уторак, 16. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Сергеј Лавров Тилерсону: Бомбардовали сте репетитор на Авали, што је војни злочин по свим тумачењима Женевске конвенције
Хроника

Сергеј Лавров Тилерсону: Бомбардовали сте репетитор на Авали, што је војни злочин по свим тумачењима Женевске конвенције

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 13. април 2017.

Москва -- Руски министар спољних послова Сергеј Лавров говорећи о ракетном нападу САД на Сирију подсетио је на претходне војне операције Вашингтона.

Лавров је тако поменуо и напад на СР Југославију који је изведен без сагласности Савета безбедности УН.

"Када је реч о Сирији, разговарали смо о историјским чињеницама и Рекс ми је рекао да је он нов човек у америчкој администрацији, те да не жели да се бави прошлошћу. Међутим, свет је такав да, уколико не учимо из историје, ништа нећемо постићи ни у будућности", рекао је Лавров на заједничкој конференцији за новинаре са државним секретаром САД Рексом Тилерсоном у Москви. 

С тим у вези, руски дипломата се осврнуо и на бившег југословенског председника Слободана Милошевића “због кога је НАТО започео рат у центру Европи и тиме најгрубље прекршио повељу УН и Хелсиншки финални акт”, преноси Спутњик. 

"Бомбардован је репетитор на Авали, што је војни злочин по свим тумачењима Женевске конвенције, бомбардовани су стамбени делови градова, гађана је и амбасада Кине, мостови и возови. Тек након два месеца, када је већ понестало муниције и циљева, те земље су се обратиле Савету безбедности”, истакао је Лавров. 

Он је као пример навео и бившег ирачког лидера Садама Хусеина, кога су обесили након инвазије Ирака, као и убиство либијског вође Моамера Гадафија. 

"Експерименте засноване на свргавању диктатора већ смо видели и јако добро знамо како се завршавају. Позитивних примера не могу да се сетим. Због тога, када је реч о Сирији, Русија не игра на карту појединца, као што је Асад, већ се залаже за договор свих зараћених страна. Дијалог мора бити инклузиван, а о судбини земље треба да решавају искључиво Сиријци”, закључио је Лавров.

(Танјуг) 

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер