петак, 29. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Сергеј Шојгу: "Обојена револуција" у Белорусији имала је за циљ, између осталог, да унесе раскол у односе Москве и Минска
Хроника

Сергеј Шојгу: "Обојена револуција" у Белорусији имала је за циљ, између осталог, да унесе раскол у односе Москве и Минска

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 27. октобар 2020.

 „Обојена револуција“ у Белорусији имала је за циљ, између осталог, да се наруши интеграција Савезне државе Русије и Белорусије и да се унесе раскол у односе Москве и Минска, рекао је руски министар одбране Сергеј Шојгу.

„Недавно је, уз политичку и финансијску подршку Запада, био изведен покушај смене власти у Белорусији. Између осталог, то се радило како би се нарушио процес интеграције у оквиру Савезне државе Русије и унео раскол у руско-белоруске односе“, рекао је Шојгу на састанку представника министарстава одбране две земље.

Шојгу је рекао да он и његов белоруски колега Виктор Хрењин одлучно осуђују такве потезе и сматрају да је неприхватљиво мешање у унутрашња питања других земаља.

Каже и да САД применом обојених револуција „циљано изазивају напетост, дестабилизују унутарполитичку ситуацију у читавом низу земаља“.

То подрива међународно право и на тај начин се игноришу интереси суверених држава.

„Белорусија је била и сада је наш најблискији сусед, поуздани савезник и стратешки партнер. То је посебно важно у условима нестабилности на међународном плану“, поручио је Шојгу.

Хрењин је додао да је после неуспешног покушаја „обојене револуције“ у Белорусији уследио хибридни рат и „притисак Запада без преседана“ – економски, политички и дипломатски.

Он је додао да су „различите деструктивне снаге, подстакнуте од стране руководстава читавог низа земаља“ покушале да смене власт у Белорусији.

Хрењин је захвалио Русији на подршци и помоћи коју је пружила у тако тешком тренутку.

(Спутник)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер