среда, 24. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Скупштинска расправа о убијеним службеницима Србије у Либији: Проевропска опозиција критикује Вучића и Дачића, САД нико не спомиње
Хроника

Скупштинска расправа о убијеним службеницима Србије у Либији: Проевропска опозиција критикује Вучића и Дачића, САД нико не спомиње

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 22. фебруар 2016.

Погибија двоје српских држављана у Либији сигурно ће бити тема следећег одбора за спољне послове Скупштине Србије, сматра посланица СНС Александра Томић, док из опозиције траже утврђивање околности под којима су дипломате страдале.

"На свакој седници одбора спољних послова имамо питања која постављамо председници и мислим да ће то сигурно бити тема следећег одбора", рекла је Томић новинарима.

Изразивши саучешће породицама погинулих у Либији, шеф посланичке групе СПС Ђорђе Милићевић каже да има оних који злоупотребјлавају трагедију у политичке сврхе, како би дошли до најјефтнијих политичких поена.

"Није ни време, а ни тема да око овога сучељавамо политичке ставове, али не можемо да дозволимо да на било који начин од оних који имају најмање права на то будемо некаква врећа за ударање. Сматрамо да је јако добро да Србија коначно види каквог је председника имала осам година", рекао је Милићевић осврћући се на захтев СДС и Бориса Тадића да Дачић поднесе оставку.

Како је рекао, Србија је учнила све да спаси животе својих дипломата.

Шефица посланичке групе ДС Наташа Вучковић каже да је та партија и раније тражила да Министарство спољних послова објави детаљан извештај о околностима под којима су се догодили сви ови немили догађаји у Либији.

"Наш представник у одбору за спољне послове поднеће захтев да министар спољних послова поднесе извештај на том одбору. Мислимо да би било неопходно да се одазове И да скупштина има право да сазна све околности под којима је дошло до тога, какав је био однос између Министарства спољних послова И људи који су изгубили живот, као и да грађани знају на који начин функционишу наша дипломатска представништва у иностранству", рекла је Вучковић.

Посланик Левице Србије Борислав Стефановић сматра да треба избећи сва политичка препуцавања у вези са дешавањима у Либији, али је рекао и да постоји одговорност Министарства спољних послова, ако ни због чега другог, онда због тога што амбасада у Либији није на време затворена.

"Тражили смо од министра Дачића да хитно повуче све наше особље из амбасаде у Либији, као И из амбасаде у Дамаску. То није учињено. Потребно је у најкраћем року пронаћи одговоре на питања, ко је одговоран, зашто су ти људи остављени, да ли је амбасадор Потежица имао одобрење Министарства спољних послова да тамо путује", рекао је он.

Посланик Нове странке Зоран Живковић сматра да је одговоран премијер, јер се, каже, знало да су људи у амбасади у Триполију угрожени.

(РТВ)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер