четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > СДА: Нећемо насести на харангу србијанског естаблишмента; зар је нормално да БиХ и "Косово" имају више административних баријера у комуникацији, него што то има сама Србија
Хроника

СДА: Нећемо насести на харангу србијанског естаблишмента; зар је нормално да БиХ и "Косово" имају више административних баријера у комуникацији, него што то има сама Србија

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 14. новембар 2017.

Странка демократске акције саопштила је да "одбацује харангу која је покренута од дела србијанског естаблишмента" после интервјуа бошњачког члана Председништва Босне и Херцеговине и председника СДА Бакира Изетбеговића датог агенцији Дојче веле.

"Ова и сличне харанге су нама у БиХ добро познате још из 90-тих година и на њих нећемо насести. Поручујемо свима, па и србијанском вођству, да је односе са БиХ могуће градити само на принципима међусобног уважавања, поштовања и немешања у унутрашње ствари БиХ", наведено је у саопштењу.

Још се наводи да Изетбеговић у свом интервјуу "није изнео ништа што до сада није речено", односно да је изнео став БиХ о непостојању консензуса о питању признавања Косова и свој лични став.

"Неће бити могуће градити добросуседске односе уколико србијанско вођство као услов за то поставља праћење њихових ставова од званичника БиХ", навели су из СДА. У саопштењу се још поставља питање - зар је нормално да БиХ и Косово, у ситуацији када у БиХ не постоји консензус за одлуку о признавању Косова као самосталне државе, имају више административних баријера у међусобном комуницирању, него што то има и сама Србија?

"То је на штету БиХ и то треба јавно да се каже. Уместо тога, позивамо србијанско вођство да се окрене решавању бројних отворених питања између БиХ и Србије", стоји у саопштењу СДА.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер