СП у фудбалу Русија 2018: Француска у финалу Мундијала савладавши Белгију са 1:0

Штампа
уторак, 10. јул 2018.

Репрезентација Француске први је финалиста Светског првенства у Русији пошто је у полуфиналу савладала Белгију са 1:0. Противник у финалу биће им бољи из сусрета Енглеске и Хрватске, који се игра у среду од 20.00 часова.

Француска је први финалиста Светског првенства, пошто је у 90 минута успела да надигра веома квалитетног ривала, селекцију Белгије.

Упркос само једном голу, навијачи на стадиону "Крестовски", али и они широм света могли су да уживају у борби две веома тактички и физички квалитетне екипе.

Прво полувреме протекло је без голова, а у обе селекције истекли су се одлични голмани Лорис и Куртоа.

Тренери Мартинез и Дешам у другом полувремену су отворили карте и покушали да сломе отпор ривала.

Веома расположен у целом мечу, а поготово у другом делу утакмице био је Килијан Мбапе, који је правио очигледну разлику на терену.

Упркос великом броју прилика из игре на обе стране, гол је пао из прекида, када је Гризман у 51. минуту пронашао Умтитија, који је главом затресао мрежу Белгије.

Од тог момента, "црвени ђаволи" су заиграли знатно офанзивније, у игру су ушли Караско, Мертенс и Бачуаји са намером да у већем броју Белгија запрети голу Лориса, али је веома дисциплинована одбрана Француске успела да одбије бројне налете.

У последњим минутима Французи су пропустили две прилике да постигну други гол и реше свако питање победника, али упркос томе није било промене резултата.

Француска се пласирала у финале Мундијала, а противник ће им бити победник сутрашњег меча Енглеска – Хрватска.

Овако је протекла утакмица:

21.54 – Крај меча, Француска је победила са 1:0 и пласирала се у финале Светског првенства.

21.38 – Белгија наставља да прети, Вицел шутира снажно са дистанце, Лорис добро постављен боксује ту лопту.

21.22 – Мертенс је ушао у игру и прави проблеме Французима, одлично је центрирао ка Фелаинију, који главом лопту шаље поред гола.

21.26 – Веома разиграни Мбапе у другом полувремену прави разлику на терену.

21.08 – ГОООЛ! Француска води са 1:0 од 51. минута, стрелац је Умтити. Гризман је извео корнер, одлично је реаговао на првој стативи дефанзивац "триколора".

21.03 – Настављен је меч.

20.47 – Прво полувреме завршено је без голова.

20.39 – Најбољу шансу на мечу пропушта Павар, након одличне асистенције Мбапеа, његов ударац брани Куртоа.

20.21 – Фантастична одбрана Лориса, након корнера Белгије покушао је Алдервеилд.

20.19 – По два одлична ударца на обе стране, Матуидијев шут брани Куртоа, док шут Азара, након контакта са дефанзивцем Француске завршава преко гола.

20.15 – Прва озбиљнија ситуација догодила се пред голом Лориса, Азар је искоса са ивице шеснаестерца шутирао, али поред гола.

20.10 – Десет минута игре протекло је у Санкт Петербургу, игра се динамично, са доста кратких додавања, нешто опаснији су Белгијанци који су у два наврата успели да створе вишак на боку и упуте центаршут, али су Французи били добро постављени у одбрани.

20.00 – Почео је меч на стадиону "Крестовски".

19.15 - Навијачи обе екипе заузимају своја места на трибинама

19.00 – Познати су састави за вечерашњи дуел.

О првом финалисти Светског првенства у Русији одлучиваће две екипе које су, објективно, највише показале на шампионату - Француска и Белгија. Који ће од два убојита напада однети превагу у Санкт Петербургу видећемо вечерас.

"Триколори" и "Црвени ђаволи" у Русији од почетка играју одлично и подижу форму како турнир улази у завршну фазу. Занимљиво да је ово дуел екипа које су избациле традиционално највeће јужноамeричке фаворите - Аргентину и Бразил.

