субота, 20. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Слађанка Милошевић: Више од 200 радника српског правосуђа на КиМ остаје без посла јер је "Судски савет Косова расписао конкурс за интегрисање судске администрације"
Хроника

Слађанка Милошевић: Више од 200 радника српског правосуђа на КиМ остаје без посла јер је "Судски савет Косова расписао конкурс за интегрисање судске администрације"

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 30. март 2016.

 БЕОГРАД - Председница Синдиката правосуђа Србије Слађанка Милошевић изјавила је данас да ће више од 200 радника "српског правосуђа" на Косову и Метохији остати без посла, након што је Судски савет Косова расписао конкурс за интегрисање судске администрације.

У саопштењу за јавност Слађанка Милошевић је навела да је Судски савет Косова, на основу Закона о ратификацији првог договора о начелима који регулишу нормализацију односа Београда и Приштине, на основу Устава и Закона о раду самопроглашеног Косова, јуче расписао конкурс за интегрисање судске администрације.

Конкурс је отворен до 29. априла 2016. године, а у посебној напомени наглашено да су предвиђене позиције резервисане за мањине.

"Интегрисање је предвиђено за 112 'припадника мањине', а запослених у српском делу правосуђа који би, евентуално, конкурисали има нешто више од 300. Дакле, више од 200 радника српског правосуђа остаје без посла", истакла је Слађанка Милошевић.

Она је подсетила да је Влада Србије усвојила уредбу којом је привремено пензионисала неинтегрисане полицијске службенике и да је министар правде обећао да ће питање неинтегрисаних правосудних радника бити решено законом на сличан начин.

"Међутим, до данас није донет ниједан пропис којим би се решио радноправни статус правосудне администрације која, иначе, не жели да се интегрише. Иако су против интеграције, изгледа да ће морати да се повинују наређењу државе Србије која је, између осталих, признала и судску власт на самопроглашеном Косову", навела је Слађанка Милошевић.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер