среда, 11. децембар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Слободан Драшковић: Медвеђа "пуштена низ воду"
Хроника

Слободан Драшковић: Медвеђа "пуштена низ воду"

PDF Штампа Ел. пошта
субота, 15. август 2009.

Председник општине Медвеђа Слободан Драшковић оценио је, у изјави ФоНету, да је ова општина „пуштена низ воду” у привредном и економском смилсу и указао да су јој трансферна средства из буџета Србије смањена за више од 40 одсто.

„У Медевеђи већ годинама ништа не ради од привреде и, ма колико ми стално упозоравали на то, ништа се не мења”, објаснио је Драшковић.

Према његовим речима, „производни погони су затворени, већини радника нису годинама исплаћиване плате, нити пензијско и здравствено осигурање”.

„Људи из Медвеђе све више одлазе, тражечи посао и егзистенцију. То раде и Срби и Албанци”, указао је Драшковић и објаснио да општину паралише то што је прилив трансферних средстава из буџета Србије смањен за 40 одсто.

„То никако нису смели да ураде, ако је некоме уопште стало да у Медвеђи живе људи и да општина не замре. Ми дневно имамо, на име разних такси, прилив од 20 до 30 хиљада динара”, прецизирао је Драшковић, напомињући да се на тај начин у општинску касу не слије ни милион динара.

„Наш планирани годишњи буџет је 120 милиона динара, али нам ребаланс тек предстоји. Како да онда подмиримо наше најосновније обавезе које би требало да обежзбеде услове за рад општинској администрацији, школама и здравственој установи?”, упитао је Драшковић.

„Медвеђа је једна од најсиромашнијих општина у Србији и сви редом говоре да смо важни, јер се налазимо и у Копненој зони безбедности”, нагласио је Драшковић, који очекује да би почетак рада рудника Леце могао да ублажи немаштину, сиромаштво и безнађе.

Он верује да ће ову општину оживети и одељења Правног и Економског факултета нишког универзитета, која од јесени почињу да раде у Медвеђи.

„Очекујем да ће у Медвеђи студирати млади људи из Бујановца и Прешева, али и са читавог југа Србије”, рекао је Драшковић и позвао „све младе, без обзира на националну и верску припадност, да студирају у Медвеђи”.

„У овим одељењима ће бити обезбеђена настава и на албанском језику”, закључио је Драшковић.

(ФоНет)

 

 
 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер