петак, 13. март 2026.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > СНС: Промена стања у Београду 2013. године
Хроника

СНС: Промена стања у Београду 2013. године

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 28. децембар 2012.

БЕОГРАД - Шеф одборничке групе СНС у Скупштини града Београда Александар Јовичић изјавио је данас да је 2012. била година промена у Србији, а да ће 2013. бити година промена стања у Београду.

Јовичић је новинарима у Скупштини града такође рекао да та странка неће подржати узимање кредита за нове аутобусе ГСП.

"СНС неће подржати иницијативу да се усвоји информација о додатном задуживању града, јер сматра да ГСП не може да враћа кредит", рекао је Јовичић.

Он је рекао да није било разговора о прекомпоновању власти у Београду, али да постоје докази да у владајућој коалицији не функционише све најбоље, јер, како каже, само једна странка подржава узимање кредита за куповину нових аутобуса у ГСП-у.

Коменатришући то што озбиљне резерве поводом додатног задуживања града којим би ГСП набавио нове аутобусе имају и социјалисти, Јовичић је рекао да је СПС очигледно дошао до закључка да је тај уговор штетан за Београђане.

Та резерва се, како је објаснио председник Скупштине града Александар Антић, не односи на потребу да ГСП набави нове аутобусе, већ се поставља питање да ли то предузеће, које је у тешкој ситуацији, може да носи тај кредит.

Јовичић сматра да је привреда у Београду скроз уништена, да су јавна предузећа презадужена, да се задуживања настављају због исплаћивања зарада, а не због инвестиција.

Према његовим речима, Београђанима су неопходни нови аутобуси, а за напредњаке је приоритет подстицање домаће производње аутобуса.

Премијер Србије и лидер социјалиста Ивица Дачић изјавио је вечерас да питање смене власти у Београду није отворено, али да му не пада на памет да буде у власти са онима који га сваки дан нападају наводећи да градоначелник Драган Ђилас даје изјаве које нису политички коректне.

Дачић је, гостујући на РТС, навео да Ђилас сада, када је и председник ДС, даје изјаве о Косову у којима "покушава да каже да сам ја губитник у разговорима у Бриселу, иако је, управо Ђиласов партијски колега (Борислав Стефановић) парафирао споразум о интегрисаном управљању прелазима који ова влада мора да спроведе".

"Питање Београда није отворено, али не пада ми на памет да учествујемо у власти која ће сваки дан мене да напада, то не долази у обзир", казао је Дачић и додао да у овом тренутку у владајућој коалицији у главном граду не постоји криза, али да је врста политичке коректност, ипак, потребна.

Премијер је поручио и да Ђилас не треба да заборави да је последње четири године на челу града провео захваљујући њему и СПС. 

"Коалиција у Београду је била предмет расправе и пре четири године и то је био и основни узрок сукоба (Александра) Вучића и мене. На неки начин смо се и огрешили о Вучића, јер је ДС инсистирала да и на нивоу Београда има градоначеника. И то је у реду, али Ђилас заборавља да је четири године на власти у граду захваљујући мени", рекао је Дачић.

Он је поновио да промена власти у Београду није била тема разговора у владајућој коалцији и нагласио да није нудио власт у граду напредњацима, али је додао и да Ђилас даје изјаве које нису политички коректне.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли мислите да ће зграда Генералштаба бити срушена и на њеном месту саграђен хотел?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер