четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Сарадња Србије са Турском и у војно-економској области
Хроника

Сарадња Србије са Турском и у војно-економској области

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 24. јун 2010.

БЕОГРАД – Државни секретари министарстава одбране Србије и Турске Душан Спасојевић и генерал-потпуковник Ахмет Турмуш констатовали су у Београду да постоје могућности за унапређење билатералне војне сарадње, посебно у обуци и војно-економској области.

Спасојевић је, после састанка, изјавио Танјугу да је са саговорником, који је и заменик турског министра одбране, разговарао о билатералној војној сарадњи и безбедносној ситуацији у региону.

„Разговарали смо о свим аспектима билатералне војне сарадње и констатовали да, и поред тога што постоји висок степен сарадње, има простор за њено даље унапређење”, рекао је он.

Државни секретар Министарства одбране Србије је нагласио да се то односи на првом месту на област обуке, усавршавања и војно-економску област.

„Упознали смо их са досадашњим процесима који се одвијају у нашем систему одбране - на првом месту са процесом професионализације Војске Србије, са активностима међународно-војне сарадње и плановима за учешће у мировним операцијама у 2010”, рекао је Спасојевић.

Он је навео и да је током разговора детаљно разматрана политичко-безбедносну ситуација у региону, додајући да је пренео саговорнику да је регионална сарадња један од најважнијих политичких и спољнополитичких приоритета Србије.

„Истакли смо да Министарство одбране и Војска Србије играју веома значајну улогу у стабилизацији безбедносних прилика у региону”, рекао је Спасојевић.

„Нагласили смо и да је једнострано проглашена независност Косова и Метохије највећи безбедносни изазов и неуралгична тачка у Југоисточној Европи и на западном Балкан и изразили наду да ће се обновити дијалог између две стране зарад проналажења будућег статуса наше јужне покрајине”, рекао је он.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер