту у Ракитића док је био на земљи! Умало општа туча на терену, а фудбалер Манчестер ситија је добио само жути картон.

21.38 - ГОООЛ! Лука Модрић је погодио са двадесетак метара.

21.32 - Врело је на терену, а још је врелије након што Аргентинци нису желели да избаце лопту док је Ракитић био на земљи.

21.21 - Одлична шанса за Аргентину. Прво је Меза, а потом и Меси, шутирао право у Субашића.

21.10 - ГОООЛ! Каква грешка Вилија Кабаљера! Голман Аргентине је лоше избио лопту, тачније тачно је сервирао Ребићу на волеј, а нападач Хрватске донео предност свом тиму.

21.03 - Почео је други део игре.

20.55 - Хрвати су одиграли одличну одбрану, о чему говори податак да су двојица играча са најмање додира са лоптом (у екипи Аргентине) - Кун Агуеро (7) и Лео Меси (20).Занимљиво, Агуеро није имао контакт са лоптом у последњих 21 минут и 11 секунди меча.

20.47 - Крај првог полувремена.

20.39 - Жути картон за Ребића, због оштрог старта.

20.32 - Огромна шанса и на другој страни - Врсаљко је центрирао, Манџукић је сам пред голом Аргентине, али је лоше шутирао главом.

20.30 - Колосална прилика за Аргентину! Неспоразум Ловрена и Субашића, лопта је дошла до Переза, а он је промашио празан гол са десетак метара.

20.10 - На другој страни је пробао Перез, али је Ловрен одлично реаговао и изблокирао његов ударац.

20.04 - Одличан напад Хрватске, Перишић је добро шутирао, Вили Кабаљеро је сачувао мрежу. Корнер за Хрватску.

20.00 - Почео је меч.

Фудбалери Данске и Аустралије одиграли су нерешено 1:1 други меч Групе Д. Ериксен је постигао прелеп гол за вођство Данаца, али је Аустралија након ВАР технологије и пенала дошла до изједначења и бода.

На Централном стадиону у Јекатеринбургу, репрезентације Француске и Перуа одиграле су другу утакмицу другог кола која је испала одлучујућа за Групу Д на Светском првенству. Француска је победила резултатом 1: 0 и пласирала се у следећу фазу такмичења.

ФРАНЦУСКА - ПЕРУ 1:0

Фудбалери Француске савладали су Перу са 1:0 у другом колу Групе Д на Светском првенству у Русији. Килијан Мбапе је постигао једини гол и постао најмлађи стрелац у историји Француске на великим турнирима. Французи су оправдали улогу фаворита у првом полувремену.

Имали су неколико прилика, али је најбољу искористио млади нападач ПСЖ-а. У 34. минуту, Оливије Жиру је шутирао, његов ударац је изблокиран, а лопта је пала пред Мбапеа, који ју је сместио у мрежу.

У другом делу игре, Французи су се повукли, препустили лопту противнику и умало им се то обило о главу.

Перуанци су притискали, нападали са свих страна, али су се мучили да пробију задњу линију "галских петлова".

Њихови покушаји су се сводили на ударце из даљине, који су били врло добри, поготово ударац Аквина Санчеза, који је погодио стативу.

После два одиграна кола у Групи Д, Француска је прва са шест бодова, Данска има четири, Аустралија један, док Перу нема нити један бод.

У последњем колу састају се Француска и Данска, а Аустралија ће одмерити снаге са Перуом.

Ток меча:

18.45 – Крај меча, минимална победа Француске вредна пласмана у осмину финала.

18.20 – Кариљо је опробао ударац са дистанце, али преко гола је послао лопту. Перуанци притискају, све су опаснији, иако не долазе лако до шанси.

18.09 - Феноменалан ударац Акина са тридесетак метара. Лопта је завршила на стативи.

18.05 - Почео је други део игре.

17.48 – Завршено је прво полувреме, Француска води са 1:0.

17.34 – ГОООЛ! Мбапе у 35. минуту постиже гол за вођство Француске.

17.30 – Велику шансу пропушта Перу у 31. минуту, Гереро није успео да савлада Лориса.

17.11 – Прете Французи у 12. минуту, Погба је шутирао са дистанце, ударац је завршио поред гола.

17.00 – Почео је меч.

ДАНСКА – АУСТРАЛИЈА 1:1

Иако је претендовао да буде занимљивији меч на првенству, дуел Данске и Аустралије ипак није оправдао очекивања.

Почело је раним голом Данаца, када је у седмом минуту Ериксен на сјајан начин довео своју селекцију у вођство.

Након покушаја Систа, Данци су се повукли и препустили иницијативу Аустралији, која је у неколико наврата долазила до шеснаестерца, али јој је недостајало концентрације и завршница у тим ситуацијама.

Ипак до гола долазе у 39. минуту, након што је Поулсен као и у првој утакмици скривио једанаестерац, који је сигурно извео Миле Јединак и донео изједначење.

Друго полувреме није донело голове, иако је било изгледнијих шанси на обе стране.

Након два одиграна меча, Данци имају четири бода, док је Аустралија уписала први.

Од 17.00 часова снаге у Групи Д одмериће још Француска и Перу, Франзузи су победили у првој утакмици и имају три бода, Перу је без бодова.

Ток меча:

15.50 – Крај меча, подела бодова Данске и Аустралије (1:1).

15.45 – Велика шанса за Аустралију, Арзани шутира искоса, али Шмајхел брани његов ударац.

15.08 – Шанса за Данце, али Систо унутар шеснаестерца шутира поред гола.

15.01 – Настављен је меч.

14.48 – Завршено је прво полувреме на "Самара арени", резултат је 1:1.

14.37 – ГОООЛ! Миле Јединак на сигуран начин изводи једанаестерац у 39. минуту и поравнава на 1:1.

14.36 – Пенал за Аустралију, након играња руком Поулсена у свом шеснаестерцу, судија је уз помоћ ВАР технологије досудио једанаестерац.

14.23 – Систо шутира веома снажно са дистанце, али голман Аустралије Рајан без много проблема хвата ту лопту, са друге стране "кенгури" у неколико наврата долазе до шеснаестерца Данске, али нема завршнице.

14.06 – ГОООЛ! Ериксен је стрелац за Данску у седмом минуту меча. Након грешке Аустралије лопта се нашла у њиховом шеснаестерцу, Јоргенсен је упослио Ериксена који је левом ногом из волеја шаље у мрежу.

14.05 – Прва опасност на мечу одвила се пред голом Данске, након корнера Леки је главом лопту послао изнад гола.