Екипа Дидијеа Дешама је после две победе и једног ремија у групи, у фантастичном мечу савладала "гаучосе" са 4:3. Ту је француски тим показао сву своју офанзивну снагу и најавио да је кадар да поново оде до самог краја великог такмичења, након пораза у финалу ЕП пре две године.

Касније је, рутински рекло би се, савладан Уругвај (2:1), али пут до финала води против веома тешког ривала из комшилука.

Тај ривал је феноменални састав Белгије, који је осим умало кобног меча са Јапаном у осмини финала и гола у надокнади за пролаз (Чадли за 3:2), у свим осталим мечевима играо изузетно добро, паметно, стрпљиво и, што је најважније, ефикасно.

Уследила је велика победа над Бразилом (2:1), која је винула тим Роберта Мартинеза (али и Тјерија Анрија) у полуфинале и борбу за богињу.

Фудбалери оба тима добро ће разумети једни друге када у уторак увече буду играли утакмицу полуфинала светског првенства у фудбалу.

Играчи обе екипе говоре француски језик. А на ком год језику да објашњавате игру ових тимова могу се користити само суперлативи.

И репрезентација Француске и репрезентација Белгије играју врхунски фудбал, и можда најатрактивнији на турниру у Русији.

Французи покушавају да ураде оно што су њихови земљаци учинили 1998. године када су освојили титулу првака света а Белгија да пребаци учинак својих претходника који су 1986. играли полуфинале на шампионату.

Потпуно је неизвесно ко би могао да добије ову утакмицу, поготово јер је напад и једне и друге екипе бољи део тима.

Уосталом Мбапе, Азар, Де Брујне, Гризман, Лукаку... су одушевили до сада на турниру.

ББЦ: Кристијано Роналдо је нови играч Јувентуса

Овога пута је стварно готово - Кристијано Роналдо је нови играч Јувентуса.

Многобројни медији данима већ посао између Реал Мадрида и Јувентуса проглашавају за завршену ствар. Сада је међу њима и ББЦ.

Реал Мадрид потврдио је ову вест.

На 438 утакмица Роналдо је за Реал постигао 451 гол. Укупно је са краљевским клубом освојио 16 титула, од тога четири у Лиги шампиона.

Четири пута је током тог периода био најбољи играч света и за то добијао Златну лопту.

"Реал Мадрид ће увек бити твоја кућа", кажу из Реала.

"Реал Мадрид данас жели да изрази захвалност играчу који је толико пута доказао да је најбољи на свету који је бранио наше боје у једном од најсјанијих периода у историји нашег клуба али и историји фудбала. Поред свих освојених трофеја, свих награда и тријумфа постигнутих на терену за ових девет година, Кристијано Роналдо је увек био пример преданог рада, посвећености, одговорности, талента и жеље за напретком", стоји у Реаловом саопштењу.

У уторак су се ствари додатно "закувале" вешћу да је Андреа Ањели председник Јувентуса отпутовао у Грчку где на одмору борави и Португалац.

Како преносе светски медији, договор два клуба је постигнут и Кристијано Роналдо ће за 105 милиона евра обући црно - бели дрес.

Роналдо ће у Јувентусу зарађивати 30 милиона евра годишње и биће далеко плаћенији од свих својих нових саиграча.

Након девет година на Сантијаго Бернабеу Роналдо ће постати играч шампиона Италије и биће то рекордни трансфер тима из Торина.

Мексико: Одржан „Нејмаров изазов“ - такмичење у "ваљању" по терену.

Често падање Нејмара и дуго ваљање по терену је нешто што је разљутило навијаче.

Сада је то постало прави хит по друштвеним мрежама, па се из дана у дан појављују нове шале на његов рачун.

Једна од њих је у Мексику где су људи правили колутове.