петак, 13. март 2026.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Сиријска опозиција неће у Москву и тражи извињење руских власти због мешања у сиријска питања
Хроника

Сиријска опозиција неће у Москву и тражи извињење руских власти због мешања у сиријска питања

PDF Штампа Ел. пошта
субота, 29. децембар 2012.

БЕЈРУТ – Шеф сиријске опозиционе коалиције Моаз ел-Хатиб изјавио је да одбија позив Русије да у Москви присуствује преговорима за проналажење решења за Сирију и затражио извињење руских власти због мешања у сиријска питања.

„Јасно смо рекли да нећемо ићи у Москву. Могуће је да ћемо учествовати на састанцима, али искључиво у некој арапској земљи и уколико буде јасан дневни ред”, рекао је Ел-Хатиб за катарску телевизију Ал Џазира.

Он је казао да опозиција тражи извињење министра спољних послова Русије Сергеја Лаврова зато што је у више наврата рекао да народ „треба да изабере своју будућност без страног уплитања”, док се, како је рекао, Русија „уплиће” и понаша као да су масакри, у којима је жртва сиријски народ, само прича „о здрављу'.

„Ако ми не представљамо сиријски народ, зашто нас позивају? Ако представљамо сиријски народ, зашто Русија не реагује и не објави саопштење којим ће јасно осудити дивљаштво режима и затражити оставку председника Асада, што је предуслов за свако преговарање”, рекао је он.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли мислите да ће зграда Генералштаба бити срушена и на њеном месту саграђен хотел?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер